KĘTRZYN: Ważne oświadczenie Hećmana w sprawie cukrowni – Magna Masuria

KĘTRZYN: Ważne oświadczenie Hećmana w sprawie cukrowni

11

Krzysztof Hećman, były burmistrz Kętrzyna, a obecnie zastępca burmistrza Bartoszyc, w dniu 25 września br., w związku z pojawiającymi się nieprawdziwymi informacjami na temat tego, że „był likwidatorem” kętrzyńskiej cukrowni wydał oświadczenie o następującej treści:

„W związku z pojawiającymi się nieprawdziwymi i szkalującymi moją osobę informacjami dotyczącymi likwidacji kętrzyńskiej cukrowni oświadczam, że rozpowszechniane informacje są nieprawdziwe. Cukrownia w Kętrzynie miała prawie 120 lat tradycji i została założona w czasach, gdy w Kętrzynie [Rastenburgu] mieszkali Niemcy. Do 1995 roku cukrownia należała do Skarbu Państwa, a następnie została sprywatyzowana przez polski Rolimpex Sp. z o.o. w 1995r. Późnej, w 2000r. Rolimpex sprzedał akcje cukrowni duńskiej firmie Danisko, który sam potem sprzedał cukrownie brytyjskiej British Sugar Overseas (BSO). BSO zamknęło cukrownie w 2001r.

Dodatkowo chciałbym nadmienić, że w 2001 roku burmistrzem Kętrzyna był Pan Tadeusz Mordasiewicz (lata 1998-2002), natomiast wojewodą warmińsko-mazurskim był Pan Zbigniew Babalski obecnie poseł PiS. Zachęcam zatem lokalnych działaczy tej partii oraz osoby, które rozpowszechniają złośliwe informacje na temat domniemanej likwidacji cukrowni przez moją osobę, aby dopytały tych dwóch Panów o kulisy zamknięcia kętrzyńskiej cukrowni.

Nie wykluczam, jeśli proceder rozpowszechniania nieprawdziwych informacji będzie trwał nadal, będę zmuszony do podjęcia odpowiednich kroków przewidzianych przez prawo.”

Oświadczenie Krzysztofa Hećmana pokazuje, że były burmistrz Kętrzyna miał dość słuchania i czytania hejterskich, pełnych nieprawdziwych informacji wpisów – szczególnie rozsiewanych przez pełne jadu i nienawiści profile i podstrony związane z kłamliwym lokalnym tabloidem. Nie dziwimy się, bo ile można słuchać o tym, że zrobiło się coś, czego się nie zrobiło? Co państwo o tym sądzą? Zachęcam do dyskusji na poziomie.

11 thoughts on “KĘTRZYN: Ważne oświadczenie Hećmana w sprawie cukrowni

  1. W latach 2001-2005 zamknięto 36 polskich cukrowni. To był sposób na potężny przekręt za którym stoją Niemcy…
    A od Pana Krzysztofa się odwalcie😉

  2. Zgadzam sie z poprzednim komentarzem „Davv“
    Panie Burmistrzu Krzysztofie Hecman mieszkańcy czekają na Pana powrót aby Pan przywrócił ład i porządek w Kętrzynie a także wykorzystał wszelkie możliwości lepszego rozwoju Kętrzyna na korzyść miasta i jego mieszkańców !!!!!!

  3. Znam Pana Hećmana dość dobrze. Pomawianie Go o jakiekolwiek działanie niekorzystne dla Kętrzyna jest absurdalne. To dzięki Niemu Kętrzyn jest obecnie ładnym, czystym miastem. Nie sposób wymienić wszystkie obiekty, które powstały w czasie Jego kadencji. Mam rodzinę w Bartoszycach. Tam nie mogą się Go nachwalić. Dobrze by było, żeby zechciał kandydować w zbliżających się wyborach.

    1. Pewnie będzie startował wcale nie będzie to że szkodą dla Ķętrzyna gdyby nastąpiła reelekcję.
      Trzeba ufać iż ta ponad pięcioletnie przerwa spowodowała duży przypływ pokory u P.Krzysztofa Hećmana.

  4. oby tylko znowu tortem przy ławeczce z kętrzyńskim , ciasteczkami i kawą od kucharza nie chciał wygrać wyborów.

  5. Ależ przecież nigdzie nie publikowano informacji że był likwidatorem cukrowni. W konkurencji piszą, że nie chciał przyjąć terenu po zlikwidowanej cukrowni. A że jak coś się dzieje za rządów danego włodarza to chyba naturalnym jest że społeczeñstwo chwali lub narzeka na tegoż włodarza? Czy tylko pochlebne informacje mogą być publikowane nawet jeśli za to osobiście burmistrz nie odpowiada? Banalnie mówiąc jak jest brudno po zimie lub jesienią lecą liście to wina burmistrza szczególnie za Niedziółki bo za Hećmana dzieki niemu było czysto i liście nie leciały? W przypadku likwidacji jakiegoś przemysłu, na co włodarz nie ma wpływu, bo nie jego decyzja, nie jego teren itp. bardziej chodzi co dany włodarz starał się zrobić? Można negocjować, próbować przy posiadaniu poparcia partyjnego wpłynąć na decyzje, można przejąć teren i tu raczej o to chodzi co próbowano zrobić czy były jakieś formy działania w zamian po likwidacji tylu przedsiębiorstw?

  6. Panie Redaktorze. Jak było to ja wiem, bo byłem radnym w tym czasie. Krótko mówiąc pan Krzysztof Hećman miał tyle wspólnego z likwidacją cukrowni, co z likwidajcą browaru, drożdżowni, PKS-u, Warmii itd. Bujda na resorach.

    1. To może pan byly radny powie co jako radni próbowaliście zrobić gdy tyle gałęzi przemysłu upadało? Negocjacje były? Czy nikt nie wpadł na pomysł aby mieszkańcom pracę ratować? Tu raczej o taki brak działań chodzi a nie likwidację?

  7. … a kto to jest pan Hećman Krzysztof?… aaaaaa to ten pan od 30 milionowego długu w przedszkolach… i tyle w temacie…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *