KOLIZJA DROGOWA, A W POJEŹDZIE SPRAWCY COFNIĘTY LICZNIK – Magna Masuria

KOLIZJA DROGOWA, A W POJEŹDZIE SPRAWCY COFNIĘTY LICZNIK

0

Nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zdarzenia drogowego. Okazało się, że w pojeździe którym kierował był „cofnięty licznik”

We wtorek (07.12.2021 r.) kilka minut przed godz. 6:00 oficer dyżurny kętrzyńskich policjantów otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym do którego doszło na rondzie Dmowskiego w Kętrzynie. Z przekazanych informacji wynikało, że w zderzeniu uczestniczyły dwa pojazdy osobowe. We wskazane miejsce pojechali policjanci z Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego kętrzyńskiej jednostki Policji. W zdarzeniu uczestniczyły dwa pojazdy Audi A3 oraz Audi A4.  Funkcjonariusze ustalili, że kierujący audi a4, 38-letni mężczyzna nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu audi a3. Na szczęście nikomu z podróżujących nic się nie stało. 38-letni mężczyzna za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym został ukarany mandatem karnym. Na dodatek policjanci przy prowadzeniu swoich czynności ujawnili cofnięty licznik. Różnica między wskazaniem obecnym drogomierza, a stanem widniejącym w systemie na dzień ostatniego badania technicznego w listopadzie 2021 roku wynosiła ponad  32500 km. Policjanci obecnie wyjaśniają jak doszło do takich rozbieżności wskazań licznika i kto jest za to odpowiedzialny.

Warto przypomnieć, że zgodnie z treścią art. 306a kodeksu karnego, kto zmienia wskazanie drogomierza pojazdu mechanicznego lub ingeruje w prawidłowość jego pomiaru, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Tej samej karze podlega, kto zleca innej osobie wykonanie tego czynu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *