KĘTRZYN: Tancerze ze Stowarzyszenia Hip Hop Mazury z międzynarodowym sukcesem – Magna Masuria

KĘTRZYN: Tancerze ze Stowarzyszenia Hip Hop Mazury z międzynarodowym sukcesem

1

Stowarzyszenie Hip Hop Mazury reprezentowało Polskę na międzynarodowych zawodach w Rydze i odniosło duży sukces! Emilia Kociałkowska z RPEKiT/Ryn i Tomasz Borowski z KCK/Kętrzyn wywalczyli II miejsce w kategorii Kids Pro 2vs2 do 18 lat podczas międzynarodowych zawodów BREIQ zorganizowanych na Łotwie. Stowarzyszenie Hip Hop Mazury zrzesza i wspiera najzdolniejszych tancerzy z regionu organizując wiele działań i inicjatyw w tym wyjazdy na międzynarodowe wydarzenia, takie jak ostatni „wypad” do Rygi. Silnym trzonem grupy są tancerze z Kętrzyna, jednak często łączymy swoje siły z reprezentantami innych miast m.in. Igorro/Słupsk, LittleMan/Łomża, Soliwoda/Olsztyn, Emka/Ryn. To właśnie ta ekipa była wsparciem podczas ostatniego wyjazdu.

WYNIKI:

Kids Pro 2 vs 2 do 18 lat.
– 1 miejsce – „Dj Edgar” & „Slonik”  – Łotwa
– 2 miejsce – Emilia „Emka” Kociałkowska & Tomasz „Borowik” Borowski – Polska

Do Top 4 zakwalifikowała się również Wiktoria „Wika” Sławecka i Igor „Igorro” Bianga  – połączone siły Kętrzyna i Słupska. Z udziału w finale polskich tancerzy wykluczyła łotweska grupa Factory Kingz – „Dj Edgar” i „Slonik”. Mimo dobrego przygotowania i wysokich umiejętności Polaków, nie udało się podkonać Łotyszy, którzy zawzięcie bronili się na swoim terenie w Rydze.

Pro 2 vs 2 pow. 18 lat.
– 1 miejsce „Gribz” & „Justice” – Anglia
– 2 miejsce „Vicious” & „Prorock” – Kanada/Łotwa

Do Top 16 kategorii Pro dla dorosłych zakwalifikował się również Myśliwy(16 lat) i LittleMan(15lat), tancerze którzy świadomie podnieśli sobie porzeczkę na bardzo wysoki poziom, rezygnując z kategorii Kids Pro do lat 18(gdzie byli zdecydowanymi faworytami kategorii) i podejmując wyzwanie z o wiele starszymi i bardziej doświadczonymi tancerzami. Decydujące starcie w Top 16 dla Kacpra i Szymona rozegrało się z rosyjską grupą „3:16” Metal i Ukol, gdzie po zaciętej dogrywce szala przechyliła się na korzyść Rosjan.

Tancerze z Rygi przyjęli nas bardzo ciepło, zorganizowali nocleg w studiu tanecznym „BAZA – Dance Company” w samym centrum Rygi. Atmosfera była przyjazna i życzliwa, natomiast poziom bardzo wysoki. Konfrontowaliśmy swoje umiejętności z tancerzami z Kanady, Estonii, Ukrainy, Anglii, Kazachstanu, Litwy, Łotwy czy nawet Rosji. W tym ostatnim przypadku kultura Hip Hop pokazała swoje wartości, m.in. łączenia ludzi z najróżniejszych zakątków świata bez podziału na wyznanie, narodowość, ustrój polityczny czy kolor skóry. Kultura Hip Hop jest nadal ponad wszystkimi podziałami, co było widoczne w starciach tanecznych z reprezentantami Rosji.

Każdy wyjazd jest dobrą lekcją w kwestii rozwoju osobistego. Rozwijamy nasze umiejętności taneczne ale również światopogląd, kontakty i otwieramy się na świat. Przed tancerzami zapowiada się w najbliższym czasie kilka ważnych wyjazdów na międzynarodowe zawody. Nie chcemy zwalniać tempa i zależy nam, aby pokazać siłę i wysokie umiejętności naszych tancerz na ŚWIATOWEJ ARENIE. Dlatego też zwracamy się z prośbą o wsparcie finansowe dla ewentualnych darczyńców, którzy mogą stać się wielkim wsparciem dla naszych działań, mogą zostać mecenasami utalentowanej młodzieży, która jest ambitna, posiada klarowny cel i wielkie marzenia. Wspólnie możemy spełnić te marzenia.

Piotr Frąckiewicz

1 thought on “KĘTRZYN: Tancerze ze Stowarzyszenia Hip Hop Mazury z międzynarodowym sukcesem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *