KĘTRZYN: W obronie Dyrektora PUP… – Magna Masuria

fot. Powiat Kętrzyński/ Kochanowski i jego koledzy podczas odczytywania interpelacji radnego Piotra Węglarskiego

Na mieście zrobiło się głośno. Piszą o nas ogólnopolskie media w tym Radio ZET, a niebawem może również przyjedzie ogólnopolska stacja telewizyjna. Tyle zamieszania o niczym – jak informuje niskiej jakości gazeta przychylna władzy. Odpowiadam: nie sądzę. Przypomnijmy dla uporządkowania temat, co doprowadziło do sytuacji, jaką mamy obecnie w Powiecie Kętrzyńskim.

Warto cofnąć do poprzedniej kadencji, kiedy starostą kętrzyńskim był Ryszard Niedziółka. To właśnie Niedziółka powołał na stanowisko dyrektora w Powiatowym Urzędzie Pracy Grzegorza Prokopa. Warto w tym miejscu dodać, że również Niedziółka, gdy został burmistrzem Kętrzyna powołał Prokopa do rady nadzorczej w spółce KTBS.

Po wyborach samorządowych w 2018 roku do rady powiatu z list PiS-u dostaje się Michał Kochanowski, a do sejmiku sam Grzegorz Prokop. Ten pierwszy zostaje starostą kętrzyńskim. Wszystką wygląda pięknie i kolorowo. Można powiedzieć, że przed Prokopem i Kochanowskim staje droga usłana różami – tylko żyć i nie umierać! 

Jak czytamy w raporcie inspektora Państwowej Inspekcji Pracy, ale też w zeznaniach byłych pracowników PUP w sądzie czy prokuraturze z czasem stopniowo, acz sukcesywnie Dyrektor wraz z zastępcą wprowadzają politykę zarządzania opartą o „lubienie lub nielubienie pracownika”, a do tego zastraszanie czy ośmieszanie, a nawet nazywanie pracowników „debilami” – wszystko to można wyczytać z protokołu kontroli PIP, która została przeprowadzona w zeszłym roku. Co ważniejsze wówczas na 36 pracowników, aż 20 z nich mówiło o tych sprawach! Ile dziś pracuje tych osób w PUP? Garstka…

O tej sprawie piszą już ogólnopolskie media, co cieszy się ogromnym zainteresowaniem nie tylko lokalnie, ale też na wyższych szczeblach władzy. Dotarliśmy do informacji, że sprawą interesuje się sam Jarosław Kaczyński, a sprawę ze szczebla rządowego sprawdza Minister Rodziny i Polityki Społecznej, pani Marlena Maląg – o czym napiszemy w najbliższym artykule. Niewykluczone, że o tej sprawie będzie jeszcze głośniej.

W końcu docieramy do 23 lutego 2023 roku, gdzie na sesji Rady Powiatu w Kętrzynie radni powiatowi: Piotr Węglarski i Lech Ryndzionek. Pytania te spotykają się z nerwową reakcją starosty Michała Kochanowskiego. Czy pokazał prawdziwą twarz? Nie wiemy, lecz jedno jest pewne, że układ towarzysko-polityczny trwa, a ostatnie wydarzenia jawnie pokazały bardzo bliskie związki Kochanowskiego z Prokopem – między innymi prywatna impreza u wójt Barcian w budynku użyteczności publicznej [zdjęcie poniżej].

Układ towarzysko-polityczny na jednym zdjęciu wójt Barcian, starosta kętrzyński, dyrektor PUP i redaktor „lokalnego kundelka” na prywatnej imprezie w budynku użyteczności publicznej

Warto też wspomnieć, że Michał Kochanowski nazwał tą całą sprawę w PUP „pomówieniami i oszczerstwami”, pomimo tego, że istniał już raport inspektora PIP, a przed sądem pracy toczyło się postępowanie z prywatnego aktu oskarżenia – teraz sprawę bada również Prokuratura Rejonowa w Mrągowie, a w sprawę zaangażowali się lokalni parlamentarzyści oraz ogólnopolskie media.

„Przy goleniu ręka mu nie drży” – mówi Gazecie Wyborczej Prokop, który w ramach „obrony” zarzuca osobom, które wskazały na łamanie praw pracowniczych, że spiskują przeciwko niemu oraz że „są sterowni z zewnątrz”, przez jego wrogów politycznych. Fakty są jednak z grubsza inne: miażdżący protokół z kontroli PIP, zeznania byłych i obecnych pracowników PUP pod przysięga w prokuraturze i przed sądem, a także policją.

Pomimo istnienia tych wszystkich faktów „lokalny kundelek” stworzył artykuł jakby „na zamówienie władzy”, który ma na celu bronić Dyrektora PUP. Możliwe, że treść tego artykułu została ustalona na sesji Rady Powiatu w Kętrzynie, w dniu 23 lutego 2023 roku. Na nagraniach z sesji widać, jak Prokop szepcze do ucha redaktora „lokalnego kundelka”, a ten tylko notuje. Z resztą obaj też są dobrymi koleżkami również od wspólnych imprez – tyle z rzetelności „lokalnego kundelka”.

Poniżej również przedstawiamy sprostowanie Związków Zawodowych, które działają w kętrzyńskim PUP, które odpowiadają na rewelacje redaktora „lokalnego kundelka”, który w nierzetelny, niesprawdzony i kłamliwy sposób przedstawił informacje o pokrzywdzonych osobach z Powiatowego Urzędu Pracy.

127 thoughts on “KĘTRZYN: W obronie Dyrektora PUP…

 1. … ludzie, nie odpuszczajcie tej sitwie… tyle lat nas w starostwie mamią a jak przychodzi godzina próby, to liczą się lokalne układy i zwykłe kolesiostwo… szkoła w Reszlu też podlega pod starostwo i co? – to samo – 0 prawdy, permanentności i działania… Pan wice Zbigniew – żadnego zdania i działania w temacie (i tak od wielu lat..), Pani Urszula – coś niby robiła, ponoć był nawet z wizytą gospodarską w PUP, ale owoców tego nie ma i pewnie nie będzie… najgorsze jest to, że na poszkodowanych wywierana jest duża presja z różnych stron oraz za wszelką cenę władza stara się zdeprecjonować całość problemu… dlatego my – ludziska w komentarzach MUSIMY WESPRZEĆ POSZKODOWANYCH…

  1. Jeżeli chodzi o Szkołę w Reszlu zawieszenia Dyrektora dokonano bardzo szybko,czyli zupełnie odwrotnie niż z Dyrektorem Powiatowego Urzędu Pracy.
   Oczywiście, że o winie obydwu rostrzygać może Sąd,ale co do działania Zarządu Powiatu to stosowanie podwójnych standardów widać gołym okiem.

   1. Mój pogląd jest następujący. W powiecie kętrzyńskim, poza jedną gmina, to o tym kto zostanie wójtem, burmistrzem a nawet radnym decyduje jeden człowiek. Siła oddziaływania słowa drukowanego jest ciagle jeszcze ogromna. W dodatku niektórych gazet nie trzeba kupować. Znajdziemy je w kazdej skrzynce pocztowej za darmo. A tam propaganda. Człowiek bieze takie pisemko i czyta i do głowy mu nie pzrychodzi, ze to manipulacja. Mysli sobie taki człowiek: No w gazecie piszą, że to taki dobry gospodarz to trzeba na niego (nią) zagłosować. No to mamy to co mamy. Doskonale obrazuje sytuację zdjęcie zrobione w Barcianach. Tam nikt obcy się nie wciśnie. Jednym słowem tragedia.

   2. Pan PROKOP -,,wsadzony,, na stanowisko przez kolegę NIEDZIUŁKĘ/razem pracowali w byłym FARELU.
    NIEDZIUŁKA zrezygnował że stanowiska bo wiek i wie że w następnych wyborach mieszkańcy KĘTRZYNA go nie POPRĄ .
    PROKOP w ochronie EMERYTALNEJ

  2. Mieszkaniec ma rację.Od początku starosta nerwowo reagował na sprawę Prokopa.Mobingu nie ma.Delegacje ok.Czas pracy nienormowany.Ośmieszanie Ryndzionka i Weglarskiego.Niedopuszcanie do głosu mieszkańca.Idzie jakby w zaparte.Tak być może skalkulował.Nie spodziewał się że sprawa jednej pracownicy przybieże takie rozmiary.Ludzie nie wytrzymali.Postanowili walczyć o siebie.I za to należy sie szacunek.Wygląda to nieciekawie.Imprezki z towarzystwem wzajemnej adoracji nic to złego ale niesmak jest jakiś w całej sytuacji.Teraz pozorne ruchy Baranieckiej,listy poparcia Prokopa.Czyli dalej jest dobrze a sprawy nie ma.Jestem bardzo zawiedziony tym większy szacunek dla panów Weglarskiego i Ryndzionka.

  3. Może można składać na ręce radnych pytania do Starosty? Chociaż po ostatnich pytaniach, pewnie nie będzie można. Ja widzę tam taki pożar w kurniku. Ruchy w panice, bo gdzieś wypływa to na sesji to w mediach, a to u Posłów sprawa PUP. Jak napisała pani Minister Maląg to po miesiącach pani Baraniecka postanowiła poszukać mobbingu. Szukała, szukała i go nie widziała. Cyrk na kółkach i robienie durnia z mieszkańców takim show.

  4. Nikogo nie bronię…..Nikogo nie potępiam ale uważam że Panie które siedzą w PUP powinny być dla petenta po to są tam zatrudniane ale niestety wiele lat korzystałam z PUP jako osoba bezrobotna Siedzą za biurkami wiecznie zajęte nikogo nie ma w kolejce ale wejść na podpis nie można bo kawka ważniejsza na burmuszone jakby za
   kare tam siedziały (oczywiście nie wszystkie …..pracują i pracowały też tam bardzo miłe i pomocne panie) . Uważam że skoro tak każdej było źle to mogły się zwolnić odwieczne prawo pracownika nikt nikogo na siłę nie trzyma …ale po co przecież ciepło w tyłek…. wypłata na czas nie zmęczy się zbytnio bo czym?…???…A tu proszę w końcu Pan Dyrektor pogonił do roboty uwagę zwrócił żeby zająć się w końcu pracą a Panie Mobbing 😂 Pracą niech się zajmą a nie głupotami i mobingami …poszła by jedne i druga towar na nockę do biedry wykładać to by doceniły co miały…w du….ach się przewraca

 2. Baraniecka to poszła do urzędu dopiero teraz niedawno jak przyszedł list od pani minister co zażądała wyjaśnień.A Olenkowicz wspiera Kochanowskiego.Pozostali podobnie.Pieniak z lewicy pracujący w pupie ani słowa.Zadziwiające.Wszystkim brakuje odwagi albo refleksji? Coś tu chyba nie gra skoro 10 czy mawet więcej osoɓ odeszło z pracy.Tylko Weglarski i Ryndzionek próbuje pomóc wyjaśnić sprawę.Ale to za mało.Jak to mówią na układy nie ma rady.Czas pokaże jak to się skończy.Afera reszelska też chwały władzy nie przynosi.Ludzie to widzą a radni jakby nie widzieli problemu.

 3. nie wierze, że to się dzieje naprawdę
  a starosta nic sobie z tego nie robi
  współczuje tym ludziom co to wszystko przechodzą – nikt nie zasługuje na takie traktowanie
  Dobrze, że zaraz są wybory to Pan starosta będzie mógł sobie przypomnieć „co zrobił” w tej sprawie a wyborcy go rozliczą. Karma zawsze wraca.

  1. To jest zwyczajna niemoc ,żeby była mocna Rada to przy braku reakcji Zarządu z Kochanowskim i Lewandowskim na czele w sprawie Prokopa(która po interpelacji Pana Radnego Piotra Węglarskiego poszerzyła się o kolejne aspekty”działalności ” Prokopa),najzwyczjniej odwołała by Zarząd.
   Tej presji nie czuje Kochanowski i trwa w swojej arogancji.

 4. Szkoła w Reszlu… A szkoła w Kętrzynie przy Poznańskiej też ma swoje tajemnice… No panie Kochanowski, pańska sprężyna, czy tylko słabość zarządzania???

  1. Na FB tak słodko i kolorowo, a rzeczywiatość jest odmienna. Kierowanie to także podejmowanie trudnych decyzji. Samo się nie załatwi więc się narobiło starosto i ekipo POdwiadaczy. Zarząd i Rada nie zdala egzaminu. Miejmy nadzieje, że skończy się to odpowiedzialnością karną a nie tylko spadkiem słupków POparcia.

 5. Panie Dziennikarzu przychylniej gazety władzy. Kętrzyna !!

  Nic nie pomoże Panu okłamywanie. mieszkańców. Kętrzyna , rozumiem. że. jest pan. bardzo dobrze opłacany. i dałby się pan za kolegów pokroić , wspólne. spotkania, pamiątkowe. zdjęcia
  ale fakty mówią. same za siebie.
  20 – tu pracowników PUP. Kętrzyn z 36 podczas kontroli Państwowej Inspekcji Pracy zgłosiło mobbing , łamanie. praw pracowniczych ,. zastraszanie, poniżanie, ośmieszanie a. nawet wyzywanie to wszystko jest zawarte. w protokole kontroli PIP.
  Pracowników których. systematycznie niszczono w PUP to ludzie. wykształceni , inteligentni reprezentowali. sobą. wysoką kulturę osobistą jedyną ich wadą było. to że byli. świadomi o tym co dzieje się. w Urzędzie Pracy .
  Życzę osobom które im taki los zgotowały żeby ich dzieci lub. wnuki przeżyły. to samo utraciły. zdrowie i środki. do. życia. !!!

 6. Panie Dziennikarzu przychylniej gazety władzy. Kętrzyna !!

  Nic nie pomoże Panu okłamywanie. mieszkańców. Kętrzyna , rozumiem. że. jest pan. bardzo dobrze opłacany. i dałby się pan za kolegów pokroić , wspólne. spotkania, pamiątkowe. zdjęcia
  ale fakty mówią. same za siebie.
  20 – tu pracowników PUP. Kętrzyn z 36 podczas kontroli Państwowej Inspekcji Pracy zgłosiło mobbing , łamanie. praw pracowniczych ,. zastraszanie, poniżanie, ośmieszanie a. nawet wyzywanie to wszystko jest zawarte. w protokole kontroli PIP.
  Pracowników których. systematycznie niszczono w PUP to ludzie. wykształceni , inteligentni reprezentowali. sobą. wysoką kulturę osobistą jedyną ich wadą było. to że byli. świadomi o tym co dzieje się. w Urzędzie Pracy .
  Życzę osobom które im taki los zgotowały żeby ich dzieci lub. wnuki przeżyły. to samo utraciły. zdrowie i środki. do. życia. !!!

 7. Panie redaktorze a co ze sprawą z Pana S. K. z artykułu „KĘTRZYN: Niedoszły prezes Spółdzielni pod lupą Prokuratury – złamał prawo?”

  1. Prokuratura prowadzi postępowanie w fazie in rem, lecz niedługo powinny pojawić się wyniki tego śledztwa

 8. Tak mi się wydaje,że środowisko pisowskie i okołopisowskie przechodzi kryzys.Kochanowski (kiedyś w pis) ma kłopot. Michalski (kiedyś w pis)ma duży kłopot.Prokop (kiedyś w pis) ma dużo kłopotów.Jakieś fatum polityczne prawdopodobnie.Albo spisek.Albo zemsta.Albo głupota.Nie wiem.Ale wiem,że na kłopoty…..Węglarski.

   1. No i co z tego że nie ma ich w partii?I co z tego pytam?Sprawa wyjaśniona? Co Prawo i Sprawiedliwość i jego członkowie albo radni Rypina,Komorowski,Soćko,Mickiewicz,Zarecki,Ćwik,Czechowa,Szewczuk zrobili w sprawie mobbingu?Co oni zrobili? Oprócz Weglarskiego i Ryndzionka nikt palcem nie kiwnął.Baraniecka? Olenkowicz?Walewski?Wiśniewski?Tytman?Pieniak ?(to oddzielna historia.To jest dopiero wrażliwy na krzywdę ludzką człowiek lewicy.Super gość.Z podziwu wyjść nie mogę.Jest super .Jest super więc o co ci chodzi Panie Janie?

    1. Podzielam pogląd,że nieobecnośćKochanowskiego i Prokopa w partii Prawo i Sprawiedliwość nie rozwiązuje tego bardzo ważnego społecznie problemu.
     Moja uwaga dotyczy tego aby tych ludzi nie utożsamić z partią Prawo i Sprawiedliwość.
     Za działalność Prokopa w Powiatowym Urzędzie Pracy odpowiada Zarząd Powiatu na czele z Kochanowskim,oraz Rada Powiatu.

     1. Interpelacja Pana Radngo Piotra Węglarskiego poraża panie Prokop, interesujące jak ustosunkuje się do tego Zarząd Powiatu na czele z Kochanowskim.
      To co przedstawił Pan Radny oparte jest na konkretnych dokumentach,może i w tym przypadku nie będzie problemu ?poczekamy zobaczymy.

  1. Do internauty „Na kłopoty” Jak się stawia się na takie słabe persony jak obecny dyrektor PUP czy b. prezes KTBS, to kłopoty tylko są kwestią czasu. No i ten czas właśnie nadszedł.

  2. Bardzo profesjonalne podejście do wypełnienia mandatuPana Radnego Piotra Węglarskiego z partii Prawo i Sprawiedliwość super ,ale w Radzie Powiatu zasiadają Radni Platformy Obywatelskiej,Sojuszu Lewicy Demokratycznej,Polskiego Stronnictwa Ludowego dlaczego milczą ?

   1. Milczą, bo nic nie mogą zrobić. Generalnie żadni radni, z żadnych opcji politycznych nie mogą w sprawie mobbingu nic zrobić bo nie ma takich przepisów. Sprawę mobbingu prowadzi prokuratura w Mrągowie i to jest właściwy organ do takich zadań. Często czytam, że radni „powinni wyjaśnić”? Ale co wyjaśniać skoro wszystko jest znane: pracownicy skarżą się na mobbing, sprawę prowadzi prokuratura. Co jeszcze radni mają „wyjaśnić”? Jedyną osobą, która może proceduralnie coś w tej sprawie zrobić jest starosta kętrzyński Kochanowski. I coś czuję, że w nadchodzących wyborach Kochanowski nawet nie dostanie się do rady powiatu, wyborcy za wszystko mu podziękują. Ale na dzień dzisiejszy sprawę może wyjaśnić tylko prokuratura. I nie pomogą ani posłowie z żadnych partii, ani minister Maląg, a nikt inny, bo powiat, podobnie jak gmina i samorząd województwa, jest konstytucyjnie niezależny od władzy państwowej. Nawet gdyby tu przyjechał cały rząd z Kaczyńskim na czele i nakazali by Kochanowskiemu zwolnić Prokopa, to Kochanowski może im pokazać drzwi. Tak to działa. Nie mam wątpliwości, że starosta Kochanowski sam, z własnej woli nigdy nie zwolni Prokopa i myślę, że dobrze by było, żeby wszyscy zainteresowani mieli tego pełną świadomość. W mojej opinii dla starosty dyrektor PUP jest nietykalny.

    1. Oczywiście, że od oceny tego czy ktoś popełnił przestępstwo są prokuratura i sądy.
     Natomiast Rada Powiatu może odwołać Zarząd na czele z Kochanowskim i Lewandowskim.
     A Zarząd Powiatu powołuje i odwołuje kierowników jednostek organizacjnych należących do Samorządu Powiatowego i tym samym może zawieść bądź odwołać Prokopa.

     1. Tak, rada powiatu może odwołać zarząd i starostę, potrzeba do tego 11 radnych. Nie marnuj więc czasu na pisaninę w internecie, umów się na spotkanie z radnymi i powiedz im, że żądasz odwołania zarządu powiatu. Żeby nie było ci zbyt trudno ogranicz się tylko do radnych z twojego okręgu wyborczego. I nie ma znaczenia jaką opcję polityczną reprezentują ci radni, czy należą do PO, PIS, PSL, SLD, to zupełnie nieważne, rozmawiaj ze wszystkimi radnymi z twojego okręgu, najważniejsze żebyś przedstawił im swoje żądania. Zdaj nam relację jak ci poszło, z którymi radnymi rozmawiałeś, co im powiedziałeś i jak radni odpowiedzieli na twoje żądania. Nie marnuj czasu w internecie i pamiętaj, koniecznie napisz po nazwiskach: jaki radny i jakie zajął stanowisko w rozmowie z tobą. Czekamy.

    2. Szanowna Pani ,zapewne Pani dobrze wie że każdy Radny został wybrany w wolnych wyborach i z tego tytułu psiada wolny mandat.
     Dlatego żądanie od Radnego,że ma głosować,bądź postępować tak jak ja sobie tego życzę to jest łamanie reguł demokracji.
     Mam odmienny pogląd od Pani i nie uważam iż wywieranie presje przez media to strata czasu po tom.in.są media i w mojej opinii jest to włściwa formuła .
     Natomiast kto nas będzie reprezentował na poszczególnych szczeblach Samorządu będziemy mieli wpływ podczas głosowania”święta demokracji” tj.wyborów samorządowych,które niebawem. Wówczas należy dobrze przemyśleć komu powierzamy rprezentowanie nas
     czy to na funkcji(Wójta, Burmistrza)czy też Radzie Gminy,Powiatu,Sejmiku.

     1. Panie „Komentarz”, Panu wcale nie zależy na pracownikach PUP! Teraz widać o co chodzi! Pozornie broni Pan pracowników, ale tylko w internecie, robi Pan dużo szumu, urządza nagonkę na radnych, ale gdy miał Pan pójść do radnych i poruszyć konkrety, to nagle okazuje się, że się Pan wycofuje. Taki żarliwy niby-obrońca i od razu takie uniki? Widzę, że tu nie o obronę nękanych pracowników chodzi, tylko o wykorzystanie sytuacji, żeby atakować radnych. Niech się Pan przyzna, czy robi Pan to dlatego, że Pan sam planuje kandydować do rady powiatu i wykorzystuje Pan sytuację, żeby internetowymi atakami osłabiać obecnych radnych, czyli Pana konkurentów w przyszłych wyborach? To o to chodzi? Jeśli Pan tak to sobie wykombinował to bardzo nieładnie proszę Pana.

     2. Do komentarza „Olka”,myli się Pani co do warunków jakie trzeba spełnić, aby odwołać Staroste odsyłam do Ustawy o Samorządzie Gminnym Samorządzie Powiatowym Art.30a.

     3. UWAGA‼️„Sejm przyjął w czwartek nowelizację ustawy o referendum lokalnym. Zakłada ona m.in. obniżenie progu frekwencyjnego z 30 na 15 procent oraz zmniejsza o połowę liczbę obywateli niezbędnych do zainicjowania referendum.” 💪🏻💪🏻💪🏻Jeszcze Senat i podpis Prezydenta. Ludzie jest jeszcze wieksza szansa na odwołanie Rady Powiatu w Ketrzynie w tym starosty Kochanowskiego . Potem tylko formalność w odwołaniu Prokopa.

 9. O tak, to totalna kompromitacja kętrzyńskich rządzących i udających rządzących. Kampania wyborcza PIS, uśmieszki, zdjęcia, uściski i woda w ustach pani minister, nie pomogą zatuszować obciachu, jaki sprowadziliście na Kętrzyn.

  1. Do „Kompromitacja”. Pamietaj jednak o tym, że wybór pana Niedziółki na burmistrza miasta to kompromitacja tych, co na niego głosowali.

 10. No poczuli bezkarni. Ale tylko chwila, bo już media biorą się za nich.
  A tak nawiasem to Michał , kucharz POwiatowy już w polityce to popiół polityczny. Kucharza to nawet chirurg Zbigniew nie uratuje.

  1. Kucharz koleny raz POkazał że jego celem jest władza a nie żadne dobro społeczne. Za wszelką cene wchodzi do grup trzymaĵacej wladzę. Dno moralne.

 11. W Kętrzynie się szybko robi karierę polityczną i zawodową przykład „sołtysa ” był fizolem Farelu , następnie przygarnął Ryszard do gminy a teraz ?

 12. Panie Michale czy prawdą jest, że dyrektorką Zakładu Aktywizacji Zawodowej planowa na
  jest pani Małachowska?

  1. Najlepszą dyrektorką Zakładu Aktywizacji Zawodowej byłaby Pani Alina H. wieloletnia dyrektorka ZDZ w Kętrzynie, osoba wykształcona , kompetentna , przedsiębiorcza z dużym doświadczeniem menadżerskim, która postawiła firmę na nogi i ją rozwinęła zresztą z dużym doświadczeniem również w pracy samorządowej.Ale nie, przecież trzeba wybrać kogoś ktoś po znajomości nie bacząc na to ,że nie pojęcia o tym czym będzie się zajmować.

 13. Z tym popiołem politycznym to ja bym nie przesadzał.A chirurg ma się podobno odciąć.Zdecydowanie.Skalpelem.Jednym cięciem.POdobno.On nie jest od ratowania kucharza tylko ludzi wszystkich ma ratować i leczyćI.A przynajmniej nie szkodzić.I się stara.Na każdym płocie ma reklamę kliniki.

 14. Michale Kochanowski czy warto tak bronić Prokopa? Nie jesteś już w Pisie, ? Będziesz startował ponownie na radnego że swego komitetu wyborczego, będziesz miał problem z dostaniem się do rady. Mieszkańcy będą pamiętać że jesteś przeciwko swoim wyborcom.

 15. Pytanie do powyższego wpisu , to już w powiecie nic nie ma do powiedzenia Michał tylko „POwiatowy garkotłuk?

  1. a czy on mial kiedykolwiel cos do powiedzenia? Orxeciez to tylko wujek dbra rada pieprzenie o niczym…

 16. Ludzie mamy narzędzie w swoich rękach referendum. Skorzystajmy z tego prawa. Odwołajmy Michała Kochanowskiego i całą Radę Powiatu w Kętrzyn ie. Byłby to pierwszy przypadek w Polsce. Medialnie super sprawa. Odwołanie rady już jest bardzo popularne w Kętrzyn ie. Przychylność mieszkańców wielka. Jest to najlepsze narzędzie do pozbycia się radnych.

 17. Do powyższego wpisu. Majcher jest tam gdzie ma interes tak jak POwiatowy garkotłuk Zbigniew. Tylko się liczy interes własny.

 18. Zachowanie i postawa w tej bulwersującej sprawie części radnych wynikać może z ich obecności w aktualnej koalicji popierającej Kochanowskigo usuniętego z pisu oraz przyszłych kalkulacji wyborczych.Jedno jest pewne.Kochanowski raczej na listach pisu nie znajdzie miejsca.A startować pewnie chce.Musi więc zbudować komitet wyborczy albo pójdzie z Hołownią,PO,Lewicą lub PSL. Teoretycznie oczywiście.Sytuacja jest dodatkowo zagmatwana przez sprawę Prokopa czy reszelską seksaferę.Notowania wzięły w łeb i trzeba coś zrobić by utrzymać władzę.Pośpiech jest złym doradcą ale taktyka na przeczekanie nie działa.Barciańska integracja wyszła bokiem,miasto huczy,posłowie pytają,Węglarski i Ryndzionek nie milczą.Ale oficjalnie niby wszystko dobrze.Prokopowi nie drży ręka przy goleniu.Kurs obrany.Cała naprzód.Titanic płynie.Teraz nawet w 3D w kinie ośmiu Gwiazd.

 19. Zgadzam się, już teraz po tych kilku miesiącach, podczas których pracownicy PUP prosili o pomoc, oprócz honorowego zawieszenia Grzegorza P., nie ma niczego do zrobienia. Bo i co? Wszyscy już wszystko wiedzą, pół roku udawali, że temat nie istnieje…a żaden radny- oprócz Ryndzionka i Weglarskiego – nie zauważał problemu.
  Wieloletni pracownicy sukcesywnie odchodzili z pracy. Nikt nie widział problemu. Zobaczyły to media. Zobaczył Prokurator ???

 20. PANIE. BURMISTRZU !!!

  Ja. mieszkanka Kętrzyna a także do wiadomości mieszkańców. Kętrzyna.
  Chciałabym Panu. zadać pytanie jak była zawarta. koalicja z PiS to na stanowisko Prezesa spółki Wodociągi został powołany przedstawiciel. PiS. a. jak została zerwana koalicja z PiS. to prezes spółki stracił stanowisko więc. pytam dlaczego nadal. w Radzie Nadzorczej KTBS jest. osoba o której mówi środowisko Kętrzyna. i prowadzone. jest dochodzenie. prokuratorskie. jest nadal w Radzie. Nadzorczej, czy to są też podwójne. standardy ?
  Przypominam że. zwolennicy PiS poparli Pana i. wygrał pan wybory .
  Uważam. że ten problem pan rozwiąże w imię sprawiedliwości czego oczekują od Pana. wyborcy !

  1. Rozumiem, że zaniepokojona jest wyborcą PIS, pytam kiedy w Kętrzynie otworzą się oczy i przestaną popierać PIS . A to przynależność partyjna ma być podstawą obsadzania Rad Nadzorczych ? CHORE, a zatem wyborcy PIS to mściwi ludzie, strach się bać. Dać tylko swoim i to Zaniepokojona popiera?

 21. Komentarze wasze są próżne .Odgrzewane kotlety , poczekajmy na postanowienia prokuratury, sądu .

 22. Słownik języka polskiego PWN*

  próżny (def. wg.
  Słownik języka polskiego PWN*)
  1. «mający o sobie bardzo dobre zdanie i lubiący, żeby go podziwiać i pochlebiać mu»
  2. «nadmiernie przywiązujący wagę do rzeczy zewnętrznych; też: świadczący o takiej postawie»
  3. «niedający pożądanych efektów»
  4. «niczym niewypełniony» 🤔
  Próżne komentarze?…. Hm

  1. Dokładnie tak. Kto wymyślił, że mobing ? To chyba co druga Dyrekcja powinna być oskarżana o mobing nie tylko Kętrzynie. Paranoja , bo ktoś dzień dobry z uśmiechem nie mówił , to przeniósł na inne stanowisko , to dał niższe dodatki lub nie dał nagrody, bo zażądał udziału w szkoleniu. To jest mobing jak czytam ? Ciekawe , ciekawe …

   1. To się okaże. Wiemy, że część pracowników odeszła z pracy. Nie sądzę, że zrobili to z przyjemności. O tym, że coś było, pokazuje zachowanie – dyrekcji PUP (mamy pełny obraz ,o tym donosiła prasa- nie trzeba powtarzać, ), wiele informacji dostarczy dokumentacja . Istotną rolę o problemie rysują zeznania poszkodowanych oraz drogi zatrudniania pracowników po odejściu . Ważnym elementem tego wszystkiego jest działanie w temacie – samej dyrekcji, starosty, ( chodzi mi tworzenie związków do obrony dyrekcji- czysta paranoja, czy ogłoszenie ma sesji , chyba w sierpniu prze starostę, że nie ma mobbingu, wydany wyrok przez starostę, dziwne) radnych a nawet części pracowników – wszyscy wymienieni, w jakimś stopniu
    mają udział w powstaniu tego problemu. I pisanie o wymyślonym mobbingu jest zwykłą, ludzką niedorzecznością. Jest poważny problem, poszkodowani płacą zdrowiem, depresją. Nie rozmydlajmy problemu, choćby z szacunku do nich. Poczekajmy na informacje z wiarygodnych źródeł.

   2. Jak się nie zna faktów i treści zeznań to lepiej tak zawzięcie nie bronić potencjalnych mobberów. Taki masz przykaz?

    1. Podane fakty są trafione, zabolało . Prawda w oczy kole. Nie rozmydlajmy tematu. Trzymajmy się faktów, miej szacunek do ludzi. W PuP był mobbing, tak podają poszkodowani, nie wyssali tego problemu z palca. A zdjęcie wprowadzające do treści, przedstawia osoby z wyrazami nieco zaniepokojonych twarzy. Chyba jest coś na rzeczy .

 23. W tym jest właśnie problem, że to czekanie na podstanowienia bez decyzji o zawieszeniu spowodowalo taką chorą sytuację że dyrekcja miała możliwość odgryzania się na tych osobach które cierpialy i doprowadzono do konieczności zwolnienia się kompetentnych osób. Czekajmy czekajmy nie piszmy nie komentujmy a na wyborach dalej na nich glosujmy będzie tak jak było tak jak jest, Trzeba POczekać bo tylko sąd może stwierdzić mobbing jak podkreślił kucharz POpierając brak decyzji starosty i zarządu kilka miesiecy temu . POczekajmy i mamy to co widzimy. Precz z radnymi niedecyzjnymi.

 24. Do komentarza. ELOKWENCJA. NIE RÓWNA. INTELIGENCJI

  Ja Panu. wyjaśnię jakie. cechy. zgubiły. niejednego. Dyrektora : jak chamstwo,nie znosi sprzeciwu jest nieobiektywny, faworyzuje tych kogo lubi i wynagradza tych kogo lubi , nieumiejętnie kierowanie firmą co wpływa na atmosferę pracujących w firmie, ignoruje opinię pracowników, zajmuje się. prywatnymi sprawami w godzinach pracy, posługuje się kłamstwem i manipulacją , prowokuje konflikty w zespole jest apodyktyczny , zastrasza, poniża. pracownika !!!

 25. Do wpisu „Mieszkaniec 3” Grzesiek nie pisz głupot- powinieneś mieć honor i złożyć rezygnacje z stanowiska.

 26. Zgadzam się. do. wpisu” Jan pisze”

  Ale. jak. można zrezygnować ze stanowiska a. później. przeżyć. utratę takiej kasy co. miesiąc i co
  iść na zasiłek dla osób bezrobotnych ? Wstyd by. było !!!

 27. dla mnie podejrzane jest założenie drugiego związku. Samo to pokazuje ze cos jest na ich sumieniu. kto to wymyślił, raczej nie pracownicy . Nawet to potwierdziła moja znajoma co niedawno tam zaczęła staż i sama mówi że jest tam straszny bałagan.

  1. To cyrk.
   A czy to prawda, co mówią pracownicy pup, że Grzegorz P. zwołuje pod byle pretekstem zebrania załogi, na których napuszcza obecnych pracownikow na tych, którzy odeszli lub jeszcze pracują, a są w związkach zawodowych – tych powstałych dla obrony praw pracowniczych?

 28. Do komentarza. CZY. TO. PRAWDA

  Widać facetowi nerwy puszczają i. popełnia błąd. za błędem wcześniej czy
  później. za. wszystko odpowie !!
  Nawet ci. tzw. zaufani. tez o tym mówią w mieście !!!

  1. Też o tym słyszałem. I pytanie: jak może to robić koledze? Jak Grzegorz może tak ciągnąć w dół Michała? To nie jest przyjaźń . I jak to możliwe, że Michał tak się daje? Przecież to będzie na nim ciążyło? Kto wejdzie do koalicji z kimś tak „ popularnym” w mediach? A to pewnie początek …

 29. Panie Redaktorze, pod artykułem wciąż toczy się żywa dyskusja. Może warto przypomnieć artykuł ?

 30. A czy ktoś zapytał panią Minister, co Ona na to? Przecież pup podlega chyba jej.

  1. Nie podlega. PUP-y nie podlegają pod żadną władzę państwową, a jedynie pod władzę samorządową: powiat.

    1. Pod wojewodę także nie podlega. Starosta, wójt, burmistrz, marszałek województwa pod nikogo nie podlegają.

   1. A to widać.Na szczęście intnieje wymiar sprawiedliwości, także ten europejski 😉

 31. A ja nie wiedziałem , ż e Grzesiek ma pod sobą Michała tzw. „synka” który kręci nim jak małolata.

 32. byłam w urzędzie wiszą dwa ogłoszenia na dwa stanowiska do urzędu. ciekawe kto wygra? koleżanka córki czy ta dziwna stażystka co klepie ozorem i mówi że jest po znajomości i dostanie biyrko.

  1. Czy może być prawdą, to co mówią pracownicy PUP, że do pracy wraca dziewczyna ( koleżanka córki), która odeszła, ale nie z powodu atmosfery, bo pracowała w innym dziale, niż większość osób, które wskazują na mobbing?
   Czy to prawda, że wraca dziewczyna z rejestracji?
   Jeśli tak …TO SIĘ ZACZNĄ OPOWIEŚCI, ŻE KTOŚ WRACA.!!!
   TYLE, ŻE WRACA KTOŚ, KTO NIE ZAZNAŁ MOBBINGU.
   I ciekawe, że urząd huczy kto to będzie- kto „wygra” konkurs. Czy tak wyglada otwarty konkurs?

   1. wraca ale pewnie ta Pani z macierzyńskiego ale ona tam pracuje.bardzo dlugo.ciekawe czy wie o wszystkim.chyba. ze był tam ktoś jeszcze.ale.ja.nie.kojarze.
    Nawet jak złoży.kolezanka corki dokumenty to.nie powiedziane.ze wygra.

    1. Chyba, że wiadomo. Pracownicy mówią wprost , że to Emilka, czy to prawda? Ole ole a kto to wie? Wszyscy? Ups

  2. nie wiem czy ma tam kogoś znajomego jak tak mówi czy łże ale znam ją ja i dużo innych osób i wiemy ze ma w sobie dużo jadu. Takie patogeniczne osoby nie powinny być w takich miejscach.

   1. Ja też znam ją z gorszej strony, widzac mnie jak przyszlam do rejestracji na wejściu wywyższała się nawet jaka ona jest oh i ah. A ma na pieńku z wieloma osobami i udawanie miłej jej nie pasuje. Jeszcze udawanie że jest pracownikiem, żałosne.

  3. … pracowałysmy razem i cieszę się że to minęło (nie tylko ja), za duże mniemanie o sobie i polecam uważać. Typetu brak. Niektorzy za wysoko glowe nosza …a tu za „wysoko” i do celu po trupach.

 33. OSOBY. RZĄDZĄCE. W. KĘTRZYNIE!!!!!!!!

  Chcę wam uświadomić. że jesteście. politykami. na etatach za które pobieracie. wynagrodzenie ale mieszkańcy obserwują. was , wasze. decyzje,wasze zażyłe kontakty ze. sobą. i też. wyciągają. wnioski czy. wasze decyzje są. słuszne i sprawiedliwe i. czy są. stosowane podwójne. standardy w zależności. do. kogo są. one skierowane.
  Pracownicy zwolnieni lub. którzy odeszli. z PUP nie wytrzymując zastraszania, poniżania. nie uzyskali od was żadnej pomocy a obecnie próbuje się. ich zastraszać. zarówno i te osoby piszące komentarze. broniące tych pracowników.
  Ci. młodzi. ludzie. z PUP mający rodziny. na utrzymaniu. szukali jedynie. pomocy i. i sprawiedliwości w was urzędnikach i nie. uzyskali jej.
  Dlatego też sprawiedliwości będą. szukać. wszędzie. aż do skutku.
  Jedynie. dwóch radnych Pan Węglarski. i Ryndzionek. zauważyli. krzywdę. pracowników Urzędu Pracy a. także. Pani poseł na Sejm. Urszula Paslawska .
  Może. radni. Urzędu. Miasta. z p. Burmistrzem. zareagują również. na krzywdę pracowników. z PUP.

   1. Radni powinni przemówić do rozsadku kolegom radnym, których wybrali spośrod siebie do zarzadu w tym na staroste czonków i przewodniczacych rady. Po to zostali wyznaczeni i wybrani. Wyborcy powinnismy pamiętać przy wyborach o tym, który radny POpierał brak decyzji w sprawie zqwieszenia Prokopa, co dalo mu kolejną przewagę w relacjach z POkrzywdzonymi. A także poczucie bezkarności w środowisku lokanej kliki. Pamiętajmy o Kochanowskim, Pieniaku, Olenkowiczu, Wiśniewskim, którzy jak widać popierają brak reakcji wobec sprawcy krzywdzonych pracowników w PUP. Widocznie te standardy kierowania akceptują a może sami je stosują? POpytajmy pracowników czy za uczami przypadkiem sami czegoś nie mają?

 34. PANU. REDAKTOROWI dziękują. mieszkańcy Kętrzyna za możliwość. oddania. w. pełni. rzetelnych. treści. komentarzy które. zamieszczamy. na. łamach Pana. strony !!!

  1. Co do konkursu nikt nikomu nie broni do niego przystąpić , po co obrażać osoby które chcą spróbować i którym zależy na pracy bo z pisania komentarzy niestety rodziny nie utrzymają.

   1. Zgadza się, ale pod warunkiem, że wszyscy mają równe szanse, nie już niby wiadomo, kto wygra. Ale pewnie to pomówienia. Niech wygra najlepszy 💪🏼

 35. PANIE. BURMISTRZU. Krzysztof. Hecman !!!

  Mieszkańcy proszą pana. o powrót. i pracę na. rzecz. Kętrzyna i. mieszkańców prosimy. o kandydowanie w wyborach o. fotel Starosty. lub. Burmistrza bo. jedynie pan. tu wprowadzi porządek !!!

   1. Ja sobie wyobrażam, jak musza być na Pana Radnego wkurzeni Ci, którzy sądzą, że nazywając go szewcem, obrażają go. A ja Wam mówię, że ten kto uczciwie pracuje, jest więcej wart niż ten, kto całe życie przebimbał jak ten Dyzma. WIELKI SZACUN PANIE RADNY WĘGLARSKI I UKŁONY ZA PANA UCZCIWĄ PRACĘ.
    Miał Pan odwagę, aby nie zachowywać się jak ten baran w tłumie innych baranów. Brawo, że nie ukrywa się Pan, jak Ci niby lojalni, którzy za uszami tyłki obrabiają team- owi wsparcia Grzegorza i Michała.

 36. Większość komenatrzy pewnie piszą osoby, które pracują w urzędzie, które rzekomo są „mobbingowane” i wylewają swój jad na inne osoby niewinne, które są neutralne w całej sytuacji. Obrażają ich doświadczenie zawodowe itp. a pytanie czy te osoby jak przyszły do pracy miały doswiadczenie i wykształcenie?, to, że pracują wiele lat to nie uprawnia nikogo do obrażania innych i w chodzenie w ich kompetencje, gdyż nie jeden błąd same popełniały. Nikt nie jest nieomylny, i mówienie o takiej sytuacji jaka panuje i są poszkodowane a robią to w gorszy sposób innym osobom, które nikomu nic nie zrobiły to w żaden sposób się nie różnią i nie są wyjątkowe bo również dotyka to osób, które nie chcą aby to o nich mówiono bo Kętrzyn jest mały i ludzie nawzajem się znają. Strasznie to jest przykre, że ludzie tacy i w taki sposób to robia.

  1. Stefan, proponuje test kompetencji i wiedzy np. z ustawy o promocji zatrudnienia…… i KPA dla obecnych pracowników i dyrekcji w szczególności Grzegorza Prokopa. Wtedy byłaby jasna sprawa.

  2. Z tego, co ja czytam, to pracownicy i byli pracownicy pup, którzy składają zeznania w sprawie mobbingu odnoszą się nie to ludzi a do problemu z dyrekcją. Natomiast opinia publiczna ocenia sobie sprawy osób publicznych , jak chce. To chyba gazety pisały coś o sposobie zatrudniania w pup. A ludzie rozwijają sobie ten temat jak chcą. Zakładanie, że komentarze piszą mobbingowani pracownicy jest raczej nadinterpretacją. Tamci ludzie pisali o relacjach z dyrekcją a nie współpracownikami .

   1. A może ktoś celowo umniejsza sprawę mobbingu? No komuś się to opłaca… ale my rozumiemy, w czym i w kim jest problem. Nie damy się zwieść takim bredniom

 37. Z kontroli delegacji i czasu pracy dyrektora i radnego Grzegorza Waldemara PROKOPA przeprowadzonej przez radnego Węglarskiego wynika jeszcze jedna sprawa, dotycząca zbieżności dat spotkań w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie, gdzie był w delegacji z terminami sesji sejmiku. Dokonałbym w tej kwestii szczegółowej kontroli: z kim się spotkał, ile trwało spotkanie, temat spotkania. Protokół z kontroli czasu pracy Prokopa powinien trafić do organów ścigania oraz Najwyższej Izby Kontroli. Grzegorzu Prokopie proponuję zrezygnować czym prędzej z pełnionej funkcji. Dowody: protokół Państwowej Inspekcji Pracy w Olsztynie, protokół czasu pracy sporządzony przez radnego Węglarskiego są miażdżące.

   1. Żle zadano pytania. Powinny brzmieć Czy Dyrektorowi PUP udzielano bezplatych dni wolnych lub zwolnienia z obowiązkow slużbowych lub urlopów na czas udzialu w sesjach sejmiku, posiedzeń rad nadzorczych, które odbywały się w przedstawionych dniach w godzinach urzędowania PUP? Czy Dyrektoe PUP uczestniczyl w wymienionych pracach komisji, radach w trakcie urzędowania PUP? Czy Dyrektor PUP w wymienionych dniach w godzinach pracy urzędu wykonywał jednocześnie obowiązki radnego, członka rady itp. za wiedzą i aprobatą starosty?

    1. Pytania są dobrze zadane. Załączona ewidencja czasu pracy dyrektora przecież wszystko pokazuje, kiedy udzielano urlopów, kiedy były delegacje i czy to się pokrywa z czasem sesji sejmiku i komisji i rad nadzorczych. Wszystko tam jest, wszystkie terminy są ze sobą zestawione i opisane. O aprobatę starosty też było pytanie. Odpowiedź starosty jest na BIPie urzędu.

     1. z odpowiedzi nie wynika łamania przepisow a wrecz odwrotnie że dyrektor zapracowany jest bo nadpracowal tyleż godzin co go w biurze nie bylo. Oświadcza we wlasnej sprawie. Pan starosta pogrąża się?

  1. Wczoraj kontrolę w tej sprawie przeprowadziła w PUPie Komisja Rewizyjna Rady Powiatu (zresztą na wniosek Węglarskiego). Trzeba poczekać na to co ustaliła w urzędzie pracy Komisja Rewizyjna,

   1. A co mogła ustalić? To, co mają ustalić? Jeden Pan Węglarski zrobił więcej i lepiej już tłumy radnych, którzy …. brak słów.

 38. Zgadzam. się z komentarzem. „Mieszkaniec. pisze”

  MUSIELI. SIĘ BARDZO PRZY. TYM. NAPRACOWAĆ !!!!!!!!

 39. W pełni sie zgadzam , Pan radny Węglarski powinien zgłosić kontrole Powiatowego Urzędu Pracy Kętrzyn do NAJWYSZEJ IZBY KONROLI. Pan radny Węglarski powinien wykorzystać swój mandat radnego powiatowego .
  Bo jak dotychczas to nie ma zainteresowani ze strony Baranieckiej, Kochanowskiego, Olenkowicza,Janiszewskiej, Wango itp.

  1. Protokoł Pana Węglarskiego powinien trafić do Regionalnej Izby Obrachunkowej lub do Najwyższej Izby Kontroli. Te instytucje w przypadkach naruszeń zawiadamiają organy ścigania o możliwości popełnienia przestępstwa.

  2. Olenkowicz byl zainteresowany odwolaniem strarosty i wowczas byl czynnym opozycjonistą gdy tamten starosta przygladał mu się na zależnosci biznesowe z tymi niby społecznymi. Teraz opozycji nie ma bo jest koalicja w interesach.

 40. Do. komentarza „Stefan pisze”

  Pan lub pani. pewnie wie kto od. kilku. lat
  przetarł drogę na Woj. Polskiego. w. sprawie pisania. komentarzy .
  Może. Pan lub Pani o tym. głośno. powie !!

 41. Osoby. które obrażają drugiego czlowieka są na tyle zdeterminowane. bo zaczynaja się bać. o swoją przyszłość .
  A może. zawsze należy brać. pod uwagę to. ze sytuacja może zmienić się na gorsze. np . finansowa i samemu zostać „klientem” Urzędu Pracy. lub. MOPS-u!!
  Panie. Węglarski i Ryndzionek moja. cała
  liczna rodzina. i znajomi. dziękują wam za wasza. wrażliwość , uczciwosc na krzywdę pracowników PUP których rodziny cierpią . Oni. na was. liczą a. wyborcy. docenia was. przy. urnach!!!!

  1. przy konkursach powinien być test wiedzy wtedy wszystko by było sprawiedliwe. Pamiętam jeszcze kilka lat temu jak koleżanka starała się tam na staż to nawet wtedy był mini konkurs i nie każdy mógł się dostać. Teraz do pracy czy na staż idzie każdy znajomy.

  2. Dokładnie tak. Zgadzam się. To prawdziwi społecznicy, uczciwi radni. Mnie natomiast zastanawia postawa Jarka P. Jego odpowiedź świadczy o nim. Podobno w prywatnych kuluarowych rozmowach mówi zupełnie co innego… Dla mnie to trochę podejrzane. Jarek zawsze w rozkroku? Nie zdziwiłbym się, gdyby był w związkach Solidarność …

 42. 9 marca 2023 Sejm przyjął nowelizację ustawy o referendum lokalnym. Zakłada ona m.in. obniżenie progu frekwencyjnego z 30 na 15 procent oraz zmniejsza o połowę liczbę obywateli niezbędnych do zainicjowania referendum.”Jeszcze Senat i podpis Prezydenta. Ludzie jest jeszcze większa szansa na odwołanie Rady Powiatu w Kętrzynie w tym starosty Kochanowskiego . Potem to tylko formalność w odwołaniu Prokopa. Spróbujmy swoich sił, pokażmy im gdzie ich miejsce, mamy narzędzie w swoich rękach, daliśmy im mandat i im odbierzemy.

 43. Naprawdę Radni Urzędu Miasta z p. Burmistrzem. nie. wiecie co można. zrobić. z waszej. strony w. sprawie pracowników PUP a. mówicie. że. ten. człowiek nie jest już. w. PiS. ale. mieszkańcy. twierdzą. że nadal należy. do. PiS więc. gdzie tu. jest prawda?
  Dlaczego. więc nadal. jest w. Radzie. Nadzorczej. KTBS. Mieszkańcy. widzą waszą. bezradność i pozostałych radnych. Urzędu Miasta a. wkrótce będą. wybory !!!
  Ponieważ. są. utrudnione możliwości zadawania pytań i uzyskiwania odpowiedzi na. Sesjach. Starostwa. i sesjach Urzędu. Miasta. to dlatego. jest. w tej kwestii. poruszony przeze mnie problem !

 44. Twoja wypowiedź dotycząca „niezręczności” w wypowiadaniu się na temat radnego dyrektora Grzegorza Prokopa z powodu tego że jesteś pracownikiem tego urzędu wskazuje, że dbasz tylko o swoje cztery litery. Jesteś radnym powiatowym powinieneś dbać o mieszkańców, którzy dali ci ten mandat. W poprzedniej kadencji poszedłeś „na całość” w głosowaniu w sprawie odwołania Ryszarda Niedziółki. No tak wtedy zostałeś starostą. A teraz…. nie masz kim zostać i nie otwierasz ust. Widać po co jesteś w tej radzie. Reszel będzie pamiętał na kogo za rok NIE GŁOSOWAĆ!!!!!

  1. Czyli zero szans na fotel burmistrza? No tak. Burmistrz powinien mieć kręgosłup i jaja i honor. Za dużo na jednego? Czy to prawda, że na ucho, że radnym mówisz co innego niż odpisałeś?

 45. PANIE. RADNY. PIENIAK

  Prosimy o to aby zaczął. pan mówić głośno to. co. pan. mówi w prywatnych. rozmowach na temat mobbingu.
  Od samego początku był pan. solidarny z pracownikami. zwolnionymi. i. tymi. którzy nie. wytrzymali. i. sami. się. zwolnili z PUP. Ukrywanie. całej. prawdy nie pomoże. panu. aby. wygrać. wybory !!!
  Niech pan dba o wlasny. interes. nie patrząc. na innych. a wyborcy. to docenią przy. urnach !!!!!

  1. Tak wlasnie dba tak jak reszta rozkroczonych jak Olenkowicz. Na wiekszości sesji POpiera zdanie starosty. POparł brak reakcji starosty w kwestii zawieszenia Prokopa. Ale żeby POkazać niby odmienne zdanie w kwestii udzielania glosu mieszkańcom wypowiedział ze zawsze miesxkancy mogli i zadawac pytania. Ake nic z tym zdaniem nie zrobił a mogl zlozyc firmalny wniosek o glosowanie. Czyli tylko punktował siebie, wg zasady , a mówilem, że lepiej było głosu udzielić, . Tak samo Pieniak w rozmowach prywatnych ploteczki czego to on nie wie nie slyszał nie widział a oficjalnie woda w ustach nic nie widze nic nie slysze nic nie wiem.

   1. Pieniak i Olenkowicz toć to jedna paczka z Wisniewskim i Kochanowskim. Nie zrobią sobie krzywdy choćby się paliło. a wlaśnie pożar w PUP trwa.

 46. Panie radny Węglarski , Panie radny Ryndzionek czas na zmiany w Starostwie Powiatowym. Jesteście osobami odpowiedzialnymi potraficie i macie odwagę stanąć w obronie człowieka. I to są prawdziwymi RADNYMI i NIE WAŻNE, ŻE SĄ Z RÓŻNYCH OPCJI POLITYCZNYCH ALE SĄ ZA WYBORCAMI

 47. Paroksyzmy szczęścia przysłoniły ostatnio Kochanowskiemu i poklaskującym mu radnym zdroworozsądkowe myślenie. Ciekawe jak zachowaĵą się gdy będą pierwsze zarzuty w sprawie Prokopa i Kochanowskiego? Najpierw nabiorą wody w usta a potem z obawy o własne stołki puszczą parę? Jak widać po ruchach z iswiadczeniami itp Prokopowi robi się co raz cieplej, a jakie kwiatki jeszcze wyjdą?

 48. Do powyższego wpisu” Łysy Majcher” to już zgliszcza jego brukowca – skończy KARIERE PSEUDODZIENNIKARSKA jak u nas w Mrągowie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *