KĘTRZYN: Zmiana organizacji ruchu w Kętrzynie na Wszystkich Świętych! – Magna Masuria

KĘTRZYN: Zmiana organizacji ruchu w Kętrzynie na Wszystkich Świętych!

0

Jak co roku kętrzyńscy policjanci prowadzić będą działania pod kryptonimem „Wszystkich Świętych 2022”. W tym czasie funkcjonariusze będą czuwali nad bezpieczeństwem tych, którzy w dniu Wszystkich Świętych będą odwiedzać groby najbliższych. W tych dniach spodziewany jest znaczny wzrost natężenia ruchu na drogach dojazdowych do cmentarzy i w ich okolicach i tu będą obowiązywać zmiany w organizacji ruchu.

W dniu 31 października od godz. 18:00 w Kętrzynie na ulicach w obrębie cmentarzy zostanie zmieniona organizacja ruchu w szczególności poprzez ustawienie znaków zakazu zatrzymywania się i postoju pojazdów. Ponadto na ulicach Reymonta oraz Sadowej będzie obowiązywał ruch jednokierunkowy.

  • ul. Reymonta wjazd od ul. Mazowieckiej
  • ul. Sadowa wjazd od ul. Limanowskiego

Kierowcy, którzy zdecydują się na poruszanie samochodem – dostępny będzie parking przy markecie „Netto” na ul. Budowlanej.

Dodatkowo informujemy Państwa, że w dniu 01 listopada 2022 roku mogą wystąpić czasowe utrudnienia w Ruchu Drogowym związane m.in. z anomaliami pogodowymi oraz natężeniem ruchu na odcinku drogi od ul. Ogrodowej w Kętrzynie do Cmentarza Komunalnego w Nowej Wsi Kętrzyńskiej. W związku z powyższym, należy liczyć się z możliwością zamknięcia powyższego odcinka drogi oraz pobliskich parkingów wynikających również z braku miejsc parkingowych. Dopuszczony będzie ruch pojazdów komunikacji publicznej oraz pojazdów przewożących osoby niepełnosprawne. Zachęcamy do pozostawienia pojazdów i skorzystania z komunikacji publicznej.

Alternatywą do podróżowania autem jest transport publiczny. Komunikacją  publiczną  podczas obchodów Święta Zmarłych często dojedziemy bezpośrednio do cmentarza,  unikniemy kłopotów z parkowaniem czy nie będziemy  tracić niepotrzebnych nerwów na drodze.

Ważne!

Policjanci będą regulować ruchem w miejscach, gdzie będzie to potrzebne. Pamiętajmy, że należy słuchać policjantów, wykonywać ich polecenia oraz stosować się do wydawanych przez nich sygnałów. Bezpieczeństwo na drogach naszego regionu to nasze wspólne zadanie.

Mapa rejonu Cmentarza Komunalnego w Kętrzynie ze zmianą organizacji ruchu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *