KĘTRZYN: Użyli siły, aby wejść do lokalu z nielegalnymi automatami – Magna Masuria

KĘTRZYN: Użyli siły, aby wejść do lokalu z nielegalnymi automatami

2

Wrześniowe działania funkcjonariuszy Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Celno-Skarbowego (WMUCS) w Olsztynie zakończyły się ujawnieniem 3 nielegalnych automatów w Kętrzynie.

Aby wejść do lokalu  w Kętrzynie mundurowi z Działu Realizacji w Ełku musieli użyć środków przymusu bezpośredniego. Ponieważ nikt z wewnątrz nie reagował na polecenie otwarcia drzwi i wpuszczenia kontrolujących do środka, funkcjonariusze wyważyli drzwi.

Na miejscu zastali pracownicę obsługi. Opiekunka lokalu odmówiła dobrowolnego wydania przedmiotów wyszczególnionych w postanowieniu prokuratora, dlatego zaistniała konieczność przeszukania kobiety i lokalu.

W toku czynności mundurowi przeprowadzili eksperyment procesowy z udziałem technika kryminalistyki.

Za urządzanie gier hazardowych wbrew przepisom ustawy, warunkom koncesji lub zezwolenia grozi kara grzywny, kara pozbawienia wolności do 3 lat, albo obie kary łącznie. Dodatkowo urządzającym nielegalne gry grozi kara pieniężna w wysokości 100 tys. zł od każdego automatu.

W zakresie zwalczania nielegalnego hazardu KAS prowadzi również działania edukacyjne i informacyjne. O zagrożeniach związanych z nielegalnym hazardem funkcjonariusze i pracownicy KAS opowiadają uczniom szkół podstawowych i średnich w ramach akcji „Hazard? Nie daj się wciągnąć!”.

foto i źródło: KAS Olsztyn

2 thoughts on “KĘTRZYN: Użyli siły, aby wejść do lokalu z nielegalnymi automatami

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *