KĘTRZYN: Policyjny technik kryminalistyki z wizytą w przedszkolu – Magna Masuria

KĘTRZYN: Policyjny technik kryminalistyki z wizytą w przedszkolu

0

Technik kryminalistyki kętrzyńskiej komendy wspólnie z dzielnicowymi, odwiedził miejskie przedszkola. Pogadanki z maluchami miały na celu przybliżenie przedszkolakom na czym polega praca technika kryminalistyki, jakich narzędzi używa technik oraz jak zabezpiecza ślady na miejscu przestępstwa. Dużym zainteresowaniem dzieci, w trakcie spotkania, cieszyło się pobieranie odcisków palców na karcie daktyloskopijnej.

Policyjna pogadanka specjalisty od zabezpieczania śladów przeprowadzona w miejskich przedszkolach w Kętrzynie, miała na celu przybliżenie najmłodszym pracę funkcjonariuszy. Na spotkanie z dziećmi przyjechał asp. szt. Czesław Ćwik, który na co dzień realizuje zadania w kętrzyńskiej komendzie jako technik kryminalistyki oraz dzielnicowi asp. szt. Grzegorz Gąsior i sierż. szt. Michał Anczewski.

Przedszkolaki z wielkim zaciekawieniem słuchały gości. Największe zainteresowanie wzbudziła w nich zawartość specjalistycznej walizki. Aby zachęcić maluchy do aktywnego udziału w spotkaniu, technik pokazywał jak ujawnia się ślady linii papilarnych na różnych powierzchniach. Dzieci sprawdzały też do czego służy np. lupa czy też folia daktyloskopijna. Niewątpliwie największą atrakcją dla dzieci okazało się pobieranie odcisków palców na kartę daktyloskopijną.

Najmłodsi czynnie uczestniczyli w spotkaniu, zadawali mnóstwo pytań  i dzielili się swoimi spostrzeżeniami. Maluchy miały także okazję przymierzyć policyjne czapki  i obejrzeć wyposażenie funkcjonariusza. Ta niecodzienna wizyta sprawiła przedszkolakom dużo radości i wywołała uśmiech na dziecięcych twarzach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *