KĘTRZYN: Wypadek na trasie Giżycko-Kętrzyn – rozbity Mercedes na drzewie – Magna Masuria

KĘTRZYN: Wypadek na trasie Giżycko-Kętrzyn – rozbity Mercedes na drzewie

0

Policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego do którego doszło na trasie Giżycko- Kętrzyn . Jak ustalili policjanci, 60-letni kierowca busa marki Mercedes chcąc uniknąć zderzenia ze zwierzyną leśną, która nagle wbiegła na drogę, zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w przydrożne drzewo. W wyniku tego zdarzenia pasażer auta z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Kierowca auta nie odniósł żadnych obrażeń. Badanie alkomatem wykazało, że 60-latek był trzeźwy. Policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczyny tego wypadku.

Do zdarzenia doszło dzisiaj (23.12.2022r) ok. godz. 6.40 na trasie Giżycko- Kętrzyn . Jak ustalili policjanci,  60-letni kierowca busa marki Mercedes  chcąc uniknąć zderzenia ze zwierzyną leśną, która nagle wbiegła na drogę, zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w przydrożne drzewo. W wyniku tego zdarzenia pasażer auta z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Kierowca auta nie odniósł żadnych obrażeń. Badanie alkomatem wykazało, że 60-latek był trzeźwy.  Policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczyny tego wypadku.

Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonach leśnych oraz wiejskich. Okres zimowy to czas wzmożonej migracji dzikich zwierząt. Drogi zlokalizowane w rejonie pól i lasów utrudniają im bezpieczne przejście.

 W takich miejscach często dochodzi do zdarzeń drogowych, które nierzadko kończą się tragicznie także dla ludzi. Dlatego zachowajmy ostrożność i bezpieczną prędkość, aby w przypadku pojawienia się na drodze dziko żyjącego zwierzęcia, móc w odpowiedniej chwili zahamować i uniknąć kolizji bądź wypadku.

Warto pamiętać, że dzikie zwierzęta są najbardziej aktywne o zmierzchu i o świcie, a oślepione przez światła reflektorów zwierzę rzadko ucieka. Jeśli zobaczymy przebiegające przez drogę zwierzę, należy zachować czujność, zwolnić i jechać ostrożnie, a bez względu na wszystko trzeba pamiętać o dostosowaniu prędkości do panujących warunków i zwracaniu uwagi na znaki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *