Kętrzyn to chore miasto – Magna Masuria

W Kętrzynie jak i w całym kraju mamy problemy ze służba zdrowia. Trwa kampania wyborcza i wszystkie partie przekrzykują się, kto da więcej na ochronę naszego zdrowia. Starostwo też włączyło się w tę kampanię i postanowiło dać bardzo dużą podwyżkę… dyrektorowi szpitala. Podobno dyrektor zarabiający 13 tysięcy zł ma dostać 4 tysiące zł więcej i będzie teraz zarabiał 17 tysięcy zł?  Otrzymaliśmy, tę poufną informację, od dużo znaczącego urzędnika miejskiego, ale nic więcej nie chciał nam powiedzieć?

Skąd ta nagła podwyżka? Mamy kilka hipotez, lecz nie wiemy, która z nich wchodzi w rachubę? 

Hipoteza I.
Dyrektor otrzyma podwyżkę za to, że zawiesił oddział chirurgii ogólnej. Radni powiatu z koalicji rządzącej przestali już o tym nawet wspominać. Ludzie się męczą, bo muszą jeździć do sąsiednich szpitali. Cieszą się za to dyrekcje w sąsiednich szpitalach, bo zwiększyło się im wykonanie zabiegów. 

Hipoteza II.
Nie tylko chirurgia ogólna jest bolączką Kętrzyńskiego szpitala. Również z wyraźnym problemami boryka się oddział dziecięcy. Czy ta podwyżka, to byłaby zachęta do dalszej, takiej pracy? Czy dyrektor, za zawieszenie następnego oddziału, też otrzyma następną podwyżkę?  

Hipoteza III.
Dyrektor Glinka jest aktywnym członkiem KOD, w swoim miejscu zamieszkania, w Mrągowie. Żadna ujma, każdy ma prawo do własnych poglądów politycznych.  Dziwi jednak fakt, że starosta z partii rządzącej zatrudnia radykała z KOD-u. I to jeszcze spoza Kętrzyna? Może dlatego, że w Kętrzynie nie ma KOD-u? Rozumiem działalność na rzecz zdrowia ponad podziałami, ale z wypowiedzi Posła na Sejm RP Pana Jerzego Gosiewskiego wynika, że jest to człowiek, który nic dobrego nie zrobił,  będąc na stanowisku dyrektora,  ani w Mrągowie,  ani w Szczytnie.  

A może nasi czytelnicy, pacjenci i pracownicy szpitala pomogą nam w odpowiedzi na pytanie: Jakie to wybitne osiągnięcia dyrektora zdecydowały o tej nieplanowanej podwyżce?

4 thoughts on “Kętrzyn to chore miasto

  1. Degradacja szpitala.. Dwóch likwidatorów Kochanowski – Glinka lawinowo zadłużają szpital. Kochanowski bez wiedzy zarządu steruje ręcznie szpitalem i jednoosobowo odpowiada za degradację szpitala. Dla kariery zrobi każde świństwo – chce być posłem : – chirurgii nie będzie, lekarza w karetce nie będzie. Bierze się za likwidację położnictwa. Kochanowski odpalił bombę w szpitalu i dokonuje zniszczenia – nie liczy się z chorymi. Przez chamstwo, kłamstwa i dziecinne slogany traci zaufanie.

  2. Wojewoda Andrzej Chojecki podkreśl, że” to już trzecia rządowa dotacja przyznana szpitalom powiatowym w naszym regionie od początku roku”. Pieniądze powinny być przeznaczone między innymi na podwyżki fizjoterapeutom, sprzątaczkom, technikom radiologii, pielęgniarkom – u nas likwidator Kochanowski-Glinka przeznacza pieniądze na długi. W najniższą krajową wliczone są wysługa lat i inne. Pracownik nowo zatrudniony i ten pracujący 30 lat ma najniższą krajową – ludzi traktuje się jak śmieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *