KĘTRZYN: Wakacyjny warsztat malarski w ramach I Międzynarodowego Pleneru – Magna Masuria

KĘTRZYN: Wakacyjny warsztat malarski w ramach I Międzynarodowego Pleneru

0

Wakacyjny warsztat malarski w ramach I Międzynarodowego Pleneru „Malarska opowieść o Kętrzynie”.

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią zapraszamy mieszkańców do udziału w plenerze malarskim. Pod okiem naszych gości, czyli fantastycznych artystów będzie można stworzyć swój własny obraz inspirowany Kętrzynem. Najlepsze obrazy trafią na zaplanowaną wystawę poplenerową. Widzimy się w dniach 27 oraz 28 lipca o godz. 9:00 przed Galerią RastArt (Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego 10/1). Prosimy o zabranie swoich materiałów malarskich niezbędnych do stworzenia dzieła.

Kętrzyn stanie się inspiracją dla artystów z całego świata.

W sobotę, 23 lipca rozpocznie się pierwszy międzynarodowy plener malarski „Malarska opowieść o Kętrzynie”. Udział w nim wezmą studenci oraz profesorowie z Wyższej Szkoły Informatyki Stosowanej i Zarządzania pod auspicjami Polskiej Akademii Nauk w Warszawie i Uniwersytetu Lipawskiego na Łotwie. Kuratorem pleneru jest pani Sylwia Caban-Wiater.

Wydarzenie jest ściśle związane z obchodami otrzymania praw miejskich przez Kętrzyn 665 lat temu. Zapewne, czas twórczej, artystycznej atmosfery przełoży się na wyjątkowe dzieła malarskie, które zostaną zaprezentowane na uroczystej wystawie w Galerii RastArt. (dokładny termin będzie jeszcze podany). Cały plener potrwa do 30 lipca.

źródło: KCK

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *