KĘTRZYN: Wiosenny Piknik Mundurowy „Razem Bezpieczniej” – Magna Masuria

KĘTRZYN: Wiosenny Piknik Mundurowy „Razem Bezpieczniej”

0

Na placu przy Kompleksie Rekreacyjno-Sportowym „Kętrzynianka” odbył się Wiosenny Piknik Mundurowy „Razem Bezpieczniej” zorganizowany przez kętrzyńską Policję, Straż Pożarną oraz Straż Graniczną. Służby przygotowały szereg atrakcji i wyzwań dla każdej grupy wiekowej.

Pierwszy Dzień Wiosny był doskonałą okazją do spotkania z dziećmi, młodzieżą oraz dorosłymi mieszkańcami powiatu kętrzyńskiego. Wiosenny Piknik Mundurowy „Razem Bezpieczniej” odbył się na placu przy Kompleksie Rekreacyjno-Sportowym „Kętrzynianka”.

Celem akcji jest promowanie bezpiecznego zachowania i zwiększenie świadomości społecznej na temat pracy służb ratowniczych. Piknik to okazja do zabawy, edukacji i integracji z przedstawicielami policji, straży pożarnej oraz straży granicznej.

Podczas tegorocznego wydarzenia, które przyciągnęło setki uczestników, dzieci mogły wziąć udział w licznych zabawach oraz konkursach. 

Wielokolorowe namioty i stoiska z różnymi atrakcjami rozlokowane były na terenie parku, tworząc barwną i przyjazną atmosferę. Piknik był doskonałą okazją do edukacji dzieci w zakresie bezpieczeństwa. Policjanci, strażacy prowadzili warsztaty, na których przekazywali ważne informacje na temat ochrony przed zagrożeniami oraz udzielania pierwszej pomocy. Strażacy w ramach swojego stoiska, zaprezentowali, w jaki sposób nie należy gasić płonącej patelni z olejem i jaki efekt daje zalanie jej zimną wodą.

Mundurowy Piknik to nie tylko miejsce zabawy i edukacji, ale również szansa na nawiązanie bliższych relacji między społecznością lokalną a policją oraz strażą pożarną czy strażą graniczną.

źródło: KPP Kętrzyn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *