KĘTRZYN: Znęcał się nad rodzicami – trafił do aresztu – Magna Masuria

KĘTRZYN: Znęcał się nad rodzicami – trafił do aresztu

0

Znęcanie się nad osobą najbliższą jest przestępstwem ściganym z urzędu. W takich sytuacjach Policja ma obowiązek zawsze interweniować, a w przypadku stwierdzenia przemocy domowej założyć „Niebieską Kartę”. Tak też było i w tym przypadku, gdy kętrzyńscy policjanci zostali wezwani na interwencję, która zakończyła się zatrzymaniem 31-letniego mieszkańca gminy Kętrzyn. Mężczyzna usłyszał już zarzut znęcania się nad rodzicami. Sąd Rejonowy w Kętrzynie przychylił się do wniosku policjantów i prokuratora i zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy.

31-letni mieszkaniec gminy Kętrzyn podejrzany jest o to, że w okresie od stycznia 2023 roku w miejscu zamieszkania, znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoimi rodzicami. Policjanci ustalili, że mężczyzna, najczęściej pod wpływem alkoholu, wszczynał awantury domowe, podczas których szarpał, popychał, bił, a także groził pozbawieniem życia rodzicom. Mężczyzna również używał wobec domowników słów powszechnie uznanych za obelżywe, wyganiał z mieszkania, a także niszczył mienie. We wtorek (12.09.2023 r.) na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego na wniosek prokuratora i policjantów sąd zdecydował o zastosowaniu wobec mężczyzny tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy.

Mężczyzna już trafił za więzienne kraty, gdzie będzie czekał na wyrok. W rodzinie wdrożona została procedura niebieskiej karty. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 5.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *