Kolejny wielki sukces władzy, czy PR-owa żenada? – Magna Masuria

Kolejny wielki sukces władzy, czy PR-owa żenada?

6

22 maja, w piątkowe popołudnie do Kętrzyna przyleciał śmigłowiec z darmowymi maseczkami rozdawanymi z programu „Maseczki dla Polski”. Pojawiliśmy się na miejscu, aby zobaczyć PR-owe show i zadać kilka pytań dotyczących deklaracji burmistrza z 14 maja br.

Kętrzyn był ostatnim samorządem w województwie warmińsko-mazurskim, który otrzymał maseczki z tego programu. Miasto otrzymało ponad 20 tysięcy sztuk maseczek ochronnych, które nie posiadają atestu medycznego lecz są wielokrotnego użytku.

Z tej okazji burmistrzowie postanowili zorganizować konferencję prasową, która została skomentowana przez mieszkańców jak podróbka konferencji prasowej premiera Mateusza Morawieckiego, kiedy do Polski przyleciał samolot transportowy Antonow An-225. Niestety burmistrzowie nie zabłysnęli, pozwolili wypowiedzieć się osobom, które przyleciały śmigłowcem do Kętrzyna, w tym prezesowi Wipaszu Józefowi Wiśniewskiemu.

Burmistrzowie szybko zakończyli konferencje prasową nie dopuszczając mediów do głosu. Skomentować to możemy, krótkim zdaniem, nie chcieli nie przychylnych pytań w towarzystwie gości.

https://www.youtube.com/watch?v=ukV-i_DuU5Q

„To Antonow na miarę naszych możliwości!”

Kętrzynianie głośno i w dosadny sposób wyrazili opinię na zamieszczony post w social mediach. Głośne komentarze jasno pokazały, że mieszkańcy Kętrzyna mają dość ułudy propagandy sukcesu. W rozmowie z panią Agnieszką, która była świadkiem wydarzenia na lądowisku przy ul. Westerplatte usłyszeliśmy gorzkie słowa na temat burmistrza: „nie takiej zmiany chciałam w Kętrzynie, to kpina co oni robią! Tylko zdjęcia i selfiki!”.

Kętrzynianie również pod postem wypytali w komentarzach gdzie są maseczki obiecane przez burmistrza Niedziółkę z „nowej” Warmii. Przypomnijmy, że burmistrz złożył deklaracje 14 marca br., że każdy mieszkaniec Kętrzyna otrzyma maseczkę. Do tej pory żaden mieszkaniec nie otrzymał odpowiedzi.

W tej sprawie również wysłaliśmy kilka pism, na które do tej pory nie otrzymaliśmy odpowiedzi. Co państwo sądzą o tym wydarzeniu?

6 thoughts on “Kolejny wielki sukces władzy, czy PR-owa żenada?

  1. To po prostu jest żenada do potęgi entej . Niech się lepiej zajmą ulicą Ogrodową , Kościuszki , Asnyka , Wileńską i tymi dziurami zalepionymi po partacku na ul. Mazurskiej przed Daszyńskiego – bo ani widu ani słychu w tych tematach.

  2. Wam to wszystko nie pasuje To przybysze chcieli się promować więc się promował. Burmistrzowie nie robili show bo to nie był czas ani miejsce. Trochę obiektywizmu dziennikarskiego przydałoby się jeśli chcecie być traktowani poważnie.

    1. Gdyby nie było show to nie byłoby tej ustawki z konferencją prasową, byłoby spokojne odebranie maseczek, rozdanie ich, a później konferencja, że coś się zrobiło. Pozdrawiam.

      ps. wpierw coś zrób, potem chwal.

  3. Ale afera! tylko jeden helikopter? Przy takiej akcji powinny przylecieć przynajmniej 3 – 4 helikoptery.
    Akcji powinny towarzyszyć wszystkie zastępy straży pożarnej, cała powiatowa policja oraz orkiestra reprezentacyjna straży granicznej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *