Mieszkańcy protestują w sprawie śmieci! – Magna Masuria

Mieszkańcy protestują w sprawie śmieci!

2

W dniu dzisiejszym na skrzynkę mailową naszego portalu trafiła wiadomość ze skanem pisma złożonego do władz miasta Kętrzyn. Jest to protest przeciwko podwyżce cen za wywóz śmieci. Przypomnę, że projekt uchwały, który ma być poddany do dyskusji i przegłosowany przez radnych miejskich z Kętrzyna, przewiduje drugą podwyżkę cen za wywóz śmieci. Tym bardziej jest to niepokojące, że ma to być 100% podwyżka cen.

Również, aby mieć ogląd jak mają się kętrzyńskie podwyżki cen do pozostałych miast obdzwoniłem wszystkie możliwe urzędy miejskie na terenie Mazur oraz największe aglomeracje miejskie takie jak Olsztyn czy Ełk. Ceny jakie usłyszałem wprawiły mnie w osłupienie, bo od 1 października będziemy płacić więcej niż w Olsztynie!

Ryn – Miłki – Orzysz – Srokowo – Węgorzewo – Wydminy – Banie Mazurskie – Budry – gmina Giżycko i miasto Giżycko – Kruklanki maja jedną i tą samą cenę za wywóz odpadów czyli od osoby zapłacimy za segregowane 10 zł, a za niesegregowane 17 zł.

W Bartoszycach ceny są następujące 14 zł za odpady segregowane, a 21 za niesegregowane.

W Mrągowie jedna osoba za segregowane śmieci zapłaci 15 zł, ale jeżeli w miejscu zamieszkania mieszka powyżej 6 osób zapłaci się już tylko 62 zł. W przypadku niesegregowanych jedna osoba zapłaci 23 zł, a w przypadku od 6 wzwyż już tylko 93 zł.

Ełk wychodzi w całym rozrachunku najtaniej, bo od osoby naliczane są kwoty równo 11 zł i 13,50, zaś w stolicy naszego województwa, czyli Olsztynie za segregowane odpady zapłacimy 18 zł, a niesegregowane 36 zł.

Daje nam to wszystkim dużo do myślenia. Dlaczego w naszym mieście musi być aż 100% podwyżka? Mam nadzieję, że władze przychylą się do wniosku protestujących mieszkańców.

2 thoughts on “Mieszkańcy protestują w sprawie śmieci!

  1. W gminie Barciany na dzień dzisiejszy płacę 30zł za niesegregowane :-(porażka A wszystko idzie do jednej smieciarki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *