KĘTRZYN: W Kętrzynie też potrafią grać w piłkę ręczna – Magna Masuria

KĘTRZYN: W Kętrzynie też potrafią grać w piłkę ręczna

5

W Kętrzynie odbył się turniej 1/8 Pucharu Związku Piłki Ręcznej w Polsce Młodzików, w którym walczyły cztery drużyny: SKS Kusy I Kraków, SKF Orlen Wisła I Płock, GKS Żukowo oraz gospodarze MKS MOSiR Kętrzyn. Rywalizacja trwała przez trzy dni, a o dwa miejsca premiowane awansem do 1/4 pucharu walczyły drużyny z Krakowa i Płocka.

Niestety, na tym etapie rozgrywek piłkarze ręczni z Kętrzyna zostali wyeliminowani. Pomimo tego, że nie udało im się wygrać z drużynami z Krakowa i Płocka, to bardzo dobrze zaprezentowali się w obu przegranych spotkaniach. Dodatkowo, w spotkaniu z GKS Żukowo, zwyciężyli swoich rówieśników aż 14 bramkami, co z pewnością nastraja ich pozytywnie na przyszłość.

Mimo braku awansu, drużyna MKS MOSiR Kętrzyn może zaliczyć swój udział w turnieju za bardzo udany. Słowa uznania należą się również trenerom Kamili Rokseli i Karolowi Niedziałkowskiemu za dobrą pracę z młodymi zawodnikami. Warto też pochwalić kibiców, którzy przez cały turniej licznie kibicowali swoim zespołom i wprowadzali na trybunach wspaniałą atmosferę.

Mamy nadzieję, że turniej w Kętrzynie stał się dla młodych piłkarzy ręcznych inspiracją do dalszej pracy i rozwoju swoich umiejętności. Życzymy im powodzenia w kolejnych zawodach oraz gratulujemy osiągnięć, jakie już osiągnęli.

Fot. Anna Kajat

5 thoughts on “KĘTRZYN: W Kętrzynie też potrafią grać w piłkę ręczna

 1. Panie Redaktorze nie zawiedli nasi młodzi szczypiorniści, nie zawiedli miłośnicy piłki ręcznej w Kętrzynie, ktorych jak można bylo zobaczyć jest bardzo dużo.
  Natomiast zawiodły władze Miasta 1/8 mistrzostw Polski młodzików i to z udziałem drużyny z Kętrzyna, a oprawa tego turnieju na żenującym poziomie.

 2. W pierwszym meczu na tybunach można było zobaczyć uczniów Szkoły Mistrzostwa Sportowego pod patronatem ZPRwPolsce w Kwdzynie,którzy zaczynali swoją przygodę z piłką ręczną w Kętrzynie,
  a obecnie są kluczowymi zawodnikami Reprezntacji Polski juniorów (bracia Piotr i Paweł Lewczyk,Oskar Witczak),obecni byli zawodnicy którzy kiedyś bronili barw drugoligowej „Granicy” Kętrzyn.

  1. Pragnę zauważyć ,że cała trójka wyżej wymienonych postanowiła kontynuować karierę sportową (oprócz tego że są uczniami SMS Kwidzyn) w klubie MMTS Kwidzyn.
   W roku 2022 wspomniana trójka wywalczyła mistrzostwo Polski juniorów młodszych,pokonując w finale Vive Kielce.

   1. Gratulacje dla ambitnych,ale też dużo potrafiących młodych piłkarzy ręcznych.
    Także dla Trenera Kamila Rokseli .

   2. Gratulacje dla ambitnych,ale też dużo potrafiących młodych piłkarzy ręcznych.
    Także dla Trenera Kamila Rokseli .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *