KĘTRZYN: W Ogrodzie Ekologicznym zamieszka niedźwiedź! – Magna Masuria

KĘTRZYN: W Ogrodzie Ekologicznym zamieszka niedźwiedź!

3

W rewitalizowanym Ogrodzie Ekologicznym przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie zamieszka niezwykły gość. Ponad 1,5 tonowy niedźwiedź wykonany z drzewa. O tej niezwykłej rzeźbie poinformował wiceburmistrz Kętrzyna – Karol Lizurej – za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Aktualnie w Ogrodzie Ekologicznym trwają prace rewitalizacyjne, który ma zmienić ten obiekt w miejsce wypoczynku i rekreacji zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Założenie projektu miało zachować maksymalne funkcji parku oraz rosnących tam drzew i roślin. W parku ma powstać ścieżka sensoryczna oraz trawiaste pagórki. Zasiana ma być również łąka kwietna, a na terenie całego parku staną ławeczki do odpoczynku. Miejsce te będzie spełniało również funkcję miejskiego arboretum dla kuracjuszy z pobliskiego Szpitala Powiatowego.

Wartość inwestycji wynosi niemal 2,5 mln zł, z czego środki zewnętrzne stanowią prawie 1,9 mln.

3 thoughts on “KĘTRZYN: W Ogrodzie Ekologicznym zamieszka niedźwiedź!

    1. – o nie, Bracie Kętrzyniaku!, nie obrażaj Rastenburga, wtedy o życiu Miasta decydowali Obywatele, nieliczna elita – ci co najpierw ładne pieniądze zarobili a potem umieli je ładnie wydawać, i prywatnie i społecznie. W naszym Kętrzynie komunistycznym i dziś pokomunistycznym – decyzje podejmują etatyści demokratyczni a jakże liczni – więc nie elita – a jakże wyuczeni, ale obcej propagandy i biurokracji, zero wiedzy własnej ani doświadczenia – a to nie inteligencja – jak o sobie bezczelnie lub nieświadomie myślą (w reszce Polski to samo, tak na smutne pocieszenie)
      – ale, ale, to hit! Szanowny Wyborco! – że też przez tyle lat nie skojarzyłem naszego niedźwiedzia herbowego z MIŚ-em. Więc niech nam żyje Miś Kętrzyński… Nomen omen – główny nasz aktor to Ryś…
      Cie-choroba, wicie ludzie, – to chyba od teraz łódzka filmówka będzie miała letnią rezydencję w tym ogrodzie sztuk aberrantnych. Ba, co tam Łódź – napis a’la HOLIŁÓD postawili nie bez kozery.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *