KĘTRZYN: Strażak z Kętrzyna walczył o tytuł najsilniejszego strażaka świata – Magna Masuria

KĘTRZYN: Strażak z Kętrzyna walczył o tytuł najsilniejszego strażaka świata

1

Funkcjonariusz Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kętrzynie w dniach 01-03 marca 2024 roku jako jedyny zawodnik z Europy brał udział w zawodach o tytuł „The World’s Strongest Firefighter”.

St. str. Przemysław Brzoza jako jedyny reprezentował europejskich strażaków na odbywających się na początku marca Mistrzostwach Świata Firefighter Strongman o tytuł ”Najsilniejszego Strażaka Świata”, które zostały zorganizowane w USA w stanie Ohio przez samego Arnold Schwarzeneggera.

W pierwszej konkurencji – przerzut worków o wadze od 18 do 25 kg przez poprzeczkę na wysokości 5 metrów – strażak osiągnął najlepszy wynik spośród stawki. Niestety kontuzja spowodowała, że podczas zmagań w kolejnych konkurencjach nie mógł zaprezentować pełni swoich możliwości. Ostatecznie uniemożliwiło to wejście do finałowej ósemki i dalszą walkę o tytuł Najsilniejszego Strażaka Świata, co pozostawiło spory niedosyt – motywuje to do rozpoczęcia przygotowań na zawody w 2025 roku od razu po wyleczeniu kontuzji.

Życzymy szybkiego powrotu do pełnej sprawności i sukcesów w kolejnych startach w zawodach o randze krajowej i międzynarodowej.

źródło: PSP Kętrzyn

1 thought on “KĘTRZYN: Strażak z Kętrzyna walczył o tytuł najsilniejszego strażaka świata

  1. Duże brawa dla Pana Przemysława Brzozy,ale przy tej okazji chciałbym przypomnieć wszystkim sympatykom(a tych jest wielu) piłki ręcznej w Kętrzynie, że wychowankowie Trenerów Cezarego Tyszki,Karola Nidziałkowskiego i Kamila Rokseli ( Piotr Czepułkowski, Piotr Lewczyk, Oskar Witczak, Oliwier Zalewski )obecnie występujący w barwach MMTS Kwidzyn podczas rozgrywanych w dniach 1-3.04.2024r. w Zabrzu finałów mistrzostw Polski juniorów wywalczyli brązowe medale.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *