LIDZBARK WARM.: Śmiertelny wypadek na DK51 – na trasie Lidzbark Warmiński-Bartoszyce – Magna Masuria

LIDZBARK WARM.: Śmiertelny wypadek na DK51 – na trasie Lidzbark Warmiński-Bartoszyce

0

Do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego doszło we wtorek na drodze krajowej nr 51 na wysokości miejscowości Rogóż. Na skutek zderzenia pojazdów osobowych śmierć poniosła 72–letnia pasażerka forda, inne osoby zostały przewiezione do szpitali. Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci grupy dochodzeniowo-śledczej pod nadzorem prokuratora.

We wtorek (03.10.2023 r.) około godziny 15:30 na drodze krajowej nr 51, na wysokości miejscowości Rogóż doszło do zdarzenia drogowego. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że 31-letni kierujący audi, jechał w kierunku Rogóża i rozpoczął manewr wyprzedzania poprzedzającego go autobusu marki Autosan, którego 67-letni kierujący chcąc skręcić w lewo zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa przejazdu jadącym z naprzeciwka pojazdom. W rezultacie doszło do zderzenia się pojazdów audi oraz jadącego z naprzeciwka forda, którym kierował 73-letni mężczyzna, w następstwie zderzenia pojazdów osobowych, ford uderzył także w stający autobus.

W wyniku zdarzenia wskutek poniesionych obrażeń śmierć poniosła 72-letnia pasażerka forda, mieszkanka Lidzbarka Warmińskiego, natomiast 79-letnia kobieta i 80-letni mężczyzna, mieszkańcy powiatu olsztyńskiego, również pasażerowie osobowego forda z obrażeniami ciała zostali przetransportowani do szpitala. Kierujący pojazdem audi oraz 21-letnia pasażerka, mieszkańcy Bartoszyc także zostali przewiezieni do szpitala. Autobusem podróżował jeden pasażer, nikt z tego pojazdu nie odniósł obrażeń.

Decyzją prokuratora wszystkim kierującym uczestniczącym w wypadku została pobrana krew do dalszych badań laboratoryjnych.

Droga w miejscu wypadku była zablokowana do godziny 21:00.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *