KULTURA W DŁONI: Ostatni Syn Kryptona – Magna Masuria

KULTURA W DŁONI: Ostatni Syn Kryptona

0

Pierwotnie opublikowano w zeszytach ACTION COMICS #844-846,851, ACTION COMICS ANNUAL #11 i SUPERMAN ANNUAL #13, grudzień 2006 roku – lipiec 2008 roku.

Superman z niedowierzaniem odkrywa, że w Metropolis wylądował pojazd z Kryptona. W jego wnętrzu znaleziony zostaje kryptonijski chłopiec, dysponujący takimi samymi mocami, co Superman. Człowiek ze Stali postanawia chronić dziecko i wychować je tak jak to zrobili jego ziemscy rodzice. Wzbudza to niepokój władz, a nikt nie potrafi odpowiedzieć na pytanie, skąd wzięła się ta potężna istota.

OSTATNI SYN KRYPOTNA to poruszająca i widowiskowa opowieść. Mówi o pochodzeniu Supermana, jego stosunku do człowieczeństwa, a także próbuje odpowiedzieć na pytanie, co czyni go bohaterem? Współautorem tej historii jest Richard Donner, reżyser filmu Superman z 1978 roku. Album silnie nawiązuje w warstwie wizualnej, fabularnej i tematycznej do tego kultowego obrazu Człowieka ze Stali.

Po tym, jak Donner przeniósł na ekran postać Supermana w 1978 roku, wydawnictwu DC Comics udało się w 2006 roku namówić go na stworzenie komiksu o Człowieku ze Stali. ukazał się w tym czasie, gdy wytwórnia Warner Bros wydała DVD reżyserską wersją jego filmu pod tytułem Superman II.

Donner napisał scenariusz komiksu wspólnie z Geoffem Johnsem, jednym z najpoczytniejszych scenarzystów wydawnictwa DC, który wcześniej między innymi opisał odrodzenie Green Lanterna i potrafił połączyć bogata historię wszechświata DC ze współczesną tematyką. Panowie znali się wcześniej i dobrze im się współpracowało.

Adam Kubert realizował dla DC Comics swoje pierwsze zlecenie. Jego talent dodał fabule wielkiego rozmachu. Nowatorskim stylem odświeżył ukazana w albumie Strefę Widmo, Bizarro i oddał lodowe piękno Fortecy Samotności. Sprawia to, że kadry czyta się dynamicznie, szczegółowo ogląda się je i chce się oglądać tego więcej.

Kwestia, czy Superman i Lois Lane są w stanie począć potomstwo, stanowiła przedmiot dywagacji wielu fanów. Najczęściej zakłada się, że różnice fizjologiczne między ludzką kobietą, a kosmitą uniemożliwiają ten proces. Pojawienie się młodego Kryptonijczyka wywróciło świat pary do góry nogami, trafiając w słaby punkt Supermana – serdecznie zapraszam do zapoznania się z tym komiksem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *