MAZURSKI PARK KRAJOBRAZOWY: Festyn z okazji Dnia Bociana Białego – Magna Masuria

MAZURSKI PARK KRAJOBRAZOWY: Festyn z okazji Dnia Bociana Białego

0

fot. Fundacja Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich

Bocian biały jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych ptaków krajobrazu rolniczego Polski. Ten symbol polskiej wsi i jednocześnie zwiastun nadchodzącej wiosny doczekał się także swojego święta, które przypada na 31. maja i w Polsce obchodzone jest już od 2003 roku. Święto zostało ustanowione przez Polskie Towarzystwo Przyjaciół Przyrody pro Natura.

Dzień Bociana Białego stał się także świętem Mazurskiego Parku Krajobrazowego z uwagi na silne powiązania Parku z tym ptakiem – w logo Parku widnieje podrywający się bocian biały na tle błękitnego mazurskiego nieba, natomiast przy dyrekcji Parku w Krutyni funkcjonuje Ośrodek Okresowej Rehabilitacji Bocianów.

W tym roku wspólnie świętowaliśmy Dzień Bociana Białego podczas festynu przyrodniczego w niedzielę 29. maja przy Ośrodku Edukacji Przyrodniczo – Kulturowej Mazurskiego Parku Krajobrazowego w Krutyni.

Podczas festynu odbyły się między innymi warsztaty plastyczne, zabawy na stoiskach edukacyjnych, warsztaty budowania budek dla ptaków, zwiedzanie Izby Przyrodniczej i Ośrodka Okresowej Rehabilitacji Bocianów. Podczas święta czas umilał nam Zespół Wibram-fon.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *