Kto tworzy w Kętrzynie hejt? – Magna Masuria

W ostatnim czasie mamy wysyp hejterskich portali na Facebooku czy stron internetowych, które rzekomo mają walczyć z fake newsami i hejtem. Określają info-Kętrzyn24.pl mianem portalu, który bezpodstawnie obraża władze i atakuje bez argumentów. Redaktora naczelnego określono jako awanturnika, pijaka, geja i nie wiadomo kogo jeszcze, co jest zwykłym oszczerstwem, a sprawcy szerzenia tych nieprawdziwych faktów zostaną osądzeni przed organami ścigania.

źródło: Facebook Normalny Kętrzyn

Wygląda na to, że prawda czy konstruktywna krytyka boli władzę oraz jej otoczenie najbardziej, a kiedy brakuje argumentów to sięga się po ataki ad personam. Od samego początku działamy na konkretnych dokumentach i zależy nam na kontynuowaniu rzetelnego dziennikarstwa.

Głównym producentem nieprawdziwych informacji oraz hejterskich artykułów jest redaktor naczelny zależnej od burmistrza Niedziółki gazety. Opłacany fakturami za materiały umieszczane w swoich mediach, bezpodstawnie atakował inicjatorów referendum, poprzedniego burmistrza lub ludzi, którzy są związani z opozycją lub przeciwstawili się obecnej władzy. Ten sam redaktor działał krótko w Mrągowie. Jednak tam samorządowcy zmobilizowali się i szybko go przegonili. Przy okazji pojawiły się wyroki sądu i nasz „bohater” musiał zwinąć interes. Niestety tutaj władza się boi i daje przyzwolenie do niszczenia opozycji. O sprawie tego hejtera napiszemy w przyszłości.

Co jest fejkiem? Co jest hejtem?

Władza w Kętrzynie sięgnęła zupełnie dna czując, że oddaliło się od nich widmo referendum. Niektórzy mieszkańcy oburzeni tym co się dzieje w internecie. Przy cichym “przyzwoleniu” są oburzeni i zniesmaczeni tym, co się dzieje. Kętrzyńscy urzędnicy miejscy wspomagani przez biznesmenów założyli portal StopFejk i atakują nieprzychylne media. Temu wszystkiemu publicznie patronuje Ryszard Henryk Niedziółka, a radni z obozu władzy chętnie dają lajki

źródło Facebook Ryszard Henryk Niedziółka

– To budujące, że mamy wokół siebie ludzi, którzy stawiają dobro przeciwko złu, prawdę przeciwko kłamstwu, normalność przeciwko hejtowi. Dziękuję za to – cieszy się na swojej stronie facebokowej Ryszard Henryk Niedziółka.

Do tej pory Urząd Miasta Kętrzyn wysłał dwa sprostowania na adres portalu info-Kętrzyn24.pl
Reszta treści była zgodna z prawdą, więc jaki jest sens tworzenia portalu StopFejk?

Idea portalu jest słuszna. Łatwo jest rozpowszechnić kłamstwo w internecie, a kilkanaście razy udostępnione zaburza prawdę. Dziwne jest to, że strona została skierowana przeciw portalowi info-Kętrzyn24.pl? Czy reakcja zaprezentowana przez kętrzyńskich urzędników jest właśnie tą reakcją, o którą chodzi?

Kiedy zrobiło się głośno strona, która walczy z hejtem i fejkiem nagle zmienia treść, przypadek?
źródło: Facebook Normalny Kętrzyn

Warto na własne oczy zobaczyć, jak wygląda to dobro, które zdaniem władzy walczy ze złem. Zamieszczony kilka dni temu wycinek z filmu “Upadek” z dodanymi napisami na portalu sprzyjającym władzy Ryszarda Niedziółki jest najlepszym instruktażem jak należy czynić dzisiaj dobro? Jest to obrzydliwe, żeby porównywać byłego burmistrza oraz ludzi, którzy działają do tej pory w samorządzie do Hitlera i jego najbliższych współpracowników.

Mieszkańcy Kętrzyna są oburzeni tym faktem, że otoczenie Ryszarda Niedziółki przyzwala na takie ataki. W ostatnim czasie sami wysłaliśmy kilka zawiadomień do prokuratury przez treści zamieszczane na stronach propagujących tego „dobrego” burmistrza. O efektach tych postępowań będziemy informować na bieżąco.

źródło zdjęcia: YouTube Urząd Miasta Kętrzyn

16 thoughts on “Kto tworzy w Kętrzynie hejt?

 1. Żenujące. Za to należy się sąd. Jak Burmistrz Miasta (głosowałem na tego człowieka) może otaczać się takimi ludźmi. On ma wyjątkowego pecha do ludzi wokół siebie. Lanserzy, hejterzy a to co wyżej to już przestępcy.

 2. Czy Polska polityka różni się od polityki Kętrzyńskiej nie *** ma TVP i Gazetę Polska a Niedziółka ma Tygodnik Kętrzyński. Mają też swoje Fanpage które bronią jedynie słuszna partie są to min prażona cebula i kamieni dupa natomiast Kętrzyn ma normalny Kętrzyn i Kundelek. W roli opozycyjnej występuje w Polskiej Polityce Gazeta Wyborcza A w Kętrzynie info-Kętrzyn 24. Można powiedzieć że Kętrzyńska Polityka mało się różni od polityki ogólnopolskiej
  Różni się skalą działania i pieniędzmi
  Pozdrawiam

 3. Gdzie jakakolwiek pewność że Burmistrz o tych hejterskich działaniach w ogóle wiedział? Wcale się nie zdziwię jeśli okaże się że to jest działanie prowokacyjne, aby wzbudzić przekonanie że to burmistrza lub osób zależnych od niego. To dziecinada, więc bardziej stawiam na upadłych.

  1. Jest na stronie polecanej przez Burmistrza. Ta stroną kierują (kierowały, bo nagle jest usunięta) osoby z Urzędu Miasta. Celem było budowanie jego wizerunku. A, że innej metody nie znają niż latanie i robienie Burmistrzowi fotek na lans lub niszczenie innych – to tak działają.

 4. Burmistrz to cienias, całą robotę za niego odwala Wróbel, szwagier Wagner, pseudo redaktor Majchrzak i naczelny Książek. Smutny i biedny ten Kętrzyn, bo cała opcja kilku ludzi z biznesu lokalnego przy wsparciu zagubionych i ślepych ludzi z PiS, rządzi tym miastem i rozdaje karty jak chce. Referendum ???, Panie Majchrzak, różnie to jeszcze może być i na pewno to się płaci podatki i wszyscy muszą umrzeć. Jest jeszcze odwołanie do sądu , zawsze można ponowić próbę referendalną i co wtedy???.

 5. Przyjdzie jeszcze czas, że rozliczą kochanków Anetę i Arkadiusz z spółdzielni mieszkaniowej.
  Mieszkańcy widzą ich i oraz ich poczynania w zarządzaniu spółdzielnią.

  1. Jadzia zazdrość z Ciebie bije, załóż czerwona bluzeczka częściej się usmiechaj to może i Ciebie szczęście spotka. A czy będziesz rozliczona? Każdy z nas był jest i ostatecznie będzie rozliczony.

 6. Ta Aneta to krewna Szewca Michalskiego co teraz robi za.Prezesa KTBS ?
  A Książek to żonę zostawił?
  Co to się wyprawia gdzie szacunek dla Rodziny?

 7. Ta Pani Aneta, z domu Michalska, to córka szewca Michalskiego , co faktycznie robi za prezesa KTBS , bo zarządzać to on niestety nie potrafi.

 8. Masakra. Po prostu masakra.Porównywanie swoich adwersarzy do hitlerowców.Zwolennicy Niedziółki tak walczą z hejtem.Gratulacje.Z takimi zwolennikami Panie Niedziółka to następne wybory albo refeferendum zmiotą Pana ze sceny politycznej.Opamiętajcie się.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *