KĘTRZYN/SROKOWO: Wypadek na trasie Siniec-Nowa Różanka – Magna Masuria

KĘTRZYN/SROKOWO: Wypadek na trasie Siniec-Nowa Różanka

0

Nieprawidłowe wyprzedzanie, to jedna z częstych przyczyn wypadków drogowych. Jest to manewr, który może być szczególnie niebezpieczny, ponieważ wielu kierowców nie zdaje sobie sprawy z ryzyka i bagatelizuje przepisy, zwracając niedostateczną uwagę na pozostałych kierowców. Właśnie w czasie wykonywania tego manewru doszło do wypadku drogowego, w którym obrażeń doznała 37-letnia kobieta.

Uczestnicy wypadków drogowych popełniają wciąż te same błędy – nie dostosowują prędkości do warunków panujących na drodze, nie udzielają pierwszeństwa przejazdu i nieprawidłowo wyprzedzają inne pojazdy. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z ryzyka jakie niesie ze sobą właśnie nieprawidłowe lub wykonywane w niebezpiecznym miejscu wyprzedzanie. To właśnie w trakcie tego manewru bardzo łatwo o błąd, który może okazać się tragiczny. Kierowcy muszą mieć świadomość tego, że aby bezpiecznie wyprzedzić inny pojazd musi być spełnionych kilka istotnych elementów. To po pierwsze odpowiednia widoczność i wiedza na temat pojazdów jadących z przeciwnej strony. Niestety wielu kierowców o tym zapomina i wyprzedza nie mając wystarczająco dużo miejsca, aby bezpiecznie wyprzedzić. Kolejnym dużym błędem popełnianym przez zmotoryzowanych jest wyprzedzanie w miejscach, gdzie oznakowanie tego zakazuje. Skoro na jezdni znajdują się linie ciągłe czy na drodze znajduje się znak pionowy „zakaz wyprzedzania” oznacza to, że w tym miejscu wyprzedzanie jest absolutnie zabronione. Takie oznakowanie drogi, to nie przypadek znajduje się w miejscach, w których takie manewry są szczególnie niebezpieczne. Niestety wielu kierowcom wydaje się, że oni wiedzą lepiej, a ich umiejętności, czy osiągi samochodów pozwalają wyprzedzać niemal w każdym miejscu na drodze. Często zdarza się również, że kierowcy nie spoglądają w lusterka i nie upewniają się, czy nie są wyprzedzani przez inne pojazdy.

Przestrogą dla wszystkich niech będzie sytuacja właśnie z czwartku (10.03.2022r). Wtedy to kwadrans po godz. 15:00 oficer dyżurny kętrzyńskich policjantów otrzymał zgłoszenie, że na trasie Nowa Różanka – Srokowo w gm. Kętrzyn na wysokości skrzyżowania na Przystań doszło do czołowego zderzenia dwóch pojazdów. Na miejsce natychmiast zostały wysłane służby ratunkowe. Będący na miejscu policjanci ustalili, że na drodze wojewódzkiej W650 kierujący pojazdem marki Volvo, 40-letni mężczyzna na prostym odcinku drogi wykonując manewr wyprzedzania innego pojazdu zderzył się czołowo z nadjeżdżającym z naprzeciwka pojazdem marki Dacia Duster, którym kierowała 37-letnia kobieta. Kierująca dacią z obrażeniami ciała została przetransportowana przez załogę Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Ełku. Kierujący volvem mężczyzna był trzeźwy.

Wszystkie okoliczności tego zdarzenia wyjaśniają policjanci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *