KORSZE: Trzy miesiące aresztu dla 61-latka za znęcanie się nad rodziną – Magna Masuria

KORSZE: Trzy miesiące aresztu dla 61-latka za znęcanie się nad rodziną

0

Policjanci z Korsz zatrzymali 61-letniego mieszkańca gminy Korsze, podejrzanego o znęcanie się nad rodziną. Dzięki zebranym przez policjantów dowodom, wnioskowi prokuratora oraz decyzji sędziego, domowy agresor trafi do zakładu karnego. Za przestępstwo znęcania się nad rodziną, grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

W czwartek (16.06.2022r.) policjanci z Komisariatu Policji w Korszach interweniowali w jednym z mieszkań na terenie gminy Korsze, gdzie awanturować miał się pijany mąż. Pod wskazany adres natychmiast pojechał policyjny patrol, który zatrzymał 61-letniego agresora. Policjanci ustalili, że mężczyzna będąc pod działaniem alkoholu wszczął awanturę, podczas której wyzywał, poniżał, krytykował, ciągle niepokoił, a także z nożem w ręku groził śmiercią kobiecie oraz synowi. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do kętrzyńskiej komendy.

W sprawie znęcania nad rodziną zostało wszczęte postępowanie. Okazało się, że mężczyzna znęcał się nie tylko nad żoną, ale również nad swoimi dziećmi. Gehenna rodziny trwała od początku 2019r., ale dopiero teraz kobieta odważyła się przerwać łańcuch przemocy domowej. W piątek (17.06.2022r.) podejrzany został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Kętrzynie, gdzie usłyszał prokuratorskie zarzuty znęcania nad rodziną. Prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o tymczasowy areszt, a sąd przychylił się do wniosku prokuratura i zastosował wobec 61-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara od 3 miesięcy nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy, że w walce z przemocą domową, pomocą służy wiele instytucji. Należy zacząć działać, zanim dojdzie do nieodwracalnej tragedii. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *