KĘTRZYN: Zatrzymane prawo jazdy, 1800 zł mandatu i 15 punktów karnych – dotkliwa kara dla 20-latka – Magna Masuria

KĘTRZYN: Zatrzymane prawo jazdy, 1800 zł mandatu i 15 punktów karnych – dotkliwa kara dla 20-latka

0

Nadmierna prędkość wciąż jest przyczyną wielu tragicznych zdarzeń na drogach. Pasażerowie, kierowcy i niechronieni użytkownicy ruchu drogowego w takich sytuacjach tracą zdrowie, a nawet życie. To dla funkcjonariuszy mocny argument ku temu, by surowo karać kierowców, którzy lekceważą prawo i powodują niebezpieczne sytuacje na drodze. Przekonał się o tym 20 – letni mieszkaniec Giżycka, który stracił swoje uprawnienia za zbyt szybką jazdę.

Choć z wyprzedzeniem informowaliśmy o zmianach i ostrzegaliśmy przed dotkliwymi konsekwencjami zmian w taryfikatorze, to niektórzy kierowcy wciąż zdają się być zaskoczeni wysokimi karami, jakie na nich czekają za popełnienie wykroczeń drogowych. Jest jeden w 100% skuteczny sposób, by ich uniknąć. Jest to jazda zgodna z przepisami ruchu drogowego.

Mając na uwadze przyczyny wypadków drogowych, policjanci nie stosują taryfy ulgowej dla kierowców naruszających przepisy w rażący sposób. Kontrole prędkości prowadzone są na terenie całego powiatu, przy pomocy miernika prędkości, którym dysponują funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie.

Policjanci z kętrzyńskiej drogówki kontrolowali prędkość z jaką poruszają się kierowcy na drogach powiatu. We wtorek (11.10.2022) o godz. 19:00 w miejscowości Łankiejmy w gm. Korsze zatrzymali do kontroli pojazd marki Audi, którego kierujący przekroczył prędkość o 52 km/h, w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie do 40 km/h, dodatkowo mężczyzna wyprzedzał pojazd na podwójnej linii ciągłej.

20 – latek został ukarany dwoma  mandatami karnymi. Pierwszy za przekroczenie prędkości w wysokości 1 500 złotych, a na jego konto wpłynęło 13 pkt. karnych oraz drugi w wysokości 200 złotych i 5 pkt. karnych za nieprawidłowe wyprzedzanie. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy.  Starosta właściwy ze względu na miejsce zamieszkania wyda decyzję o zatrzymaniu uprawnień do kierowania na okres 3 miesięcy.

 Pamiętajmy, że wszystkie działania prowadzone przez policjantów służą zwiększeniu bezpieczeństwa na drogach. To my kierowcy mamy największy wpływ na bezpieczeństwo własne i innych użytkowników dróg.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *