KĘTRZYN: Wypadek na Skłodowskiej – 67-latka wywróciła się autem – Magna Masuria

KĘTRZYN: Wypadek na Skłodowskiej – 67-latka wywróciła się autem

0

Groźnie wyglądające zdarzenie zakwalifikowano jako kolizję drogową. Kierująca po wywróceniu auta na szczęście nie odniosła obrażeń. Policjanci apelują o wzmożoną ostrożność i dostosowanie stylu jazdy do warunków drogowych.

W poniedziałek (10.07.2023r.) o godz. 07.45 oficer dyżurny został poinformowany o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w rejonie Ronda Kombatantów w Ketrzynie. Z przekazanych informacji wynikało, że pojazd wywrócił się i w środku znajduje się jedna osoba. We wskazane miejsce natychmiast zostały wysłane służby ratunkowe. Jak ustalili policjanci pracujący na miejscu zdarzenia, kierująca citroenem 67-letnia kobieta zjeżdżając z ruchu okrężnego nie dostosowała prędkości do warunków ruchy, straciła panowanie nad pojazdem w wyniku czego wjechała na teren zielony gdzie uszkodziła znak drogowy, a następnie zjechała na lewy pas jezdni gdzie pojazd wywrócił się na bok. Na szczęście pomimo groźnie wyglądającego zdarzenia nie doznała obrażeń. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało, że kobieta była trzeźwa. Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja drogowa. Z uwagi na powstałe uszkodzenia pojazdu policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny i wezwali na miejsce holownika. Kobieta została ukarana mandatem karnym.

Panująca obecnie pogoda sprawia, że warunki na drodze robią się bardzo zmienne, bardziej zdradliwe i niebezpieczne zarówno dla kierujących, jak i dla pieszych. Dlatego policjanci apelują do wszystkich, zarówno do kierowców, rowerzystów, jak i pieszych, o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi. A przede wszystkim zdjęcie nogi z gazu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *