KĘTRZYN: Trzy miesięczny areszt za zlecenie spalenia ciągnika rolniczego

0

Kętrzyńscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który podżegał inną osobę do popełnienia przestępstwa. 51-leni kętrzynianin zlecił wzniecenie pożaru, co skutkowało zniszczeniem ciągnika rolniczego oraz samochodu ciężarowego. Decyzją sądu mężczyzna został aresztowany na trzy miesiące.

Do zdarzenia doszło 1 kwietnia 2023 r. na jednej z posesji na terenie Kętrzyna. Wówczas doszło do pożaru. Zniszczeniu uległ ciągnik rolniczy oraz samochód ciężarowy o wartości 170 tys. złotych. W związku ze złożeniem przez właściciela zawiadomieniu o podejrzeniu popełnienia przestępstwa, policjanci zajęli się wyjaśnianiem okoliczności zdarzenia.

W wyniku podjętych czynności funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę mającego związek ze zdarzeniem. Okazał się nim 51-letni mieszkaniec Kętrzyna. Zebrany materiał dowodowy wykazał, że mężczyzna podżegał inną osobę do popełnienia przestępstwa poprzez wzniecenie pożaru.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego policjanci wnioskowali do prokuratora o tymczasowe aresztowanie zatrzymanego. Prokurator skierował wniosek do sądu, który go uwzględnił i zdecydował o 3-miesięcznym areszcie 51-latka. Mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Kętrzyńscy policjanci ustalili także mężczyznę, który podpalił maszyny. Zastosowano wobec niego dozór policyjny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *