KĘTRZYN: Rozpoczął się proces byłego Komendanta PSP w Kętrzynie – Magna Masuria

KĘTRZYN: Rozpoczął się proces byłego Komendanta PSP w Kętrzynie

3

fot. PSP Mrągowo

O godz. 9:00 w dniu 31 maja br., przed kętrzyńskim Sądem Rejonowym rozpoczęła się karna sprawa z prokuratorskiego aktu oskarżenia wobec byłego już Komendanta Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kętrzynie – Szymona S., który jest oskarżony o przekroczenie swoich uprawnień.

Jak informuje Rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej w Olsztynie: Szymon S. przekroczył swoje uprawnienia, w ten sposób, że po zaistnieniu wypadku na terenie komendy, w wyniku którego obrażenia odniósł jeden ze strażaków, będąc bezpośrednim przełożonym pięciu strażaków PSP w Kętrzynie, podżegał ich do składania fałszywych zeznań, polecając trzymanie się jednej ustalonej wersji zdarzeń zatajającej fakt, iż w trakcie przeprowadzanego szkolenia oddawano skoki z wysokości na skokochron, w wyniku czego wymienieni strażacy podczas przesłuchania w KPP w Kętrzynie w dniu 18 czerwca 2018 r. złożyli fałszywe zeznania, czym działał na szkodę interesu publicznego oraz prywatnego.

W sądzie oprócz oskarżonego pojawiła się rodzina tragicznie zmarłego strażaka oraz liczni świadkowie. Szymon S. – jak udało się ustalić redakcji – złożył wyjaśnienia przed Sądem, lecz odmówił udzielania odpowiedzi na pytania zadawane przez prokuratora oraz oskarżyciela posiłkowego.

O szczegółach trwającego postępowania będziemy informować na bieżąco na łamach portalu info-Kętrzyn24.pl

3 thoughts on “KĘTRZYN: Rozpoczął się proces byłego Komendanta PSP w Kętrzynie

  1. G mina Barciany jest miejscem dla rozmaitych tzw. „spadów”. Przykład: Były podwójny prezes z Kętrzyna znalazł pracę gdzie? w Barcianach.

  2. Pewnie tak czytając schemat organizacyjny występuje nazwisko Szymon Sapieha.
    To by świadczyło o tym,że jest pracownikiem Urzędu Gminy w Barcianach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *