KORSZE: Pijany 56-latek wyeliminowany z ruchu drogowego – Magna Masuria

KORSZE: Pijany 56-latek wyeliminowany z ruchu drogowego

0

Apelujemy, przestrzegamy i uprzedzamy o odpowiedzialności karnej, następnie kontrolujemy, sprawdzamy i wyciągamy konsekwencje. Niestety, wciąż nie brakuje bezmyślnych i nieodpowiedzialnych kierowców, którzy za kierownicę aut wsiadają pod wpływem alkoholu. Sprawcy przestępstw drogowych nie mogą liczyć na pobłażliwość funkcjonariuszy. Każdego dnia policjanci wyjeżdżają do służby i dbają o to, aby na naszych drogach było bezpiecznie.

W niedzielę (12.05.2024r.) około godz. 18:30 kętrzyńscy policjanci w miejscowości Długi Lasek w gm. Korsze zatrzymali do kontroli drogowej kierującego mercedesem mężczyznę. Za kierownicą auta siedział 56-latek. Kiedy policjanci zbadali jego trzeźwość okazało się, że mieszkaniec gminy Korsze jest pijany. Badanie wykazało blisko 2 promile alkoholu w jego organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy. Wkrótce mężczyzna odpowie przed sądem. Grozi mu kara 3 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy, że nietrzeźwy kierujący na drodze, to potencjalny sprawca wypadków, czasem tych najtragiczniejszych w skutkach.

Nietrzeźwy kierujący jest poważnym zagrożeniem nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg. Jeżeli jesteś świadkiem takiego nieodpowiedzialnego zachowania, reaguj. Nie może być żadnej tolerancji dla nietrzeźwych za kierownicą. O każdej niepokojącej sytuacji możesz powiadomić Policję dzwoniąc pod numer alarmowy 112

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *