KĘTRZYN: Potrącenie rowerzysty na Sikorskiego – 30-latek trafił do szpitala! – Magna Masuria

KĘTRZYN: Potrącenie rowerzysty na Sikorskiego – 30-latek trafił do szpitala!

0

fot. KPP Kętrzyn

Kętrzyńscy policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj w Kętrzynie. Kierujący golfem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i najechał na rowerzystę. 30-letni cyklista trafił do szpitala. Policjanci apelują o ostrożność.

We wtorek (06.09.2022) około godz. 14:30 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie odebrał zgłoszenie dotyczące potrącenia rowerzysty, który  jest nieprzytomny i ma uraz głowy. Z przekazanych informacji wynikało, że do zdarzenia doszło w rejonie skrzyżowania ulicy Wojska Polskiego z ulicą Sikorskiego.  Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, 44-letni mężczyzna, kierujący pojazdem marki VW Golf, jadąc ul. Wojska Polskiego, na skrzyżowaniu, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu rowerzyście jadącemu ul. Sikorskiego. Rowerzysta, 30-letni mieszkaniec miasta z urazami został przewieziony do szpitala.

Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia, wykonali oględziny oraz dokumentację fotograficzną. Teraz sprawą zajmą się śledczy, którzy będą szczegółowo wyjaśniali okoliczności tego wypadku.

Kierujący golfem jak i rowerzysta byli trzeźwi.

Pamiętajmy, że rowerzyści jak i piesi w konfrontacji z samochodem są praktycznie bezbronni. Dlatego kierując samochodem, zwracajmy szczególną uwagę na niechronionych uczestników ruchu drogowego. Chwila nieuwagi, roztargnienie czy łamanie przepisów ruchu drogowego mogą doprowadzić do tragedii. Funkcjonariusze apelują zarówno do kierowców, rowerzystów  jak i do pieszych o ostrożność i wzajemny szacunek na drodze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *