KĘTRZYN: Zmiana na stanowisku Komendanta Powiatowej Policji – Magna Masuria

KĘTRZYN: Zmiana na stanowisku Komendanta Powiatowej Policji

6

W Komendzie Powiatowej Policji w Kętrzynie odbyła się uroczysta zbiórka z okazji zmian kadrowych na stanowisku Komendanta Powiatowego Policji w Kętrzynie. Dotychczasowy szef kętrzyńskich policjantów insp. Dariusz Ślęzak pożegnał się ze Sztandarem komendy. Obowiązki Komendanta Powiatowego w Kętrzynie zostały powierzone podinsp. Barbarze Krzyżewskiej.

W środę (21.02.2024) w kętrzyńskiej jednostce Policji miała miejsce uroczysta zbiórka, podczas której pełniący obowiązki Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie mł. insp. Paweł Krauz powierzył obowiązki na stanowisku Komendanta Powiatowego Policji w Kętrzynie podinsp. Barbarze Krzyżewskiej. Dotychczasowy komendant inspektor Dariusz Ślęzak pożegnał się ze Sztandarem Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie, ale nie pożegnał z niebieskim mundurem gdyż powierzone zostały mu obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Bartoszycach. W uroczystej zbiórce związanej ze zmianą na stanowisku szefa kętrzyńskich policjantów wziął udział pełniący obowiązki Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie mł. insp. Paweł Krauz, który przyjął meldunki insp. Dariusza Ślęzaka oraz podinsp. Barbary Krzyżewskiej o zdaniu i objęciu obowiązków na stanowisku Komendanta Powiatowego Policji w Kętrzynie.

Wśród zaproszonych gości nie mogło zabraknąć przedstawicieli lokalnych władz samorządowych, zaprzyjaźnionych służb mundurowych oraz prokuratury. Na sali obecny był Starosta Kętrzyński Michał Kochanowski, Burmistrz Miasta Kętrzyn Ryszard Niedziółka, Komendant Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej gen. bryg SG Tomasz Zybiński, Komendant Centrum Szkolenia Straży Granicznej płk SG Adam Pacuk, pełniący obowiązki Komendanta Powiatowego Straży Pożarnej w Kętrzynie mł. bryg. Kamil Golon, Nadleśniczy Nadleśnictwa Srokowo Zenon Piotrowicz, Prokurator Rejonowy w Kętrzynie Jolanta Rzepko, policjanci i pracownicy cywilni komendy, a także zaproszeni goście.

Ceremonia rozpoczęła się od meldunku złożonego przez dowódcę uroczystości podinspektora Adama Sternika. Niezwykle podniosłym momentem była ceremonia pożegnania szefa kętrzyńskich policjantów insp. Dariusza Ślęzaka oraz powitania podinsp. Barbary Krzyżewskiej ze Sztandarem komendy.

Insp. Paweł Krauz p.o. Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie podziękował insp. Dariuszowi Ślęzakowi za dotychczasową służbę na rzecz powiatu kętrzyńskiego. W swoim przemówieniu zaznaczył, że przed insp. Dariuszem Ślęzakiem kolejne wyzwania w bartoszyckiej jednostce Policji. Pogratulował również podinsp. Barbarze Krzyżewskiej awansu.

Insp. Dariusz Ślęzak służbę w Policji rozpoczął 28 lat temu. Od 2006 roku związany był z Komendą Powiatową Policji w Kętrzynie. Początkowo był I Zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Kętrzynie, natomiast w 2016 roku został szefem kętrzyńskiej jednostki. Rozkazem personalnym Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie zostały mu powierzone obowiązki na stanowisku Komendanta Powiatowego Policji w Bartoszycach.

Podinsp. Barbara Krzyżewska służbę w Policji rozpoczęła w 2000 roku. Od samego początku swojej kariery zawodowej związana jest z pionem kryminalnym. Od 2013 roku realizuje obowiązki służbowe na stanowisku kierowniczym, początkowo jako Zastępca, a od 2015 roku jako Komendant Komisariatu Policji w Dobrym Mieście. Od 10.05.2023 r. Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Olsztynie

Policjanci, pracownicy oraz kadra kierownicza kętrzyńskiej Policji podinsp. Barbarze Krzyżewskiej gratulują awansu i życzą dalszych sukcesów zawodowych.

6 thoughts on “KĘTRZYN: Zmiana na stanowisku Komendanta Powiatowej Policji

    1. Może skończą się wynajęcia policyjnych pomieszczeń dla gastronomicznej działalności radnego Olenkowicza.Jeat tyle pusto stojących lokali w mieście a tu jakiś cyrk w budynku komendy.Komunistyczne zwyczaje muszą odejść.

      1. Żaden komendant tu nie ma nic do powiedzenia chyba, że miałby pomysł na wykorzystanie tych pomieszczeń w budynku komendy. Starostwo wynajmuje lokal bo nim dysponuje. A działalność samorządowa to tylko przypadek i nie ma z dlugoterminowym najmem nic wspólnego. Wybory już tuż tuż …..

    1. A co na to Marta Kamińska,gdy podczas awantury którą wywołała w listopadzie ub.roku powoływła się na znajomości z Komendantem”Darkiem” ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *