KĘTRZYN: Udany pościg policjantów z Reszla – Magna Masuria

W niedzielę (1.10.2023) kwadrans przed godz. 18:00 policjanci z Komisariatu Policji w Reszlu w trakcie pełnionej służby na terenie gminy Reszel, na trasie Łężany-Wola zwrócili uwagę na pojazd marki Skoda za kierownicą którego siedział znany im z wcześniejszych kontroli drogowych mężczyzna. Z posiadanych informacji przez funkcjonariuszy wynikało, że w ogóle nie posiada prawa jazdy i najprawdopodobniej ma zakaz prowadzenia pojazdów.

Policjanci od razu ruszyli za tym pojazdem włączając sygnalizację świetlną i dźwiękową nakazali kierowcy zatrzymać się do kontroli drogowej. Mężczyzna pomimo wyraźnych znaków dawanych przez funkcjonariuszy, nie zatrzymał się, a wręcz przeciwnie – dodał gazu. Policjanci natychmiast ruszyli w pościg za samochodem przez miejscowości Burszewo, Szymanowo do miejscowości Warpuny w powiecie mrągowskim.

Tam kierujący Skodą wjechał na łąkę gdzie zatrzymał pojazd i zaczął uciekać pieszo. Jego ucieczka nie trwała długo. Po kilku metrach został zatrzymany przez policjantów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *