LIDZBARK WARMIŃSKI: Policjanci odzyskali skradzione zegarki i zatrzymali sprawców kradzieży z włamaniem – Magna Masuria

LIDZBARK WARMIŃSKI: Policjanci odzyskali skradzione zegarki i zatrzymali sprawców kradzieży z włamaniem

0

Praca policjantów wydziału kryminalnego polega głównie na wykrywaniu sprawców przestępstw. Działania funkcjonariuszy prowadzą jednak czasami do wykrycia samego przestępstwa, mimo, że nie zostało ono zgłoszone. Tak właśnie było w przypadku kradzieży z włamaniem do jednego ze sklepów na terenie Lidzbarka Warmińskiego, skąd sprawcy ukradli zegarki o łącznej wartości blisko 3400 zł.

Ustalenia lidzbarskich policjantów wydziału kryminalnego doprowadziły do uzyskania informacji, że na początku października 2023 roku doszło do kradzieży z włamaniem do jednego ze sklepów w Lidzbarku Warmińskim. Zgodnie z ustaleniami łupem sprawców miało być kilkanaście zegarków, które po kradzieży miały zostać sprzedane w miejscowych lombardach. Okazało się, że w ostatnim czasie do policjantów nie wpłynęło jednak żadne zgłoszenie o takiej kradzieży. Policjanci postanowili więc porozmawiać z właścicielką sklepu, w którym dokonano kradzieży. Kobieta przyznała, że taka kradzież miała miejsce oraz przekazała informację, że skradziono zegarki o łącznej wartości 3 380 zł.

Efektem pracy policjantów było ustalenie sprawców kradzieży z włamaniem. Funkcjonariusze zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 33, 35 i 48 lat, którzy już usłyszeli zarzuty dokonania kradzieży z włamaniem oraz oszustw na szkodę lombardów, w których postanowili sprzedać kradzione zegarki. Okazało się, że mężczyźni przygotowywali się do tej kradzieży już wcześniej i pod pretekstem wymiany baterii w zegarku, wykorzystując nieuwagę właścicielki sklepu odbezpieczyli jedno z okien w sklepie, przez które po zamknięciu jeden z nich wszedł do pomieszczenia sklepu.

Nie był to jednak plan idealny, ponieważ policjanci szybko ustalili wszystkie okoliczności kradzieży i odzyskali większość skradzionych zegarków. Jeden ze sprawców, odpowiedzialny za sprzedaż łupów w lombardach, podczas zatrzymania miał założony na ręku zegarek pochodzący z kradzieży, który również został przez funkcjonariuszy zabezpieczony.

Mężczyźni odpowiedzą przed sądem za popełnione przestępstwa kradzieży z włamaniem oraz oszustw na szkodę lombardów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *