KORSZE: Tymczasowy areszt dla 34-latka – znęcał się nad swoją rodziną – Magna Masuria

KORSZE: Tymczasowy areszt dla 34-latka – znęcał się nad swoją rodziną

0

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Korszach podczas interwencji domowej zatrzymali 34-latka, który znęcał się nad swoją rodziną. Mężczyzna był dobrze znany policjantom ponieważ odbywał już karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwo. Po interwencji trafił do policyjnego aresztu. Na wniosek prokuratury sąd zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt.

W sobotę (11.02.2023) policjanci interweniowali wobec jednego z mieszkańców powiatu kętrzyńskiego. 34-letni mężczyzna znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją partnerką oraz dziećmi. Interweniujący funkcjonariusze z powodu zagrożenia, jakie 34-latek powodował swoim zachowaniem zatrzymali go w policyjnym areszcie.

Zebrane przez Policję w trakcie dalszego postępowania materiały pozwoliły na wystąpienie przez prokuraturę z wnioskiem do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztowania.

Sąd przychylił się do wniosku i wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu, dzięki czemu osoby z jego otoczenia pozostaną bezpieczne.

Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat 5 z uwagi na fakt, iż mężczyzna odbywał niedawno karę za podobne przestępstwo i działał w warunkach recydywy, kara może być zwiększona.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *