KĘTRZYN: Tak jak w Elblągu? Spółdzielnia Mieszkaniowa „Pionier” w Kętrzynie na skraju chaosu – Magna Masuria

KĘTRZYN: Tak jak w Elblągu? Spółdzielnia Mieszkaniowa „Pionier” w Kętrzynie na skraju chaosu

13

Od dłuższego czasu przyglądam się Spółdzielni Mieszkaniowej „Pionier” z siedzibą w Kętrzynie, jednak wydarzenia mające ostatnio miejsce sprawiają, że dostrzegam poważne problemy, które prowadzą w kierunku chaosu i paraliżu w normalnym funkcjonowaniu Spółdzielni. Warto wspomnieć, że w zeszłym roku spółdzielcy szturmem ruszyli na Walne Zgromadzeni nasyceni wizją zmian. Wybrano nową Radę Nadzorczą, lecz jeden z członków Spółdzielni – a miał takie prawo – zaskarżył podjęte uchwały na Walnym Zgromadzeniu we wrześniu 2022 roku, a to spowodowało długotrwały proces sądowy, a razem z tym stagnacje i brak stabilności w zarządzaniu spółdzielnią.

Pogłębiający się paraliż chce wykorzystać jeden z nowo wybranych członków do rady nadzorczej, któremu już chyba od dawna śni się fotel prezesa. Jego działania nie są zrozumiałe i przypominają działania w myśl pewnego propagandzisty: kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się prawdą. Wprowadza nową narrację, a niektóre jego działania komplikują sprawy, zamiast pomagać, dodatkowo utrudniają sytuację w Spółdzielni, a nawet nieoficjalnie wydłużają i tak długi sądowy proces.

Niezrozumiały przez wielu „bojkot” czerwcowego Walnego Zgromadzenia sprawił, że spółdzielcy nie zatwierdzili sprawozdania finansowego oraz podziału nadwyżki budżetowej za rok 2022. Tym samym pogłębia obecny chaos i może dojść do poważnych problemów w zarządzaniu finansami Spółdzielni.

Sytuacja ta analogicznie przypomina sytuację jaka panuje w Spółdzielni Mieszkaniowej „Usługa Dom” w Elblągu. Brak władz spowodował paraliż działalności. Rosną we mnie obawy, że podobne problemy mogą mieć miejsce w Spółdzielni Mieszkaniowej „Pionier” w Kętrzynie. Długotrwałe procesy sądowe, brak decyzyjności i wewnętrzne konflikty wśród członków Spółdzielni mogą doprowadzić do pogorszenia warunków życia mieszkańców. Jak ten ów człowiek wytłumaczy się przed Spółdzielcami, kiedy przez wprowadzony chaos zabraknie wody w kranach? Lub gdy mieszkania nie zostaną ogrzane w okresie zimowym? Czy będzie budził dalej znikome zaufanie? Szczerze wątpię, a takie działania rzeczywiście mogą skutkować negatywnymi konsekwencjami do dalszego funkcjonowania spółdzielni.

Żywię nadzieją, że w niedługim czasie pojawi się promyk nadziei, który przyniesie odpowiednie rozwiązania, a zarazem przywróci stabilność oraz efektywne zarządzanie Spółdzielnią Mieszkaniową „Pionier” w Kętrzynie.

Czytasz Magna Masuria – info-Kętrzyn24.pl? 
Wesprzyj nas! To właśnie dzięki takim osobom jak Ty – zaangażowanym i chcącym wiedzieć więcej nasza praca jest możliwa i ma sens. Dzięki Tobie możemy regularnie rozliczać lokalnych polityków, spokojniej patrzeć w przyszłość (oraz przeszłość) i być całkowicie niezależni od reklamodawców oraz biznesu.


Bank PKO Bank Polski
88 1020 3639 0000 8702 0221 7925

13 thoughts on “KĘTRZYN: Tak jak w Elblągu? Spółdzielnia Mieszkaniowa „Pionier” w Kętrzynie na skraju chaosu

 1. Będzie pisk jak farbowana kura sprowadzi do upadku spółdzielni. Jakie to czasy nastały, że starcy do koryta się pchają a młodych gonią z tego miasta jak najdalej?

  1. Pokaż choćby jednego z młodych, których interesuje los spółdzielni. To właśnie starsi członkowie martwią się o spółdzielnię, bo młodym to z-sa.

 2. W pełni zgadzam się z redaktorem że wszystko idzie ku złemu w spółdzielni. Moim zdaniem trzeba wybrac na prezesa człowieka młodego i z kwalifikacjami! Bez żadnych mba bo dzisiaj to już ma każdy…

 3. Nie było by chaosu w spółdzielni mieszkaniowej gdyby uszanowano wyniki głosowania w 2022 roku a poza tym udostępniono dokumenty o które zabiegali wszyscy mieszkańcy dotyczące podzielników i nie tylko.
  Kto winien temu że pracownicy musieli odchodzić? Obecnie zarząd powinien wiedzieć co ma zrobić bo mieszkańcy wiedzą co powinni zrobić i wszystko się unormuje a osoby nowo wybranej Rady Nadzorczej to osoby wykształcone które w przeszłości pełniły podobne odpowiedzialne stanowiska itp. !!!!!

  1. Kto zajmował odpowiednie stanowiska? Wśród tych osób jest człowiek który doprowadził do wielu szkód w firmach wokół Kętrzyna. Mieszkańcy doskonale pamiętają zwłaszcza poczynania w PKS czy Uraus

 4. Mnie rozwalaja te wypociny na tej cenuzerze kętrzyńskiej gdzie mba z dnia na dzień zmienia narrację. dzięki niemu nie poszedłem. na ostatnie walne bo nie wiadomo czego chciał. zalecam odwołać go przy najbliższej możliwej okazji. pewnie tak samo zagłosują jak na obecnego prezesa

 5. W imieniu części mieszkańców Spółdzielni Mieszkaniowej „Pionier” w Kętrzynie z Osiedla Sikorskiego, chcielibyśmy wyrazić nasze zaniepokojenie oraz dezaprobatę wobec działań SK, który rzekomo reprezentuje nasze interesy, ale w rzeczywistości wprowadza nas w błąd. W efekcie nasze oczekiwania dotyczące otrzymania nadwyżki z budżetu pozostają niezaspokojone.

  Dodatkowo, jesteśmy świadomi manipulacji, jakie pan SK stosuje w swoich wypowiedziach dotyczących porażki Zarządu w Sądzie. Należy jasno podkreślić, że decyzja sądu miała jedynie charakter zabezpieczający, a nie można jej traktować jako zwycięstwo. Istnieje możliwość odwołania się od tej decyzji, więc nie możemy mówić o jakiejkolwiek ostatecznej wygranej. Dlaczego pan SK manipuluje opinią publiczną? Oczekujemy, że zostanie nam to wytłumaczone.

  Ponadto, wzywamy do natychmiastowego zwołania Walnego Zgromadzenia Spółdzielni w celu rozpatrzenia sprawy odwołania nowo wybranego członka Rady Nadzorczej, jakim jest pan SK. Mamy nadzieję, że nowa Rada Nadzorcza usłucha naszego głosu oraz uwzględni nasze troski i oczekiwania jako mieszkańców Osiedla Sikorskiego.

  W obliczu obecnych wydarzeń i rosnącego niezadowolenia, istnieje pilna potrzeba przywrócenia zaufania w Spółdzielni Mieszkaniowej „Pionier”. Mieszkańcy Osiedla Sikorskiego pragną uczestniczyć w procesie podejmowania decyzji, które dotyczą naszych wspólnych interesów. Liczymy na to, że nowa Rada Nadzorcza, będzie skłonna słuchać naszych opinii i współpracować z nami w dążeniu do poprawy sytuacji w Spółdzielni.

  Jesteśmy przekonani, że jedynie poprzez dialog, transparentność i uczciwość można odzyskać stabilność i zaufanie w naszej Spółdzielni. Apelujemy do wszystkich zainteresowanych stron, w tym zarówno obecnych członków Rady Nadzorczej, jak i mieszkańców, aby wspólnie dążyć do rozwiązania problemów, które nękają naszą Spółdzielnię. Tylko w ten sposób możemy stworzyć harmonijną społeczność i zapewnić dobrą kondycję naszego osiedla.

  Mamy nadzieję, że nasze postulaty zostaną wysłuchane i podjęte odpowiednie kroki, które przywrócą porządek, przejrzystość oraz stabilność w Spółdzielni Mieszkaniowej „Pionier”. Wierzymy, że nasza wspólna determinacja przyniesie pozytywne rezultaty i zapewni lepszą przyszłość dla wszystkich mieszkańców Osiedla Sikorskiego.

 6. Następny prezes będzie musiał być odporny na stare układy polityczzno-biznesowe. Kucharz też lubił tam bywać. Wiadomo przecież że społdzielcze bloki sporo odpadów generują.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *