MIASTO STRACIŁO 14 MILIONÓW! MGLISTE WYJAŚNIENIA BURMISTRZA… [FELIETON POSESYJNY] – Magna Masuria

MIASTO STRACIŁO 14 MILIONÓW! MGLISTE WYJAŚNIENIA BURMISTRZA… [FELIETON POSESYJNY]

22

Opinia publiczna wyczekiwała Sesji Rady Miasta w Kętrzynie z ekscytacją. Na ulicach można było usłyszeć pytania: czy burmistrz wyjaśni, co się stało z ulicą Ogrodową? Burmistrz Niedziółka wyjaśnił mgliście. Coś wspomniał o wyciągnięciu konsekwencji wobec osób winnych utraty 14 milionów złotych. Co to było? Zwolnienie dyscyplinarne? Nagana? Degradacja służbowa? Dlaczego burmistrz tego nie wyjaśnił?

Istnieje inne bardziej realne przypuszczenie, że wina może leżeć w samym burmistrzu. Przypomnijmy czasy, kiedy burmistrz Niedziółka, był kętrzyńskim starostom. Wyjazd na narty i utracone rekordowe dofinansowania na remont basenu na ul. Poznańskiej. Co było powodem utraty 14 MILONÓW ZŁOTYCH?

Ryszard Niedziółka, jak wspomnieliśmy wyjaśniał mgliście, że spóźnił się z przetargiem. W mojej osobistej opinii takie stwierdzenie jest, co najmniej nieśmiesznym żartem. Burmistrz wiedział, w jakim programie startuje po środki, znał wnioski, znał Ustawę, wiedział, co podpisuje. Nie było możliwości tego nie wiedzieć. Na BIP Kętrzyn nie ma nic o ubiegłorocznych przetargach na inwestycje związane z ulicą Ogrodową. Można stwierdzić, że nic nie zrobił w tej sprawie. Podpisał umowę o dofinansowanie, uścisnął dłoń wojewody, promocja i pijar poszły. W prasie propagandowej nagłówki: “Rekordowe dofinansowanie na Górną i Ogrodową” i na tym nasz Dobry Gospodarz zakończył sprawę Ogrodowej. Umowę o dofinansowanie wsadził do szuflady i leżała tam do grudnia, kiedy redaktor i Przewodniczący Rady Miasta ustalili, że Kętrzyn stracił dofinansowanie.

Czy burmistrz Niedziółka uważa, że sprawa rozejdzie się po kościach? Zapewnia jedynie, że w tym roku ruszy remont ul. Ogrodowa, tylko kiedy? Może w jakiejś alternatywnej rzeczywistości stworzonej przez Niedziółkę, albo w jakimś symulatorze budowy miasta. Kto wie?

22 thoughts on “MIASTO STRACIŁO 14 MILIONÓW! MGLISTE WYJAŚNIENIA BURMISTRZA… [FELIETON POSESYJNY]

 1. Nieudacznik! Nieudacznik! NIEUDACZNIK! Jak to się stało, że omamił mieszkańców KĘTRZYNA? Panie redaktorze? Może pora napisać o tych 30 miejscach pracy!

 2. Odpowiedzialność leży po stronie burmistrza, zastępcy i skarbnik. Starcili 14 milionów , które miasto już miało. Gdzie nadzór nad taka kasa, co robiła skarbnik?

 3. Zdegradowana została skarbnik powinowata burmistrza. Nie jest już skarbnikiem. Może to ona ponosi wspolodpowiedzialnosc na utratę 14 milionów. .Jeszcze burmistrz i z-ca powinni być zdegradowani. Może wtedy pojawi się nadzieja w tej beznadziei.

  1. Mówią tu i ówdzie, że to była osoba, która przerzucala odpowiedzialność byle daleko od siebie. Mogła zablokować Górną i Ogrodową przy akceptacji kuzyna. Oni lubią pijar, a nie robotę.

 4. Powróćmy jeszcze do sprawy szczepień w Kętrzynie. To wstyd dla tzw. „gospodarzy” powiatu i miasta, że udało się utworzyć zaledwie dwa punkty szczepień. (Np Mniejsze Bartoszyce pięć). Odpowiedzialność wprawdzie nie bezpośrednia ale jednak.
  Mieszkańcy Ketrzyna na szczepienia jeżdżą nawet do miast odległych o kilkadziesiąt kilometrów. Czy to nie wystarczy żeby pogonić tych nieudaczników?

 5. Powodów do pogonienia tych, jak wskazują fakty, nieudaczników jest bardzo wiele. Ale samo mówienie o tym nic nie daje. Na dzisiaj nie ma w Kętrzynie (mieście i powiecie), osób, które chciałyby się podjąć tego, wcale nie łatwego zadania, do wykonania. Dlatego zapewne kadencja tych, moich zdaniem, wyjątkowo szkodliwych dla Kętrzyna ekip i to zarówno jeżeli chodzi o organy wykonawcze (burmistrz, starosta, zarząd)jak i przedstawicielskie i kontrolne (rady) dotrwa do ustawowego okresu tj. 5 lat. Pozbierać się po nich będzie bardzo trudno. Nie wiem, czy w Kętrzynie będą ludzie, którzy podołają temu zadaniu. Patrząc na ten, posługując się terminem ekonomicznym, rynek, nie widać takich ludzi. Może jeszcze przez te 2,5 roku coś się urodzi i będzie szansa, ażeby Kętrzyn trochę popchnąć do przodu.

 6. Burmistrz ma ludzi którzy mają płacone za robote. Za przetarg na ogrodowa nie trudno sie domyśleć a raczej stwierdzić że odpowiada osoba kierujaca inwestycjami. A konsekwencje służbowe o których p. burmistrz mówił na sesji są takie że wydział który te inwestycje realizuje nie ma dziś naczelnika. Zatem zamiast szukać kręgu winnych wystarczy zadać pytanie dla byłego naczelnika wydziału od inwestycji co się stało….. Dlaczego prztargu nie ogłoszono…. To chyba zdaje się zadanie wydziału inwestycji…..

  1. A nie lepiej do burmistrza? Tyle, że burmistrz nie chce opinii publicznej o okolicznościach utraty 14 milionów poinformować. Jak burmistrz nie chce powiedzieć, to powie była naczelnik wydziału inwestycji? Za pieniądze odpowiadała skarbnik, za naczelnik burmistrz. W sumie odpowiada burmistrz i skarbnik. Jak dbali o dobro im powierzone?

  2. Naczelnik od inwestycji przestał nim być jak napisał w oświadczeniu majątkowym 04.06.2020. Po tej dacie nie ma w BIP oświadczenia majątkowego innego naczelnika od inwestycji. Nie ma naboru z BIP na naczelnika ds inwestycji. Afera z Ogrodową wystrzelila w grudniu 2020. A taki tam mieszkanic NKE ma błedne informacje. Nie było naczelnika. Burmistrz odpowiadał za inwestycje.

   1. Dziwne ze pan naczelnik przestał nim być w czerwcu 2020???? To trzeba przyjrzeć się oswiadczeniu bo ktoś podał nieprawdę. W paźdz. 2020 ten pan w rozmowie telefonicznej przedstawiał się jako naczelnik.. Może radni zapytają burmistrza dlaczego ten pan nie jest już naczelnikiem i dlaczego wydział nie ma naczelnika… Chyba lepiej wziąć naczelnika niż kolejna osobę do promocji….

 7. Za Hecmana było tak że ludzie od inwestycji wiedzieli co mają robić….. Pilnowali terminów i jeszcze musieli spowiadać się w drewutni czy zrobione. Trzymał ich krótko i się kręciło…. Czas panie burmistrzu wziąć przykład z poprzednika i popędzić ludzi od inwestycji by się zabrali do roboty. Dość niańczenia i zabawy. Nie może być tak że inwestycja widnieje tylko w budżecie czyli jest kasa a ci którzy mają ja realizować myślą o zielonych migdałach….

  1. A to burmistrz Ryszard do tej pory nie pilnował swoich pracowników?! A za co burmistrz brał pieniądze?

 8. To naczelnik ma nadzór i odpowiedzialność za inwestycje. Czas by odpowiedzial radnym na proste pytanie a nie głowe w piach chowa… Czyżby zapisy regulaminu oranizacyjnego za co odpowiadają naczelnicy były fikcja…. To może ci naczelnicy są zbędni w tym urzedzie i zbędnie im się kasę płaci jak nie mają odpowiedzialnisci i terminów nie pilnuja. A tak wogole to ten wydział pod kogo podlega pod burmistrza czy jego zastępcę…. Kto z nich winien pilnować ten inwestycji a kogo naczelnik od inwestycji bo przecież któryś z pracowników to miał zrobić a nie on sam.

  1. Niezły galimatias! W tym urzedzie to ktoś tam jeszcze panuje nad czymkolwiek? Burmistrz, zastępca, naczelnik, pracownik- to kto w końcu zawinił i zapomniał, że miasto musi się wywiązać z umowy o dofinansowanie? Dlaczego skarbnik nie uratowała sytuacji i nie zainteresowała się co z 14 milionami się dzieje? W końcu to sporo kasy, nie zależało skarbnikiem na takim zastrzyku gotówki? Kto w tym urzedzie pilnuje organizacji pracy? Nie burmistrz?

 9. Dlaczego miasto nie ogłosiło przetargu na remont Ogrodowej skoro w prasie burmistrz się chwalił rekordowym dofinansowaniem? Wstrzymał inwestycje skarbnik, czy burmistrz, a może zastepca? Dlaczego naczelnik nie ogłosił przetargu? Kto zabronił? Dowiedzą się mieszkańcy? Kto odpowie burmistrz? Naczelnik?

 10. Kto podpisał umowę o dofinansowanie z wojewodą ten odpowiada. A kto podpisał? Naczelnik, pracownik, skarbnik, zastępca, czy może burmistrz. W czyjej szufladzie umowa o dofinansowanie przeleżakowala do grudnia ubiegłego roku, ten odpowiada. Sprawa oczywista.

 11. Gminę zdaje się reprezentuje Burmistrz i to on podpisuje każda umowę. No chyba że jak go nie ma to zastępca. Tak więc odpowiedzialność spada na niego. Tyle że przecież Burmistrz ma w urzędzie ludzi którzy mają w obowiązkach wykonywanie różnych zadań. Na bipie są regulaminy wydziałów i za inwestycje odpowiada wydział od rozwoju miasta. No to nieźle ten rozwój naszego miasta wydział realizuje. Tyle tam pracowników a o terminie przetargu zapomnieli…. Radni na każdej sesji powinni odpytać burmistrza co zostało zrobione z listy inwestycji a raczej naczelnika tego wydziału. Dlaczego na sesjach nie ma naczelników…. Odpytywać ich razem z burmistrzem…

 12. Co tam sie w tym magistracie dzieje! Nic nie wiadomo. Kto jest naczelnikiem, kto za co odpowiada, kto składa oświadczenia majątkowe. W mieście bałagan, w magistracie bałagan, w spółkach bałagan. Żle to świadczy o burmistrzu, oj żle!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *