KĘTRZYN: Spotkanie Urszuli Pasławskiej i Krzysztofa Hećmana z lokalnymi przedsiębiorcami – Magna Masuria

KĘTRZYN: Spotkanie Urszuli Pasławskiej i Krzysztofa Hećmana z lokalnymi przedsiębiorcami

8

Wczoraj [tj.06.06.2022] w „Sali Kominkowej” Starostwa Powiatowego w Kętrzynie odbyło się spotkanie współorganizowane przez Polskie Stronnictwo Ludowe razem ze starosta kętrzyńskim Michałem Kochanowskim. Prezes Zarządu PSL Powiat Kętrzyński – Krzysztof Hećman – razem z Poseł na Sejm Urszulą Pasławską oraz wicemarszałek województwa Sylwią Jaskulską rozmawiali z lokalnymi przedsiębiorcami oraz sympatykami na temat ogólnej drożyzny oraz o tym jakie mają propozycje, aby zwalczyć inflację.

Podczas spotkania poruszono wiele kwestii, a sami przedsiębiorcy wskazali na brak zainteresowania pracy ze strony młodych osób, a zwłaszcza kobiet. Wyrazili również obawy do zatrudniania młodych kobiet w obawie przed płaceniem ogromnych składek ze względu na zwolnienie z tytułu ciąży oraz urlopu macierzyńskiego. Przedsiębiorcy również wskazali na ogromny problem jaki stworzył szeroki system socjalny w Polsce, który sprawia, że rodziny z dwojgiem czy trojgiem dzieci tracą chęć do pracy ze względu, że więcej dostają pomocy socjalnej niż by sami zarobili.

Uwagę na to również zwróciła Urszula Pasławska: obciążenia są ogromne, a zarobki zbyt małe w porównaniu do programów socjalnych Pracodawca płaci, ale pracownik zarabia ledwie połowę tego, bo coraz więcej danin zabiera państwo.

Podczas spotkania padły ważne propozycje ze strony przedstawicieli PSL – zmiany w systemie socjalnym oraz premiowanie osób pracujących, a do tego dobrowolny ZUS zwłaszcza dla małych przedsiębiorców oraz szeroko zakrojony rozwój OZE, który zapewni bezpieczeństwo energetyczne każdemu obywatelowi. Wicemarszałek Sylwia Jaskulska poinformowała również o tym jakie wsparcie mogą pozyskać przedsiębiorcy z Regionalnego Programu Operacyjnego.

Na sam koniec spotkania Poseł na Sejm RP Urszula Pasławska powiedziała: działamy do skutku, nie zostawimy przedsiębiorców samych sobie. Na małych i średnich firmach opiera się państwo, kto inny zarobi na transfery społeczne? Odpowiedzialne państwo powinno podać przedsiębiorcom rękę, a nie rzucać nowe kłody pod nogi.

Kolejny cykl spotkań z przedsiębiorcami w Powiecie Kętrzyńskim zaplanowany jest na przełom lipca i sierpnia, kiedy do obiegu prawnego wejdą kolejne przepisy z Polskiego Ładu.

8 thoughts on “KĘTRZYN: Spotkanie Urszuli Pasławskiej i Krzysztofa Hećmana z lokalnymi przedsiębiorcami

 1. A co na to kucharek? Prezes kupców? Wieloletni członek działacz w powiatowej radzie rynku pracy? Przedsiębiorca z doświadczeniem, współpracownik Hecmana koalicjant PO PSL ? Był? Zabrał głos? Ideolog którego celem jest dobro społeczne, gdzie jest? Był tu?

 2. Pe-esel to najdłużej działająca na rynku politycznym partia władzy, ma renomę,
  taki rodzaj partii co będą dbać o twoje dobro do ostatniego grosza – twojego grosza. I powiedzą ci wszystko czego pragniesz. Głosuj – a po wyborach będziesz miał pełno… w nocniku.

 3. Panie Kochanowski, kiedy zaczniesz pan właściwie wywiązywać się ze swoich obowiązków? Czy trzeba interwencji instytucji zewnętrznych i skutków medialnych i finansowych tak jak w przypadku administracji Hećmana?

 4. Byłbym zapomniał. Czy sposób rekrutacji pracowników PCE i pracę dyrektora jednostki w tym zakresie nadzoruje starosta. Jeśli tak, to będę miał kilka pytań. Postaram się je zadać publicznie, za pośrednictwem mediów.

   1. Oczywiście że nie bez cenzury. Jakkolwiek KBC robi dobrą robotę lokalnie, to ciągle jest to działalność społeczna i dla zainteresowanych kontestatorów kętrzyńskiej rzeczywistości. Miałem na myśli po pierwsze media zawodowe, po drugie o większym zasięgu, a po trzecie gotowe przyłożyć konkurencji politycznej. Szczęśliwie w obecnej układance politycznej ktoś już nie ma pisowskiego parasola politycznego, ktoś jest w opozycji, a jeszcze ktoś inny będąc w lokalnym PiSie utracił lokalną zdolność koalicyjną i żaden sznurek sięgający do dużych mediów antypisowskich nie zadziała – zwłaszcza w okresie przedwyborczym.

    1. KBC robi dobrą robotę? Panie M proszę porozmawiać z ludźmi w Kętrzynie i zapytać jaką mają opinię wśród mieszkańców. Zrazili do siebie ludźmi, a dziwnym trafem działacze KBC maja jakieś tam stołki. Jeśli chce Pan coś robić to redaktorek tej strony robi dobrą pracę – jest do ludzi i jak widać niezależny. Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *