Kto zarabiał w starostwie? – Magna Masuria

Medialne faktury „tuby propagandowej” część 1

Na skrzynkę pocztową redakcji info-Kętrzyn24.pl otrzymaliśmy nietypową przesyłkę. Otworzyłem ją, a z jej środka wysypał się stos faktur sygnowanych logiem Tygodnik Kętrzyński, NU-MEDIA, Grupa Medialna MKKM sp. z o.o. Zaskoczony spojrzałem na podpisy: wykonawcy, scenarzysty, producenta. Wszędzie Maciej Wróbel? Czy to ten sam Maciej Wróbel, obecnie zastępca burmistrza miasta Kętrzyn?

Tak, to rzeczywiście ta sama osoba. Okazało się, że może to być tylko część faktur. To może być dopiero „wierzchołek góry lodowej”? Zmroziło mnie. Ile naprawdę jest tych faktur: w powiecie, w mieście, w Giżycku, w Olsztynie oraz pozostałych miastach i jednostkach samorządowych?

Przypomniałem sobie wcześniejszą głośną wypowiedź Ryszarda Niedziółki, ówczesnego starosty kętrzyńskiego, że uprawianie polityki na łamach prasy samorządowej jest nie do zaakceptowania. Czy to było na pokaz? A po cichu było podpisywanie umów i faktur wystawianych przez Macieja Wróbla?

Faktury dotyczyły wykonania zadań propagandowo – medialnych zleconych przez Starostwo Powiatowe w Kętrzynie:

Produkcja spotu promującego wydarzenie “Bitwa pod Wopławkami”. Koszt 7626 zł za 45 sekundowy klip. Wykonawcą w umowie jest Maciej Wróbel.

źródło: facebook/Powiat Kętrzyński

Produkcja klipu “Życzenia Świąteczne”. Koszt 1500 zł za 30 sekundowy klip, gdzie Ryszard Niedziółka wraz z Michałem Krasińskim (obecnym prezesem KOMEC) ubiera choinkę. Życzą “Wesołych Świąt”. Wykonawcą jest Maciej Wróbel.

źródło: facebook/Powiat Kętrzyński

Przeprowadzenie warsztatów komunikacji interpersonalnej. Koszt 7000 zł. Wykonawca to Agencja Produkcji Filmowej i Telewizyjnej KADR, Maciej Wróbel.

Nagranie wideoklipu z Czerwonymi Gitarami. Koszt 4920 zł. Wykonawcą i reżyserem jest Maciej Wróbel. Na opłacenie zespołu została podobno wystawiona inna dodatkowa faktura?

źródło: tygodnik ketrzynski

Na końcu, bardzo kontrowersyjny dokument. Starostwo Powiatowe otrzymało od NU-Media fakturę na „Przeprowadzenie kampanii promocyjnej w Internecie za 2000 klików Festiwal Ekologiczny”. Koszt tej zwykłej, standardowej promocji to aż 4920 zł? Przecież 2000 kliknięć czy lajków nie może tyle kosztować? Sprawdziłem to w Internecie.

Archiwum prywatne

Facebook za kwotę 4000 złotych na okres tygodnia oferuje, że każdego dnia na post wejdzie 12 tysięcy unikatowych użytkowników. Podobną możliwość daje nam Google AdWords PRO. Za jedyne 100 złotych w ciągu jednego dnia możemy osiągnąć 2000 kliknięć! Co zrobiono z pozostało kwotą? Czy możliwe jest, że 3900 zł poszło na wynagrodzenie?

Co wynika z tych faktur? Czy aż tak duże pieniądze, ze środków publicznych, starostwo pchało na “propagandę medialną”. Czy Niedziółka wykorzystywał podatki mieszkańców powiatu na realizację własnych ambicji? Jaką rolę spełniał w tym Maciej Wróbel, przegrany kandydat na burmistrza Giżycka, który otrzymał w wyborach trochę ponad 20% głosów? Jaką rolę pełnił Książek i telewizja KTK za która płacą mieszkańcy spółdzielni „Pionier”.

Czy teraz to mieszkańcy miasta Kętrzyn i spółdzielni „Pionier” mają płacić na „propagandę sukcesu” burmistrza Niedziółki i Wróbla pokazywanej w telewizji nadzorowanej przez Książka? Mają płacić z własnych podatków i wysokich opłat?

40 thoughts on “Kto zarabiał w starostwie?

  1. Czas najwyższy,zapalone lampki świąteczne i ozdoby nic nie zmienią i nie poprawią wizerunku zapuszczonego już miasta

 1. Wróbel od dawna sterował KTK i innymi w NKE. Nic bez jego zgody nie przeszło. teraz mamy tego efekty.

 2. No to prawdziwy skandal. Nic jednak panu Niedziółce nie dały te szkolenia medialne czy te klipy. Przecież wszyscy widzą jak chłopina się męczy, jak coś ma powiedzieć, a mieszkańcy i tak tego nie rozumieją. Tak się panie Niedziółka szanowało publiczny pieniądz. Rzeczywiście pora na referendum.

  1. Kazdy komentuje i sie usmiecha ale to co ci panowie wyprawiaja to zgroza. Trzeba zaczac dzialac i ratowac ,bo za chwile nie bedzie nic. Czas na referendum

 3. Skoro redakcji z elektronicznej skrzynki wysypały się faktury to jednak nie bez przyczyny straż miejska sprawdzała czy info Kętrzyn produkuje odpady komunalne. Jest podpisana deklaracja śmieciowa? Poza tym te lajki kupione na allegro to lajki z Indii itp. Chyba nie o to w promocji chodzi.

 4. 4 tysiące za 2 tysiące lajków. Ja zrobię 8 tysięcy za 2 tysiące. To prawdziwy obraz kto tak naprawdę rządzi w Ketrzynie i kto łupi mieszkańców

 5. łupi to mało powiedziane , przecież kolesiom poprzez zmniejszenie podatku od nieruchomości zrobił bardzo olbrzymie prezenty. Teraz poprzez śmieci trzeba wyrównać stan. Wszystkie samorządy podnoszą generalnie o kilkanaście procent a tu zmniejszenie.

  1. 20 tysięcy zł miesięcznie na propagandę, daje to 240 tysięcy rocznie. Można te pieniądze na śmieci przeznaczyć

 6. Niech wraca Pan Szydłowski na prezesa spółdzielni. Co to jest teraz – kręcenie lodów na bezczelnego. Tego w historii spółdzielni nie było. NIe ma przyzwolenia na takie numery

 7. Nareszcie to wypłynęło. Choć Kętrzyn to chyba „mały pikuś”. A wcześniejsze obsługa medialna w Giżycku za Piotrowskiej? Tam to dopiero były sumy. Pomijam już różne ciekawostki z Olsztyna związane m.in. z ReTV wróbelka-elemelka…
  A podobno Hećman to było samo zło?

  1. W Giżycku obecny burmistrz postraszył cwirka ujawnieniem faktur to patrz jak przegrał od razu. W Olsztynie też pewnie od groma jest ciekawych kwiatków

 8. 1500 złotych aby powiedzieć wesołych świąt? 4 tysiące za jakieś 2000 kliknięć? Skandal! Ciekawe co oni teraz robią w urzedzie miasta i ciekawe ile tego jest?

 9. Pan redaktor Majchrzak to niech może pokaże ile on zarabia na lokalnej władzy i to w całym powiecie. Gazeta na ojca, kupuje działke w Pasterzewie pewnie też nie na siebie i żaden komornik nie może mu nic zrobić, bo przecież on nic nie ma. Takie cuda panie

 10. Pytanie czy jakiekolwiek media lokalne mogą funkcjonować bez tego swoistego „sponsoringu”. Bez większych analiz widać, że niektóre samorządy są pod stałym „obstrzałem” tej czy innej gazety. Inne zaś chwalone są bez umiaru. Ile było artykułów w sprawie „huty ołowiu”, w których obrywało się panu Henrykowi a wychwalano samą „hutę”. Dzisiaj żadne z tych mediów nie zająknie się, że owa huta zaprzestała czy zawiesiła swoją działalność w Korszach. Znaczy się pan Henryk i jego komitet wygrał ale o tym cicho sza. Na ostatniej sesji RG w Barcianach któryś z radnych wyliczył ile to jedna z redakcji otrzymuje za jakieś tam promowanie czegoś. Powstaje pytanie czy to nie jest swoiste przekupstwo aby zyskać przychylność. Czytam tytuł: „Znakomity pomysł wójt Kamińskiej” czy jakoś tak. Chodziło o to, że gmina Barciany wyemituje obligacje na kwotę 6 150 000 (Sześć milionów sto pięćdziesiąt tysięcy złotych). Gdyby to było za wójta Kozyry to byłoby ogromne zadłużanie gminy a tutaj znakomity pomysł. Teraz pytanie czy takie media są potrzebne? Oczywiście wyłączając (umawiające się strony).

 11. No i nie ma co się dziwić, że Niedziółkę odwołali ze stanowiska starosty. Dziwić się należy, dlaczego tak późno. Radni miejscy, wy pilnujcie tego gościa.

 12. Kacperek a Ty ile zarabiasz na swojej hejterskiej działalności? No tak… nic … przecież nikt nie chce się reklamować… a Krzysio cos płaci?

  1. „moje dochody z prowadzenia strony to 84 zł i 36 groszy” – tak pisał redaktor kilka tygodni temu. Jak masz odwagę to zapytaj wprost. Po za tym pani Wioletta Czech ładnie opowiadała w materiale dla TVN 24 jak ciężko jest znaleźć reklamodawców jeśli jest się w opozycji lub napisze się coś co wytyka błędy władzy. Redaktor TK nie ma takich problemów bo jeszcze żyje na łasce władzy. Ciekawe jak długo?

 13. Faktura z 2016 roku- dlaczego w czasie kampanii wyborczej nie zostały ujawnione? Może inne byłyby wyniki wyborów . Teraz nie byłoby kwestii referendum. Poważnie pytam dlaczego zwlekano z ujawnieniem ?

 14. SZOK!!!!!Dokładnie,dlaczego nie wiedzieliśmy o tym przed wyborami?!!!Wychodzi teraz,że to Hećman mógłby uczyć się od nich nepotyzmu i kolesiostwa.

 15. Czy można się wobec tego dziwić temu, co ujawnił radny Nowak na jednej z sesji, że z budżetu KCK, czyli naszych podatków, każdego miesiąca wędruje ponad 17 tys. do spółdzielni „Pionier” na Telewizyjny Biuletyn Informacyjny, co daje rocznie kwotę ponad 200 tys. na propagandę, realizowany przez firmę związaną prawdopodobnie z…….. .

 16. Maciej Narcyz pewnie pakuje walizki i wyjeżdża z Ketrzyna. Bo jak tak dalej będzie to sie posypią fakturki z innych jeszcze firm.
  A chłopcy z PISu kętrzyńskiego zostali wyrolowani z władz samorządu. Powinni otrzymać fotel v-ce burmistrza a co mają?

  1. Mają obietnicę że dostaną stołek prezesa w Wodociągach.
   Za to, że głosowali za podwyżką opłat za śmieci.
   Niedziółka postawił jeden warunek?
   Prezes Wodociągów nie może być z Kętrzyna?

 17. Jaką kwotę przelała władza Kętrzyna za pierwsze miejsce przyznane przez GRUPA WM Sp. z o.o.ul. Tracka 5, 10-364 Olsztyn, za „Invest In Kętrzyn”, przelane na konto żony Prezesa GRUPA WM ,Agencja Reklamy Media-Go Beata Tokarczyk. Czy to kwota kwota , 18000 zł ? Bagatela , to początek górki lodowej jaką z-ca burmistrza załatwił w Olsztynie reklamy władzy w GAZECIE OLSZTYŃSKIEJ, oczywiście płatnej reklamy.

 18. Ciekawie napisane. Chciałbym podziękować za Twoje działania. Mam nadzieję, że będzie więcej takich wpisów 🙂 Po prostu super. Będę częściej zaglądał.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *