KORSZE: Potrącenie rowerzystki przez busa na trasie Bartoszyce-Kętrzyn! – Magna Masuria

KORSZE: Potrącenie rowerzystki przez busa na trasie Bartoszyce-Kętrzyn!

1

Policjanci pracowali na miejscu zderzenia drogowe busa z kierującą rowerem, która wymusiła pierwszeństwo przejazdu. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. Policjanci apelują o bezpieczną i ostrożną jazdę.

W czwartek (25.08.2022) około godz. 8:30 oficer dyżurny kętrzyńskich policjantów otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym do którego doszło na drodze wojewódzkiej na trasie Bartoszyce-Kętrzyn w gm. Korsze. Z przekazanych informacji wynikało, że na wysokości miejscowości Garbno doszło do potrącenia rowerzystki. We wskazane miejsce natychmiast zostały wysłane służby ratunkowe. Będący na miejscu policjanci ustalili, że kierująca rowerem 76-letnia kobieta wymusiła pierwszeństwo przejazdu prawidłowo jadącemu VW Crafter w ten sposób, że włączyła się do ruchu z drogi wewnętrznej na drogę wojewódzką. Pomimo zderzenia pojazdu z jednośladem na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. Zdarzenie zakwalifikowano jako kolizję drogową za której spowodowanie 76-latka została ukarana mandatem karnym.

Przypominamy  –  niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, czyli piesi i rowerzyści, to grupa użytkowników dróg, szczególnie narażonych na niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia w konfrontacji z samochodami. Funkcjonariusze Komendy Powiatowa Policji w Kętrzynie apelują , do kierujących o bezpieczną i ostrożną jazdę.

Bezpieczeństwo rowerzystów, podobnie jak i pieszych, jest w dużej mierze uzależnione od tego, czy są dobrze widoczni dla kierujących pojazdami. Wielu tragedii na drodze można uniknąć poprzez odpowiedzialne zachowanie i stosowanie zasady ograniczonego zaufania względem innych uczestników ruchu drogowego. Bardzo istotne podczas przechodzenia i przejeżdżania przez jezdnię jest to, by robić to z rozwagą, powoli i z zachowaniem ostrożności. Zasady te należy stosować zarówno jako pieszy i rowerzysta, ale także jako kierujący pojazdem mechanicznym.

1 thought on “KORSZE: Potrącenie rowerzystki przez busa na trasie Bartoszyce-Kętrzyn!

  1. Kiedy wreszcie zrobicie ścieżke rowerową ??? Tak strasznie Ciężko zrobić rury i udrożnienie w rowie,
    Żeby nie zrobić ścieżki przez tyle lat są plany ludzie na ścieżke rowerową.
    Ale nie bo po co bo wywalone bo najlepiej żeby była ludzka tragedia na drodze żeby ktoś zginął na tej drodze 592.
    JESTEM ZA ŚCIEŻKĄ ROWEROWĄ DO KĘTRZYNA.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *