LIDZBARK WARMIŃSKI: Noc w oranżerii | Między światem, a zaświatem – Magna Masuria

Już w najbliższy piątek [20.10.2023] o godz. 17:00 w Oranżerii Kultury odbędzie się niezwykłe wydarzenie NOC W ORAŻNERII – MIĘDZY ŚWIATEM, A ZAŚWIATEM.

Jest to spektakl narracyjny, z muzyką na żywo, w którym jest miejsce i na zasłuchanie, i na wspólne śpiewanie, i na zgadywanie. Zapraszamy Całe Rodziny oraz Wszystkich Miłośników Teatru i żywego słowa. Instruktorów i członków grup teatralnych, animatorów kultury, seniorów. Spektakl oparty jest na książce „Między Światem a Zaświatem” (tekst: Katarzyna Jackowska-Enemuo, obrazy: Nika Jaworowska-Duchlińska, wyd. Albus 2022), nagrodzonej w Plebiscycie Blogerów Lokomotywa i na cyklu podcastów dla II Programu Polskiego Radia.

Czym jest świat – to wszyscy wiemy. A czym jest zaświat? I gdzie on jest? A na ten temat tyle jest odpowiedzi, ile gwiazd na niebie. W tradycji zaświat nie jest jakimś oddalonym miejscem. Jest tuż obok, obecny, choć niewidzialny, oddzielony od naszego świata granicą cienką jak pajęcza nitka. Bramami do niego są ciemne źródła, stare drzewa i sny. I wiele jest istot, które tych bram strzegą, któe umieją je przekraczać i które są naszymi przewodnikami.

O tym właśnie Wam opowiemy. Może o Żmiju, strażniku źródła i jego trzech bardzo dziwnych pytaniach. A może chłopcu, który musiał w środku zimy jechać za trzeci las po ziele, co w noc najciemniejszą świeci. O tym, się może zdarzyć, kiedy nakarmimy głodnego i zdrożonego wędrowca. Albo o Dziecku, które znalazło Drzewo – Drzewo Śniące Świat. Albo o dziewczynie, którą na tamten świat i z powrotem poprowadziła złota Pszczoła.

Na wydarzenie obowiązuje rezerwacja – oranzeria@lidzbarkw.pl. tel. 517 262 146

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *