LIDZBARK WARMIŃSKI: Bajki Ignacego Krasickiego w nowej odsłonie – Magna Masuria

Z przyjemnością informujemy, że już 8 października 2023 roku o godzinie 17:00 w Oranżerii Kultury odbędzie się wyjątkowe spotkanie premierowe, na którym zostanie zaprezentowany trzeci tom serii wydawniczej powstałej z inicjatywy Stowarzyszenia Kobiet „Miej Marzenia” i Oranżerii Kultury. Tym razem miłośnicy literatury będą mieli okazję poznać BAJKI Z NATURY Ignacego Krasickiego w zupełnie nowym wydaniu, wzbogaconym o wyjątkowe ilustracje najlepszych polskich Ilustratorek książek dla dzieci i dorosłych.

Tom „BAJKI Z NATURY” to hołd złożony jednemu z najwybitniejszych polskich pisarzy i poetów epoki Oświecenia – Ignacemu Krasickiemu. Biskup warmiński, znany z nie tylko ze swojej pracy duchownej, ale również jako autor satyrycznych bajek, nadal zachwyca czytelników swoim mistrzostwem słowa i dowcipem. Teraz jego dzieła powracają w nowej odsłonie, w której słowo spotyka się z sztuką ilustracji.

Najważniejszym elementem tej publikacji są nie tylko znakomite teksty samego Krasickiego, ale również wyjątkowe ilustracje stworzone przez utalentowane polskie artystki. Wśród twórczyń, które wniosły swoją wyjątkową wrażliwość i talent do tego projektu, znajdują się: Jona Jung, Krystyna Lipka-Sztarbałło, Aleksandra Michalska-Szwagierczak, Krystyna Michałowska, Zuzanna Orlińska, Ewa Poklewska-Koziełło, Jola Richter Magnuszewska, Anna Sędziwy, Ela Wasiuczyńska i Agnieszka Żelewska. To właśnie dzięki ich wyobraźni i umiejętnościom obrazy stają się nieodłączną częścią tego niezwykłego wydawnictwa.

Spotkanie premierowe, które odbędzie się 8 października, nie tylko zaprezentuje samą książkę, ale także będzie okazją do zobaczenia wystawy oryginałów ilustracji, które wzbogacają tom „BAJKI Z NATURY”. Będzie to niepowtarzalna okazja dla miłośników sztuki i literatury do przyjrzenia się pracy artystek z bliska i pozyskania unikalnych wrażeń związanych z tą publikacją.

Niech 8 października stanie się datą, którą warto zapisać w kalendarzu, ponieważ to właśnie tego dnia w Oranżerii Kultury będziemy mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu, które połączy przeszłość i teraźniejszość, literaturę i sztukę, tradycję i nowoczesność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *