Miasto Kętrzyn wstrzymało dofinansowanie na szczepionki przeciw HPV – Magna Masuria

Miasto Kętrzyn wstrzymało dofinansowanie na szczepionki przeciw HPV

4

Na sierpniowej sesji Rady Miasta dużą dyskusję wywołało wśród kętrzyńskich radnych uchwała na temat wstrzymania dofinansowania na Gminny Program Profilaktyki Zakażeń Wirusem Brodawczaka Ludzkiego (HPV). Wirus HPV często odgrywa kluczową rolę w powstawaniu raka szyjki macicy.

W rozmowie z Rzecznikiem Prasowym Ministerstwa Zdrowia otrzymaliśmy informację, że rzeczywiście w całym kraju brakuje szczepionek na HPV, ale jest to uwzględnione tym, że coraz więcej młodych kobiet zaczyna się szczepić. Rzecznik prasowy dodał również, że w tym roku do tego programu dołączyły kolejne miasta w Polsce takie jak Gdynia, Warszawa czy Poznań, mimo, że istnieje brak szczepionki obecnie na rynku. Rzecznik prasowy zapewnia, że w ciągu najbliższych tygodni szczepionka znowu będzie dostępna ponieważ proces produkcji jej jest bardzo długi.

Co roku od kilku lat miasto Kętrzyn wspierało program szczepień przeciw HPV w wysokości 70 tysięcy złotych. Wartość rynkowa jednej szczepionko kosztuje około 300 zł. Jeżeli szczepionka ma wrócić w ciągu najbliższych tygodni to dlaczego miasto podjęło decyzje o wstrzymaniu finansowania?

Jest to nierozsądne posunięcie, zapychanie systemu i tworzenie kolejnych zbędnych procedur, aby w przyszłości przywrócić program

wypowiada się jeden z Olsztyńskich prawników (ze względu na prowadzone sprawy nie chce ujawniać swoich danych).

Czy miasto Kętrzyn musiało wstrzymać dofinansowanie? Część radnych była przeciwna takiej uchwale, lecz zostali przegłosowani. Czekamy zatem na przywrócenie programu w momencie kiedy już dostępna będzie szczepionka.

Czytelników zapraszam do skomentowania sprawy.

4 thoughts on “Miasto Kętrzyn wstrzymało dofinansowanie na szczepionki przeciw HPV

  1. Kasą potrzebna od zaraz. Na własną promocje i nowe etaty, które pojawiają się jak grzyby po deszczu. A zdrowiem niech zajmie się powiat. W końcu do niego należy szpital.

  2. Jak tak można postępować. Panie Hecman wracaj do Kętrzyna na stanowisko burmistrza. Autorem programu profilaktycznego była radna rady miasta pani Halina.

  3. Narzekaliscie na poprzednia wladze ale nie bylo takich jaj jak obecnie .Obecnie nic sie robi wszystko ma sie w dupie tylko mamomy nam duzo dajac

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *