KIWITY: Nie wzywaj policji, aby zrobić na złość sąsiadowi – Magna Masuria

KIWITY: Nie wzywaj policji, aby zrobić na złość sąsiadowi

0

Policjanci są powołani do służenia społeczeństwu poprzez zapewnianie im przede wszystkim bezpieczeństwa. Zapomniała o tym 69-letnia mieszkanka Gminy Kiwity, która wezwała policjantów do rzekomej kradzieży, aby zrobić na złość sąsiadce.

W środę (08.11.2023 r.) policjanci interweniowali w związku ze zgłoszoną pod numerem alarmowym kradzieżą drewna. Interweniujący policjanci szybko ustalili, że zgłaszająca 69-latka jest skonfliktowana z sąsiadami. Dalsze ustalenia mundurowych wykazały, że sąsiedzi zgłaszającej posiadali wszelkie potrzebne zezwolenia do nabycia drewna. Zgłaszająca sama przyznała policjantom, że ma konflikt z sąsiadami. Interwencja zakończyła się mandatem za bezpodstawne wezwanie patrolu Policji.

Przypominamy, że w czasie kiedy policjanci są wezwani na interwencję nie mogą pomóc innej, być może pilnie potrzebującej tej pomocy osobie.

W rozwiązaniu konfliktów i nieporozumień sąsiedzkich pomóc mogą policjanci dzielnicowi, których dane kontaktowe są dostępne na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Lidzbarku Warmińskim. Policjanci są również dostępni stacjonarnie zarówno w jednostce w Lidzbarku Warmińskim, jak i w Ornecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *