MIKOŁAJKI: Za nami Mistrzostwa Młodzików w klasie CADET – Magna Masuria

MIKOŁAJKI: Za nami Mistrzostwa Młodzików w klasie CADET

0

fot. J. Puszko

Wspaniała rywalizacja, emocje na pełnym wznoszeniu i niezwykłe umiejętności żeglarskie – to wszystko można było obserwować podczas Mistrzostw Młodzików w Klasie CADET, które odbyły się w malowniczych Mikołajkach w miniony weekend. Regaty przyciągnęły młode talenty żeglarskie z całej Polski, a atmosfera na akwenie była niesamowita.

Po dwóch dniach zaciętych zmagań i pięciu emocjonujących wyścigach, to załogi PMOS Pisz okazały się najmocniejsze w kategorii U-15 OPEN. Na podium stanęły trzy ekipy tego klubu, dowodząc swojej dominacji na wodach mazurskich. Mistrzami okazali się Ireneusz Szumowski i Jakub Dąbrowski.

Drugie miejsce zajęli Szymon Gryczan i Franciszek Fiertek. Na trzecim miejscu podium stanęły Lena Nestarowicz i Kalina Sienkiewicz, reprezentując także PMOS Pisz.

Warto również zwrócić uwagę na reprezentantki miejscowego Mazurskiego Klubu Żeglarskiego Mikołajki. Natalia Pieńkowska i Jagoda Mikołajewska stanęły na piątym miejscu w klasyfikacji generalnej, a co więcej, zajęły drugą pozycję w kategorii dziewcząt. To ogromny sukces dla MKŻ Mikołajki i potwierdzenie, że młode żeglarki z tego regionu mają ogromny potencjał.

Kolejna załoga z MKŻ, Łucja Falęcik i Kiara Keller, także zasłużyła na uznanie. Choć były ósme w kategorii OPEN, zajęły trzecie miejsce wśród dziewcząt, co jest nie lada osiągnięciem.

W rywalizacji CADET U-12 triumfowała załoga Stanisław Massalski i Mateusz Głuszyk z MKS Dwójka Warszawa. Ich doskonała synchronizacja i umiejętność czytania wiatru pozwoliły im zdobyć złoto. Drugie miejsce zajęli Wiktorią Krauza i Marta Stępień z ŻUKS Stężyca, natomiast na trzecim stopniu podium stanęli Wojciech Szaryński i Stefan Chojnowski, również z MKS Dwójka Warszawa.

Mistrzostwa Młodzików w Klasie CADET w Mikołajkach udowodniły, że przyszłość polskiego żeglarstwa jest niezwykle obiecująca. Młodzi zawodnicy pokazali nie tylko swoje umiejętności, ale także pasję i determinację, które napawają optymizmem co do rozwoju tego pięknego sportu w Polsce. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zwycięzcom, a także organizatorom za udaną imprezę żeglarską!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *