Lans, lans, lans… kiedy będzie tego koniec? [FELIETON] – Magna Masuria

Lans, lans, lans… kiedy będzie tego koniec? [FELIETON]

31

Mieszkańcom Kętrzyna zbrzydło już patrzenie w ekrany lokalnej telewizji na to co się dzieje, a raczej nie dzieje w Kętrzynie. Minęła epoka wielkich projektów i faktem jest, że niektóre z nich były przepłacone. Ludzie z nową epoką nastawiali się na zmiany, na coś lepszego, coś co ustabilizuje Kętrzyn. Nie wydarzyło się nic, a można stwierdzić, że pogłębił się jeszcze bardziej podział społeczny na MY i RESZTA.

Ostatnia Sesja Rady Miasta w Kętrzynie w dobitny sposób pokazała, że niewidoczny jeszcze kilka tygodni temu podział teraz został zaprezentowany grubą smolistą kreską. Podział tak bardzo się uwidocznił, że zaszokował zarówno mnie jako redaktora będącego w „opozycji” jak i większą część mieszkańców.

Władze miejskie jednak nie uczyniły z tego faktu nic szczególnego. Pewnie pomyśleli: „Ah, ci radni pogadają, ale telewizję i gazetę to mamy my, a nie oni”. W ten oto sposób dochodzi do jeszcze większej polaryzacji i odcięcia od rzeczywistości kętrzyńskich włodarzy.

Tu trzeba się zatrzymać i jasno powiedzieć, że w Kętrzynie od dawna nie było takiej sytuacji gdzie zastępca burmistrza jest ważniejszy od samego burmistrza. Warto się przyjrzeć kto reprezentuje Kętrzyn na różnego rodzaju spotkaniach, debatach, plebiscytach. Oczywiście zastępca miasta i nie ma co się tu oszukiwać – jest to zwyczajny lans i próba brylowania w „wyższych” sferach.

Zaciekawił mnie fakt pobytu ćwierkającego zastępcy w poprzednim tygodniu, w Trójmieście. W poniedziałek pobyt na obchodach 40-lecia porozumień sierpniowych. W środę uczestniczenie w założeniu stowarzyszenia „Tak! Samorządy dla Polski”. Co to wniosło dla życia mieszkańców Kętrzyna? Nic. Dla zastępcy lans i prawdopodobnie rozpuszczenie publicznych pieniędzy na delegacje.

Czy potrzebny był ten wyjazd? W przeprowadzonej sondzie wśród mieszkańców Kętrzyna na 30 pytanych osób tylko dwie osoby powiedziały, że taki wyjazd mógł w jakiś sposób rozpropagować Kętrzyn. Pozostałe 28 osób wypowiedziało się negatywnie na sam wyjazd jak i działania Wróbla.

Zastępca burmistrza miasta Kętrzyn moim zdaniem, dobrze udaje dobrego samorządowca. Patrząc na obecną kadencję i jego działania to strach pomyśleć, co by było z Giżyckiem gdyby został burmistrzem tego turystycznego miasta. Osiągnięcia Wróbla w Kętrzynie to:

– zakup niepotrzebnych skuterów elektrycznych dla Straży Miejskiej (wykorzystane były na Konwencji Przyszłości, aby polansować się nimi przy kandydatce do Senatu RP)
– „Ogród Zapachów” i w późniejszym czasie „Sad Miejski”, który spotkał się z wielką falą krytyki
– nagranie piosenki i zaśpiewanie w niej

Czy poza tymi osiągnięciami można znaleźć coś ciekawego w pracy zastępcy burmistrza? Jak można podsumować pracę Wróbla w Kętrzynie? Subiektywnym okiem powiem, że jest parcie na szkło i tworzenie sztucznej „propagandy sukcesu” przy nic nie robieniu.

A jak państwo oceniają pracę Wróbla w Kętrzynie?

31 thoughts on “Lans, lans, lans… kiedy będzie tego koniec? [FELIETON]

 1. Jak sie lansuje Maciej Wróbel to niech za swoie pieniadze a nie publiczne.
  Mam pytanie jakie koszta poniósł samorzad ketrzynski za wyjazdy Macieja Wróbla?
  Jakie samorzad KĘTRZYN ma korzyście z wyjazdów Macieja Wróbla?

  1. Dwa lata po wyborach Miasto Kętrzyn i prawie cały powiat kętrzyński stał się jakiś taki szary i to zarówno w wyglądzie jak i w inwestycjach. Może to dlatego, że do „władzy” dostali się jacyś tacy smutni ludzie. Gdzie mieliśmy oczy żeby wybrać na burmistrza tego Niedziułke a wójta gminy Barciany niejaką Kamińską. To ludzie bez najmniejszego polotu, bez inicjatywy. Smutni ludzie. Porównać Hecmana do Niedziółki? Zobaczcie to wszystko co pozostawił po sobie Hecman. A ci nowi? Nie potrafią nawet porządnie zadbać o to co już zostało zrobione. Ta szarzyzna. W powiecie Kochanowski to może i zacny człowiek ale związany z pisem to go krępuje. Ci jego współpracownicy. Smutni jacyś. Przejeżdżałem wczoraj przez Barciany. Wyglądają jak gdyby wczoraj skończyła się wojna. Smutne to wszystko. A tu jeszcze trzy lata?

 2. W Gdańsku był też radny Homza i radny Olenkowicz. Ze zdjęć na FB wynika że do zdjęć z innymi uczelnikami pomimo nakazów pozowali jako nieliczni bez maseczek. Nieważne kto ponosil koszt transportu, ważne czy nie przywieźli SARS-CoV-2. Ludzie którzy mają na codzień dawać przykład i mają kontakt zawodowy z ludźmi zachowują się tak nieodpowiedzialnie. Może wywiadu udziela publicznie dlaczego?

 3. Na temat ogrodu smrodu wypowiedziałem się publicznie chyba jako pierwszy. A sposób rządzenia miastem – czy raczej dzielenia ludzi na my i oni przewidywałem już przed wyborami przestrzegając przed głosowaniem na Niedziółkę jako nową twarz staregu układu który nie tylko wymalował jak słusznie zauważył Redaktor grubą kreskę, ale ćwierć wieku temu rozpostarł nad miastem szklany sufit.

 4. Znowu powstała lewacka organizacja przygotowująca się do wyborów samorządowych.
  Panie Burmistrzu niech Pan przerwie ten epizod Wróbla z Kętrzynem ,to dla uzdrowienia sytuacji w naszym mieście.

  1. Przypuszczam że najlepszym działaniem Niedziółki na rzecz poprawy sytuacji w mieście, byłoby podanie się do dymisji.

  1. Obawiam się że rzeczywistość jest dużo bardziej prozaiczna. Przypuszczam że p.Wróbel dostał wolną rękę z uwagi na indolencję „szefa”.

   1. Przyczyna jest prosta.
    Dlaczego?
    Spójrzcie na burmistrza – chłop ma problemy z wypowiadaniem się w chwilach stresu, dlatego vice ma pełnić rolę jego ust. Ja to się dziwię, że mieszkańcy „łyknęli” Niedziółkę jako nowego kandydata na burmistrza. Być może Hećman był ciężkim facetem w obyciu, ale miał rozmach i nie bał się podejmować śmiałych decyzji, szczególnie jeśli chodzi o inwestycje. Teraz trzeba czekac do następnych wyborów i mieć nadzieję, że znajdzie się ktoś pokroju Hećmana i zostanie burmistrzem. Bo obecne rządy to czas stagnacji i mówiąc kolokwialnie „stracony” czas. Najgorsze jest to, że w chwili obecnej nie widać godnego kandydata…

     1. Nigdy w życiu. Chamstawa obłudy i kolesiostwa w jego wydaniu nikt nie chce. Urzedy i spółki miejskie odzyly. Co z tego że miał odwagę na długi to miało wyrazne przełożenie. Cekawe jak poszedlby do odszkodowań dla przedszkoli? Kto wie czy nie tak samo jak obecny burmistrz? Różnica byłaby taka że byliby się mu przeciwstawić i radni i dyrektorki.

 5. Wróbel to tylko potrafi ośmieszać wszystkich publicznie i nic więcej. Jak pracował w telewizji to mu pisali na kartce co miał powiedzieć, bo nic z siebie nie potrafił powiedzieć. Ot wielki teraz samorządowiec.

 6. W pokazywaniu osiągnięć pana Wróbla zapomniał pan Redaktor dodać sprawę związaną z wydzierżawieniem przedszkoli.

 7. A to cała platformiana ekipa była w Gdansku ,jak długo będziemy jeszcze tolerować tego gościa na funkcji v-ce Burmistrza !?

 8. Przecież „cwirek” działa na dwie strony.
  Koleżanka Piotrowska z PO a „cwirek” przy władzy ketrzynskiej popiernej przez PIS.
  Coś Panowie z PISu jest nie tak w polityce lokalnej
  Kto kogo roluje?

  1. Ale o co chodzi? Nawet centrala PiS bazuje już na Morawieckim (używając starej nomenklatury PiSowskiej – ex banksterze powiązanym z PO) i jego ludziach. Myślę że to oni niebawem z desantu zostaną zrzuceni na prowincję w roli lojalnych namiestników centrali. Nie przypuszczam żeby przy tej „mądrości etapu” Rypina był komisarzem. Prędzej przywiozą w teczce jakiegoś chłopaczka od tego co rzucał koktajlami w milicyjne nyski. Zwłaszcza że wojewoda jakiś czas temu dał pstryka w nos Rypinie. Sygnał osobiście zinterpretowałem tak: Nie ruszaj układu , bo Prokop i Kochanowski stracą status quo, a na to nie możemy sobie pozwolić.

 9. Wróbel bez doświadczenia samorządowego ukazuje się jako samorządowiec z krwi i kości. Dobre. Myślę, że Niedziółka chce dotrwać do końca kadencji i wie, że już ludzie nie nabiorą się i nie wybiorą jego. Dał wolną rękę Wróblowi, żeby przez 5 lat wypromował się za pieniądze mieszkańców Kętrzyna, a potem ewentualnie pociągnął go za sobą i wsadził na jakiś stołek, żeby już na emeryturze dorobił sobie. Dlatego trzeba jak najszybciej doprowadzić do odwołania Wróbla, a później Niedziółkę. Dopóki jeszcze jest szansa na przywrócenie normalnego funkcjonowania miasta.

 10. Do wpisu powyższego.
  To prawda, chcieli Niedziółkę to i mają.
  A z tym „ćwirkiem” to radni powinni już dawno rozliczyć, żeby wyfrunął z Kętrzyna.
  A ile osób z Rady Miasta mogło zastapić „ćwirka” w mojej ocenie : Czech,Cwik,Mickiewicz,Rypina itd.

 11. Czy wy naprawdę myślicie, że przeciętny mieszkaniec Kętrzyna przeżywa to, co dzieje się na sesjach? Przypuszczam, że wielu nue na pojęcia jak wyglądają radni miejscy. Piszecie, że miało być w Kętrzynie lepiej, ale nie będzie i to akurat nie wina jednego czy drugiego burmistrza, tylko wymyślonego wirusa, a raczej wyolbrzymionego zagrożenia z nim związanego, co położyło każdą dziedzine życia. Gdyby był Hecman miałby tak samo, gdyby Rypina też miałby tak samo. Pytanie brzmi który burmistrz byłby przez was usprawiedliwiony, a który piętnowany.

 12. W poszczególnych wyborach Śnieżce pomagają krasnoludki, którym po wygranej trzeba dać odpowiednie stołki. Wyrzuca się więc z pracy, tych którzy zawadzają, a zatrudnia tych, którzy zawodzą i niekoniecznie są odpowiedni na powierzone stanowiska.Łatwo wygrać, jak się obiecuje szklane domy, dobrobyt i rycerza na białym koniu, ale utrzymać poziom rządów, czystość w mieście to już inna trudność. Pan Niedziółka chciałby godnie zastąpić poprzednika, niestety, brakuje charyzmy i polotu, dlatego dobrał do pomocy Złotoustego. Jednak on okazał się konikiem trojańskim. A biedny Ryszard chciał tylko do emerytury…

  1. Nie mylcie roli kotwicy czy też koła zamachowego z rolą Konia Trojanskiego. Takim wirusem w powiecie był ( i jest nadal) tylko jeden przez wiele lat rządów Hecmana. Zbiera plotki i wykorzystuje je do własnych celów.

 13. Pewnie Rysiek nie panuje nad sytuacją dlatego „Maciej lowelas” za niego robotę odwala łącznie z przedszkolami.
  Czas, żeby radni zgłosili sprawę do CBA dot. podpisania umowy trzech przedszkoli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *