MIKOŁAJKI: O włos od tragedii – pijany 56-latek szedł poboczem bez odblasków – Magna Masuria

MIKOŁAJKI: O włos od tragedii – pijany 56-latek szedł poboczem bez odblasków

0

56-letni mieszkaniec powiatu mrągowskiego mógł narazić się na niebezpieczeństwo, gdy szedł poboczem drogi w ciemnym ubraniu bez elementów odblaskowych. Sytuacja, w której znajdował się mężczyzna zaniepokoiła przejeżdżającego kierowcę, który zdecydował się zadzwonić na numer alarmowy. Policja potwierdziła zgłoszenie i interweniowała.

Mężczyzna, który był pod znacznym wpływem alkoholu, został ukarany mandatem w wysokości 100zł za naruszenie obowiązku korzystania z elementów odblaskowych po zmroku poza obszarem zabudowanym. Policjanci, aby zapobiec ewentualnym zdarzeniom drogowym z jego udziałem, odwieźli go do miejsca zamieszkania.

Takie sytuacje niestety nie są rzadkością. Ciemne ubrania bez elementów odblaskowych to jedna z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych z udziałem pieszych. Niewidoczni na drodze, często stają się ofiarą nieostrożnych kierowców. Elementy odblaskowe to ważny element bezpieczeństwa na drodze, szczególnie po zmroku.

Zwrócenie uwagi przez przejeżdżającego kierowcę na nieodpowiedzialnego pieszego pozwoliło uniknąć groźnej sytuacji. To ważne, że w takich przypadkach informujemy służby, które są w stanie interweniować i zapewnić bezpieczeństwo na drodze. Jednocześnie, pamiętajmy, że elementy odblaskowe to niezbędny element wyposażenia każdego pieszego poruszającego się po zmroku poza obszarem zabudowanym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *