KĘTRZYN: Tymczasowy areszt dla podejrzanego o rozboje i kradzieże – Magna Masuria

KĘTRZYN: Tymczasowy areszt dla podejrzanego o rozboje i kradzieże

1

Nawet 18 lat więzienia grozi 34-latkowi podejrzanemu o przestępstwo rozbójnicze oraz kradzieże. Mężczyzna został zatrzymany przez kętrzyńskich policjantów w jednej z miejscowości w gminie Ketrzyn. 34-latek usłyszał siedem zarzutów, których dopuścił się w warunkach recydywy. Został tymczasowo aresztowany przez sąd na okres trzech miesięcy.

W poniedziałek 3 lipca 2023 r. kilka minut po godz. 17:00 oficer dyżurny kętrzyńskich policjantów otrzymał zgłoszenie z treści którego wynikało, że w miejscowości Karolewo w gm. Kętrzyn doszło do rozboju. Z przekazanych informacji przez pokrzywdzonego wynikało, że młody mężczyzna miał zaatakować go i żądać pieniędzy. We wskazane miejsce natychmiast został wysłany policyjny patrol. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna użył przemocy wobec 77-latka i krzyczał „dawaj pieniądze”. Z uwagi na postawę pokrzywdzonego oraz reakcję osób trzecich, zamierzonego celu nie osiągnął i uciekł z miejsca zdarzenia. Policjanci od razu rozpoczęli poszukiwania sprawcy przestępstwa. Szybko ustalili, że jest nim 34-letni mieszkaniec gminy Ketrzyn. Niespełna 30 minut później podejrzany o te przestępstwo był już zatrzymany i siedział w policyjnym radiowozie. 34-latek był pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

W trakcie prowadzonego postępowania ustalono również, że przestępstwo rozbójnicze to nie jedyne jego przewinienie. Ustalono również, że 34-latek podejrzany jest o szereg kradzieży artykułów ze sklepów oraz drogerii mieszczących się na terenie miasta. Mężczyzna usłyszał łącznie 7 zarzutów. Zarzuca mu się, że wszystkich przestępstw dopuścił się w warunkach recydywy. Do sądu wpłynął wniosek o zastosowanie wobec niego środka zapobiegawczego o charakterze izolacyjnym.

W środę (05.07.2023r.) odbyło się posiedzenie podczas którego sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na okres trzech miesięcy. Grozi mu do 18 lat pozbawienia wolności.

1 thought on “KĘTRZYN: Tymczasowy areszt dla podejrzanego o rozboje i kradzieże

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *