KĘTRZYN: Postrzelono psa w Kętrzynie – apel do właścicieli czworonogów! – Magna Masuria

KĘTRZYN: Postrzelono psa w Kętrzynie – apel do właścicieli czworonogów!

0

W czwartek [24.08.2023 r.] doszło do bardzo niepokojacego wydarzenia, które poruszyło pracowników spółki „Komunalnik”. Rudzio, ukochany pies, powrócił ranny na swoją bazę po wędrówce w okolicach Kruszewca. Po poddaniu się badaniom weterynaryjnym okazało się, że zwierzę zostało postrzelone. Sytuacja wymagała natychmiastowej interwencji medycznej, dlatego Rudzio został przewieziony do gabinetu weterynaryjnego w Giżycku.

Po wykonaniu dokładnych badań, lekarz weterynarii potwierdził, że pies miał ranę postrzałową. Decyzja o operacji nie była unikniona. W trakcie operacji odkryto poważne uszkodzenia, włączając w to uszkodzone naczynia krezkowe oraz 4 otwory w jelicie cienkim wskutek postrzału. Rudzio, mimo swojego wieku, przeszedł operację pomyślnie i jego stan jest obecnie stabilny. Nadal pozostaje pod ścisłą opieką specjalistów.

Ten invydent wzbudził ogromne oburzenie w lokalnek społeczności, zwłaszcza w schronisku Pudwągi oraz Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej „KOMUNALNIK”. W apelu do mieszkańców i mediów, proszą o pomoc w zidentyfikowaniu sprawcy tego okrutnego czynu. Wszystkie ślady wskazują na akt celowego znęcania się nad zwierzęciem.

To zdarzenie rzuca światło na potrzebę ochrony zwierząt i karania osób dopuszczających się przemocy wobec nich. Miejmy nadzieję, że sprawca zostanie znaleziony i pociągnięty do odpowiedzialności, a Rudzio będzie mógł wrócić do zdrowia i normalnego życia. Warto pamiętać o trosce i otoczeniu opieki nad naszymi czworonożnymi przyjaciółmi, które zasługują na szacunek i bezpieczeństwo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *