KĘTRZYN: Znamy nowy termin procesu byłego Komendanta PSP w Kętrzynie – Magna Masuria

KĘTRZYN: Znamy nowy termin procesu byłego Komendanta PSP w Kętrzynie

0

fot. PSP Mrągowo

11 października 2022 r. o godz. 9:00, w sali 126 w Sądzie Rejonowym w Kętrzynie, jest zaplanowana rozprawa w sprawie S. S. oskarżonego o przekroczenie uprawnień i podżeganie do składania fałszywych zeznań w związku z tragicznym wypadkiem podczas ćwiczeń na terenie Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Kętrzynie. Sprawa jest zarejestrowana pod sygn. akt II K 97/22.

Przypomnijmy, że 31 maja 2022 roku rozpoczęła się przed kętrzyńskim Sądem Rejonowym sprawa karna z prokuratorskiego aktu oskarżenia wobec byłego już Komendanta Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kętrzynie – Szymona S., który jest oskarżony o przekroczenie swoich uprawnień.

Jak informuje Rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej w Olsztynie: Szymon S. przekroczył swoje uprawnienia, w ten sposób, że po zaistnieniu wypadku na terenie komendy, w wyniku którego obrażenia odniósł jeden ze strażaków, będąc bezpośrednim przełożonym pięciu strażaków PSP w Kętrzynie, podżegał ich do składania fałszywych zeznań, polecając trzymanie się jednej ustalonej wersji zdarzeń zatajającej fakt, iż w trakcie przeprowadzanego szkolenia oddawano skoki z wysokości na skokochron, w wyniku czego wymienieni strażacy podczas przesłuchania w KPP w Kętrzynie w dniu 18 czerwca 2018 r. złożyli fałszywe zeznania, czym działał na szkodę interesu publicznego oraz prywatnego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *