KĘTRZYN: Potrącenie pieszej na ul. Jagiełły! – Magna Masuria

KĘTRZYN: Potrącenie pieszej na ul. Jagiełły!

0

Piesi, rowerzyści i motorowerzyści to grupa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Są oni najbardziej narażeni na tragiczne konsekwencje wypadków drogowych. Dlatego tak ważne jest zachowanie szczególnej ostrożności przez kierowców, gdy zbliżają się do takich miejsc jak przejścia dla pieszych i przejazdy rowerowe. Tej uwagi niestety zabrakło kierującej toyotą, która w Kętrzynie na oznakowanym przejściu potrąciła 62-latkę. Kobieta z obrażeniem nogi została przewieziona do szpitala.

Z policyjnych danych wynika, że najczęstszym powodem niebezpiecznych zdarzeń drogowych z udziałem pieszych jest niedostosowanie prędkości przez kierujących do warunków panujących na drodze, nieustępowanie pierwszeństwa oraz wtargnięcia przez pieszych na jezdnię. Wypadki z udziałem pieszych są z reguły najbardziej tragiczne w skutkach, a pieszy nie bez powodu nazywany jest niechronionym uczestnikiem ruchu – nie chronią go pasy, poduszki, strefa zgniotu. Chroni go tylko własne ciało i zdrowy rozsądek.

Wczoraj  (22.09.2022) doszło niestety do  zdarzenia na przejściu dla pieszych. O godz. 12:25 na ul.  Jagiełły w Kętrzynie doszło do potrącenia pieszej. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że kierująca pojazdem marki Toyota Corolla, 42-letnia kobieta nie ustąpiła pierwszeństwa 72-letniej pieszej, w wyniku czego doszło do potrącenia. Funkcjonariusze zbadali  stan trzeźwości kierującej, kobieta była trzeźwa. Piesza z obrażeniem nogi została przewieziona do szpitala.

 Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego wypadku drogowego.  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *