LIDZBARK WARMIŃSKI: Potrącenie 17-letniego pieszego na ul. Wodnej – Magna Masuria

LIDZBARK WARMIŃSKI: Potrącenie 17-letniego pieszego na ul. Wodnej

0

Zimowa aura wpływająca na stan dróg nie sprzyja kierującym. Droga hamowania pojazdu jest wydłużona o czym powinni pamiętać również piesi. Apelujemy o zachowanie ostrożności zarówno przez pieszych jak i przez kierujących.

W poniedziałek (27.11.2023 r.) przed godziną 16:00 w Lidzbarku Warmińskim na ul. Wodnej doszło do potrącenia pieszego. Jak wynika ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu zdarzenia policjantów 17-letni pieszy przechodząc przez jezdnie w miejscu do tego niewyznaczonym został potrącony przez osobową Toyotę, którą kierował 43-letni mężczyzna. Pieszy został przetransportowany do szpitala, jego życiu i zdrowiu nic nie zagraża. Kierujący był trzeźwy. Na miejscu zdarzenia pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza wraz z technikiem kryminalistyki. Policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności tego zdarzenia.

Policjanci apelują do pieszych, którzy zgodnie z przepisami mają pierwszeństwo przed pojazdami na oznakowanych przejściach dla pieszych, aby wchodząc na pasy zwracali uwagę na nadjeżdżające pojazdy biorąc pod uwagę trudne warunki drogowe i wydłużoną drogę hamowania. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo wszystkich na drodze zależy przede wszystkim od nas samych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *